Reklama
Zyskaj angielski akcent. Kurs video. Trening wymowy
  • Chorzów
99 za osobę

Obierz kurs na… trening angielskiej wymowy!

Znasz angielski. Czytasz ze zrozumieniem teksty w tym języku. Jeśli nawet nie znasz danego słowa czy dwóch – sprawdzasz w słowniku i rozumiesz już wszystko. Seriale i filmy starasz się oglądać w oryginale. Sprawnie piszesz, bez problemu odpowiadasz na e-maile. I tylko gdy dzwoni Twój anglojęzyczny przełożony albo na ulicy zaczepia Cię zagraniczny turysta, tężejesz, język staje Ci kołkiem i masz ochotę zapaść się pod ziemię. Nie jesteś w tym sam. Mnóstwo ludzi boi się wypowiadać w języku angielskim, ponieważ, cóż, wstydzą się swojego „polskiego” akcentu. Tego, że wypowiadają słowa niepoprawnie, w ich odczuciu może nawet śmiesznie. Że gdy otworzą usta, wyjdzie na jaw, jak słabo oszlifowanym diamentem są ich językowe kompetencje – a niesłusznie!

Czy chcesz mówić po angielsku lepiej? Sprawniej? Ładniej?

Jeśli tak, ten kurs jest dla Ciebie. Poświęcony został właśnie kwestiom wymowy. Jeśli zatem masz już opanowane słówka i kojarzysz gramatykę, ale marzysz o tym, by swobodnie konwersować z Anglikami o pogodzie, zakasuj rękawy, siadaj do komputera, nadstaw ucha i… słuchaj. Zabierzemy Cię w poważną lingwistyczną podróż po meandrach właściwej wymowy głosek i słów, ale – na wesoło! Kurs jest bowiem dość wartki, momentami może nawet humorystyczny i prowadzony metodą gawędziarską. Na pewno nie będziesz się w jego trakcie nudzić, za to ile się dowiesz! Na przykład tego, że język angielski dysponuje dwa razy większą liczbą samogłosek niż język polski. Albo że większość spółgłosek w obu językach… wymawiamy tak samo!

Przede wszystkim jednak opanujesz zasady poprawnej wymowy w języku angielskim i strach o polski akcent przestanie Cię wreszcie paraliżować!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego kursu video

Podczas pracy z kursem między innymi:

  • poznasz zasady prawidłowej wymowy w wariancie brytyjskim, ale z elementami wariantu amerykańskiego
  • opanujesz podstawy fonetyki – niezbędne do tego, by ZROZUMIEĆ wymowę, a nie tylko bezmyślnie powtarzać „ładny angielski z BBC”
  • nauczysz się mówić płynnie
  • nabierzesz odpowiedniego akcentu; i tu uwaga – wszyscy mamy takie same narządy mowy i dlatego każdy z nas jest w stanie wypowiedzieć każdą głoskę, trzeba tylko ją zrozumieć i trochę się pogimnastykować!

Co więcej…

  • rozbudujesz swoją językową intuicję, wyobraźnię i zaczniesz myśleć po angielsku – zrozumienie pewnych podstawowych procesów fonetycznych pozwoli Ci lepiej ocenić, jak przeczytać słowo, z którym nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się zetknąć

Zyskaj angielski akcent. Kurs video. Trening wymowy jest przeznaczony dla osób posiadających kompetencje językowe co najmniej na poziomie średnio zaawansowanym.

Z oxfordzkim akcentem…

Lepsza wymowa to lepsze pierwsze wrażenie, które jest pomocne przy nawiązywaniu znajomości, szukaniu pracy, ale też w kontaktach biznesowych. Czy się nam to podoba, czy nie, oceniamy ludzi, nawet podświadomie, sami oczywiście także bywamy oceniani! A sposób mówienia to „ważny punkt” oceny. Dlatego tak istotne jest, by opanować jej zasady. Nie wystarczy znajomość słownictwa, umiejętność sprawnego operowania zasadami gramatyki czy żonglowania formalnymi sformułowaniami w korespondencji tradycyjnej i e-mailowej. Kropkę nad i stawia właściwe akcentowanie głosek. I nie chodzi nawet o to legendarne już rozróżnienie w wymowie słów „shit” i „sheet”, ale o mnóstwo innych przypadków, w których nieprawidłowa wymowa może doprowadzić do nieporozumień i zaburzeń w komunikacji.

Przegląd