Reklama
Unreal Engine. Kurs video. Niezbędnik VR developera
 • Oświęcim
169 za osobę

Obierz kurs na… wirtualną rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość to generowany komputerowo obraz 3D, który wraz z obiektami, sceneriami i licznymi interakcjami z użytkownikiem ma imitować realistyczne środowisko. Być może definicja brzmi dość nowocześnie – ale czy wiesz, że początki VR sięgają 60 lat wstecz? Jednym z pierwszych wynalazków VR była Sensorama, która symulowała jazdę motocyklem. Maszyna ta oddziaływała na wiele zmysłów jednocześnie: odtwarzała filmy 3D, wydzielała zapachy, a nawet wytwarzała wiatr i wibracje. Ponad dwie dekady później w sprzedaży pojawił się pierwowzór dzisiejszych gogli VR. Producent odniósł sukces, a gogle zadomowiły się na stałe w branży rozrywkowej jako element maszyn Arcade. Aktualnie wartość sektora VR rośnie w zaskakująco szybkim tempie i zwiększa się o 40 – 60% rok do roku.

W świecie produkcji VR ogromne możliwości daje Unreal Engine 4. Silnik ten wyprzedza konkurencję i oferuje natywne wsparcie dla wielu urządzeń obsługujących VR. Umożliwia dostęp do licznych wtyczek i bibliotek całkowicie za darmo. Z takim bogactwem realistycznych tekstur i zasobów pozwalających na szybką iterację stworzysz niezapomnianą rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości.

Unreal Engine. Kurs video. Niezbędnik VR developera to ponad 7 godzin stawiającej na praktykę przygody ze światem wirtualnym.

W trakcie naszego profesjonalnego szkolenia dowiesz się, jak:

 • Zainstalować i skonfigurować urządzenia do produkcji VR
 • Stworzyć własny system sterowania i system locomotion
 • Prototypować funkcjonalności w C++ i programować w Blueprints
 • Konfigurować interakcje z elementami otoczenia
 • Używać timerów i spawnerów do nasłuchiwania zdarzeń
 • Budować systemy grawitacji i oddziaływania fizyki w VR
 • Korzystać z dynamicznych materiałów i implementować je w Blueprints
 • Projektować płynne przejścia z ekranem przeładowania
 • Obsługiwać narzędzia monitorujące wydajność
 • Dodawać osiągnięcia na Steam i Oculus Store
 • Korzystać z narzędzi udostępnionych przez Oculus, w tym RenderDoc, Oculus Lipsync i Oculus Loudness Meter

Co więcej…

 • Poznasz dobre praktyki produkcji aplikacji na Oculus Store i otrzymasz wskazówki dotyczące wyglądu UI i renderowania w VR
 • Skonfigurujesz ustawienia FFR, MultiPreview i Hand Tracking do śledzenia ruchów dłoni
 • Nauczysz się optymalizacji przepływu danych, wpływającej na istotną dla VR wydajność

W trakcie szkolenia omawiane są podstawy, a także trudniejsze, średnio zaawansowane zagadnienia z naciskiem na aspekty praktyczne. Zaczynamy od konfiguracji gogli Oculus Quest 2 i ich implementacji w Unreal Engine. Warto zauważyć, że firma Oculus produkuje obecnie najpopularniejsze gogle VR – na początku 2022 roku zanotowała aż 75% udziałów w sprzedaży gogli! Na przykładach poznasz przebieg produkcji VR. Do projektu dodasz własny system locomotion, stworzysz mechanizmy AI i spawner. Opanujesz techniki przyciągania przedmiotów, zmiany wizualizacji broni i dodawania własnych typów amunicji. Dowiesz się, czym jest i jak zniwelować chorobę lokomocyjną na etapie tworzenia projektu. W Unreal Engine przejmiesz sterowanie i dostosujesz efekt drgań (Haptic Effect) w kontrolerze VR. Samodzielnie stworzysz teleport i płynne przejścia między poziomami. Dzięki zdobytym umiejętnościom będziesz mieć podstawy, by rozwijać się dalej w wybranej przez Ciebie dziedzinie VR.

Wirtualna rzeczywistość, znana nam z branży rozrywkowej, sięga dziś o wiele dalej. W tej technologii sprawnie porusza się rynek e-commerce, oferując klientom wirtualne spacery, przejażdżki czy przegląd nieruchomości. Na rozwiązaniach VR zyskuje też edukacja – studenci medycyny przeprowadzają operacje na symulatorze pacjenta, a piloci i żołnierze uczą się reagowania na sytuacje kryzysowe. Jednoczesne nabieranie doświadczenia i eliminacja poważnego ryzyka podczas szkoleń to duży postęp w nauce. VR znajduje zastosowanie w biznesie, architekturze, przemyśle i ciągle idzie po więcej. Wszystkie te branże mają wiele wspólnych mianowników z perspektywy programistycznej. Firmy, w tym duże korporacje, na etapie produkcji swoich rozwiązań często wybierają silnik Unreal Engine. Dlatego nauki jego obsługi nigdy nie za wiele: jeśli chcesz wiedzieć, co w gamedevie piszczy, koniecznie sprawdź też pierwszy kurs tego autora – Unreal Engine 5. Kurs video. Praktyczny niezbędnik game developera.

Tworzenie aplikacji rzeczywistości wirtualnej nigdy nie było tak łatwe. Z bogatą biblioteką wtyczek i wszechstronnych narzędzi jesteśmy w stanie szybko stworzyć niezapomniane wrażenia w VR.

Przegląd