Reklama
Unreal Engine 5. Kurs video. Praktyczny niezbędnik game developera
 • Koszalin
Popularne
149 za osobę

Obierz kurs na… nierzeczywisty silnik gier

Unreal Engine zadebiutował w 1998 roku w grze Unreal. Ta pierwszoosobowa strzelanka doczekała się swojej serii, a losy Unreal Engine potoczyły się jeszcze lepiej – dziś ten wieloplatformowy silnik gier jest jednym z najpopularniejszych na rynku. Po jego technologicznie zaawansowane rozwiązania sięgają najwięksi producenci w branży, ale bez obaw – Unreal Engine z pełną funkcjonalnością jest dostępny dla każdego za darmo. Znajdziesz tu wszystko, co potrzebne do game developmentu i projektów architektonicznych, w tym intuicyjny interfejs dla sympatyków designu, darmowe assety i modele usprawniające tworzenie prototypów, a także system Blueprints, pozwalający zaprogramować logikę gry bez znajomości C++. W piątej wersji silnika wprowadzono szereg nowości, takich jak system audio MetaSounds czy silnik Chaos Physics, jednak prawdziwymi gwiazdami są technologie Lumen i Nanite. Lumen odpowiada za globalne, realistyczne oświetlenie, a zwirtualizowany system geometrii Nanite pozwala budować scenę 3D o niespotykanej dotąd szczegółowości. Zoptymalizowana wydajność oraz nowe funkcje Unreal Engine 5 sprawią, że rozgrywka przejdzie na najwyższy poziom.

W trakcie naszego profesjonalnego szkolenia nauczysz się:

 • Podstaw C++ i programowania w Blueprints
 • Używać systemu zarządzania kamerą
 • Budować poziomy
 • Tworzyć własny system sterowania
 • Importować i stosować biblioteki modeli fotogrametrycznych
 • Korzystać z narzędzi renderingu
 • Tworzyć funkcjonalne interfejsy korespondujące z graczem
 • Budować system interakcji za pomocą Trace
 • Kreować własny system gameplay
 • Tworzyć udźwiękowienie aplikacji
 • Stosować Timeline i płynną zmianę wartości zmiennych

Co więcej…

 • Nauczysz się używać tagów i predefiniowanych modułów do budowania mechaniki gry
 • Zbudujesz podstawowe elementy AI i zintegrujesz je z otoczeniem

Unreal Engine 5. Kurs video. Praktyczny niezbędnik game developera to ponad 6 godzin praktycznej wiedzy i budowania funkcjonalności, prototypowania mechaniki, a także iterowania produkcji. Na początku zaznajomisz się z edytorem i możliwościami narzędzia Unreal Engine 5. Nauczysz się stosować predefiniowane funkcje, by następnie optymalizować budowany kod, agregować zasoby i elastycznie dostosowywać zmienne. Poznasz podstawy Blueprints i zasady posługiwania się kodem do szybkiej iteracji rozgrywki. Dowiesz się, jak stworzyć systemy sterowania, statystyk i zmiany kamer. Do gameplay dodasz oprawę dźwiękową, a nawet tchniesz trochę życia w AI, tworząc inteligentnego przeciwnika dla naszego aktora. W praktyce sprawdzisz, jak korzystać z narzędzi modelingu do prototypowania obiektów, i stworzysz wspaniałe efekty wizualne używając zasobów Particle Emitter.

By nadać rozgrywce odrobinę logiki, poznasz mechanikę połączeń między aktorami, komponentami, interfejsami, tagami i dispatcherami, dzięki czemu zbudujesz funkcjonalną komunikację obiektów ze światem, z interfejsem czy ze sztuczną inteligencją.

Przygodę z tym poradnikiem zakończysz z umiejętnościami na poziomie podstawowym. Co dalej? W kursie zostały omówione ścieżki kariery, w których możesz się doskonalić po jego ukończeniu. Przejdziemy tematycznie przez fundamenty pracy programisty, sound designera, UI designera, jak również artysty środowiska. Branża gier daje liczne możliwości wyboru, sprawdź, która z nich przypadnie Ci do gustu!

Przegląd