Reklama
vunen4
  • Stalowa Wola
59 za osobę(Stała)

Obierz kurs na naukę przez zabawę

Myślisz, że pisanie gier to świetna rozrywka i zarazem chwalebna misja, jaką jest dostarczanie rozrywki innym? Masz rację – programiści gier komputerowych to na ogół prawdziwi pasjonaci. W dodatku pasjonaci świetnie znający warsztat programisty. Tworzenie gier bowiem to dobra metoda uczenia się nowych rzeczy, takich jak programowanie, algorytmy czy architektura projektu. Nauka programowania gier i kreowania wirtualnych światów otworzy przed Tobą całą gamę atrakcyjnych możliwości zawodowych. Może zostaniesz w branży, a może zmienisz specjalizację, na przykład na frontend albo backend development?

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, które pozwalają opracowywać nowe gry. Z nich wszystkich Unreal Engine 4 jest najczęściej wybierany przez profesjonalne studia deweloperskie. Umożliwia szybkie prototypowanie, co ma ogromne znaczenie, jeśli wziąć pod uwagę tempo pojawiania się na rynku nowych propozycji dla graczy, i jest uniwersalny. Pozwala tworzyć gry wszelkiego rodzaju: od małych indie po AAA, od strzelanek po strategie, od mobilnych, przez VR, po PC. Silnik Unreal Engine 4 jest również z powodzeniem wykorzystywany w branży filmowej oraz jako narzędzie do tworzenia wizualizacji architektonicznych.

Każdy, kto zamierza pracować w branży gier, powinien zapoznać się z Unreal Engine!

Co Cię czeka w trakcie naszego profesjonalnego szkolenia?

Podczas pracy z tym kursem video:

  • Nauczysz się tworzyć proste gry w silniku Unreal Engine 4.
  • Dowiesz się, jak wprowadzić do swojej gry nieskomplikowaną sztuczną inteligencję.
  • Będziesz programować w systemie Blueprint.
  • Zbudujesz grę na platformy Windows i Android.
  • Zaprojektujesz grę typu tower defense.

Co więcej…

Ukończywszy kurs, będziesz w pełni przygotowany do pisania własnych gier komputerowych – od projektu po pełną realizację.
Wykorzystasz swoją wiedzę na game jam.

Unreal Engine 4. Kurs video. Tworzenie gry tower defense dla początkujących kończy się na poziomie podstawowym. Szkolenie wprowadza do środowiska Unreal Engine 4. Każda lekcja przedstawia osobne zagadnienie z wyjaśnieniem teoretycznym i zastosowaniem praktycznym. Lekcje są krótkie i zarysowują jedynie najważniejsze informacje potrzebne do implementacji gry, a uczestnik szkolenia jest zachęcany do samodzielnego zgłębienia interesującego go tematu.

Silnik Unreal Engine 4

Silnik Unreal Engine bazuje na C++. Jego twórcy (firma Epic Games) zaimplementowali w nim mechanizmy wspomagające wieloplatformowość. Obsługuje między innymi platformy: Windows, Linux, macOS, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One oraz iOS. Unreal Engine jest rozwijany od przeszło 20 lat – początkowo służył do strzelanek pierwszoosobowych, potem doszły gry typu RPG, MMORPG i skradanki. Dziś jego możliwości są dużo większe. W ciągu tych dwóch dekad Unreal Engine przeszedł mnóstwo uaktualnień, które pozwoliły mu utrzymać się na stanowisku lidera w swojej branży. Jego kod źródłowy jest otwarty, co oznacza, że każdy może dołączyć do społeczności i dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tego silnika. Nazwiska współtwórców są publikowane każdorazowo po wydaniu nowej wersji, w sekcji „Special Thanks”.

„Stay hungry, stay foolish”

Steve Jobs

Przegląd