Reklama
vunity
 • Jarosław
Popularne
49 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… programowanie gier 2D w Unity!

Cały świat gra w gry — bez względu na wiek, wykształcenie, status społeczny, płeć. Prawie każdy lubi choć przez chwilę zająć umysł zupełnie innym sposobem myślenia — i nie zawsze konieczne są do tego zaawansowane sprzęty czy realistyczne efekty w 3D. Wielu ludzi szuka szybkiej rozrywki na dwadzieścia minut w tramwaju lub kolejce do dentysty. Dla takiego gracza istotne będą dobry pomysł i akcja z poczuciem humoru — których zapewne Tobie nie brakuje. Teraz przyszedł czas, by połączyć je z wiedzą zaprezentowaną w szkoleniu Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D i rozpocząć przygodę jako twórca rozrywkowych aplikacji!

Każdego roku rynek gier jest zalewany nowościami — w tym wielkimi produkcjami w 3D. Ale to proste tytuły 2D, takie jak Angry Birds i Cut the Rope, cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników i stają się elementami kultury masowej.

Tworzenie gier to bez wątpienia dochodowe zajęcie i coraz więcej programistów, nawet tych niezbyt doświadczonych, poświęca swój czas i próbuje sił w branży. Jeśli i Tobie marzy się kariera dewelopera gier, skorzystaj z narzędzi 2D, które oferuje Ci Unity. Pozwalają sprawnie i w krótkim czasie stworzyć atrakcyjną grę na bazie prostej grafiki 2D, która jest dużo tańsza niż skomplikowane modele 3D. Więcej na ten temat dowiesz się ze szkolenia Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Nauczysz się obsługi narzędzi 2D w Unity.
 • Zaimportujesz lub samodzielnie stworzysz potrzebną grafikę.
 • Zaplanujesz scenę gry, przetestujesz ją i dokonasz w niej niezbędnych poprawek.
 • Zaanimujesz postacie na bazie animacji poklatkowej.
 • Zaprogramujesz efekt paralaksy dla widoku 2D.
 • Poznasz elementy języka C#.
 • Skonfigurujesz widoki kamery ortogonalnej.
 • Przygotujesz i zaprogramujesz przeszkody i nagrody dla bohatera.
 • Obsłużysz kolizje i symulacje fizyczne.
 • Uruchomisz dźwięki w aplikacji.
 • Dodasz do swojej gry efekty audiowizualne.
 • Stworzysz interfejs użytkownika.

A po zakończeniu szkolenia…

Będziesz w stanie samodzielne zbudować grę 2D!

Przygotowaliśmy dla Ciebie czterdzieści sześć lekcji podzielonych na pięć rozdziałów. Podczas fascynującej nauki z naszym ekspertem i dzięki pomocnym tutorialom dowiesz się, jak rozdzielić atlas grafik na poszczególne sprite’y, stworzyć animację z pojedynczych kratek i kontrolować ją za pomocą skryptów. Przygotujesz poszczególne poziomy (levele) własnej gry, wiedząc, czego się wystrzegać i znając błędy najczęściej popełniane przy ich budowaniu. W połączeniu z Twoją fantazją i zastosowaną grafiką 2D umożliwi Ci to napisanie własnego projektu, który będzie bawił Twoich przyjaciół i pomoże otworzyć drzwi do kariery.

Dwa wymiary gry

Unity to świetna aplikacja przeznaczona do tworzenia gier 3D i 2D. Produkty stworzone w Unity mogą działać na wielu platformach: Windows, Mac OS i Linux spośród stacjonarnych, a także na większości mobilnych: Android, iOS, Windows Phone czy BlackBerry.
Sporą część rynku gier zajmują właśnie lekkie gry 2D, napisane głównie z myślą o urządzeniach mobilnych, które mają mniejszą wydajność. Blisko połowa wszystkich developerów aplikacji mobilnych deklaruje, że używa Unity w swojej pracy zawodowej, a na świecie jest zarejestrowanych 3,3 miliona developerów Unity. Jeśli te liczby jeszcze Cię nie przekonały do rozpoczęcia przygody ze szkoleniem Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D, to wyobraź sobie, że aż 600 milionów graczy gra w gry stworzone w Unity.

Kolejny level kariery

Zawód programisty gier jest niezwykle pożądany i świetnie opłacany. Według prognoz to profesja, w której specjalistów będzie brakowało jeszcze przez wiele lat, i stąd proponowane wysokie pensje. Rynek rozrywkowy również z roku na rok powiększa swoje przychody. Co więcej, to jeden z niewielu zawodów, w których można pograć podczas wykonywania obowiązków służbowych. Wystarczy tylko stworzyć grę.
W odróżnieniu od gier 3D, w których niezbędna jest umiejętność tworzenia trójwymiarowych modeli, w grach 2D możemy użyć zupełnie innej grafiki — obrazków wykonanych przez dzieci lub własnych zdjęć. To pozwala stworzyć unikatową kolekcję, czy to aplikacji edukacyjnych, braintrainingowych, albo też po prostu wygenerować czasopożeracza na sprzedaż. Bo kiedy skończoną grę umieścisz w sklepie internetowym, będzie mógł ją pobrać na komputer, telefon lub tablet, każdy — niezależnie od branży, zawodu i wieku.

Dla kogo ten kurs?
Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D jest przeznaczony dla osób, które zapoznały się już z interfejsem edytora Unity i jego obsługą na bardzo podstawowym poziomie. W trakcie kursu samodzielnie stworzysz animacje z zestawu klatek, a następnie oprogramujesz sterowanie bohaterem za pomocą skryptów C#. Wyjaśnione zostanie tworzenie sprite’ów z atlasów połączonych grafik oraz przygotowanie z nich modułowych elementów do budowania scenerii gry. Tu nie ma miejsca na niepewność. W trakcie kursu nasz ekspert na bieżąco będzie wyjaśniał Ci niuanse, które napotka początkujący programista, aby już na starcie wyeliminować najczęstsze błędy i problemy.
Ukończenie szkolenia Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D otwiera drogę do podjęcia pracy w branży gier lub wydawania własnych tytułów!

Tylko dla wtajemniczonych

Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje, które pozwolą Ci zrozumieć specjalistyczną terminologię, posługiwać się nią i które będą dostępne od ręki. Nie potrzebujesz już wertować opasłych tomów ani przeszukiwać internetowej otchłani. Zajmij się projektowaniem gier, a przy okazji dowiedz się więcej o sprite’ach, czyli elementach graficznych gier 2D. Jest to geometria płaska z naklejoną teksturą — obiekt nie posiada głębi (trzeciego wymiaru). Zacznij operować orthographic camera — kamerą patrzącą prostopadle na płaszczyznę bez zbiegów perspektywicznych — oraz stwórz i obsłuż własne animacje poklatkowe. Przekonaj się, ile radości z rozrywki daje zastosowany efekt paralaksy. Wykonaj podstawowe symulacje fizyczne, a na koniec zoptymalizuj i zwiększ wydajność swojej gry 2D, napisanej dzięki szkoleniu Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gry 2D.

Kurs prowadzony jest na Unity 5.0.

Przegląd