Reklama
uni3dp
 • Łeba
Popularne
49 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… Unity!

Gry komputerowe to wspaniała rozrywka i wciągające hobby. Dzisiaj grają wszyscy — kobiety i mężczyźni, dzieci i dorośli. To także potężna gałąź światowej gospodarki, z globalną sprzedażą przekraczającą grube dziesiątki miliardów euro i szybkim tempem wzrostu. Na całym świecie graczy regularnie przybywa, nic więc dziwnego, że trend wzrostowy jest widoczny również w Polsce. Dzięki temu rosną przychody studiów deweloperskich, wydawców i dystrybutorów, a nasz kraj jest wiceliderem rynku gier komputerowych w regionie. Dlaczego Ty nie miałbyś uszczknąć kawałka tego tortu?
Zawód programisty gier jest niezwykle pożądany i świetnie opłacany. Co więcej, to jedna z niewielu profesji, w których można pograć podczas wykonywania obowiązków służbowych. Wystarczy tylko stworzyć grę.
Sięgnij po Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gier komputerowych 3D i przekonaj się, dlaczego blisko pięćdziesiąt procent deweloperów aplikacji mobilnych deklaruje, że używa Unity. Dowiedz się także, co stoi za faktem, że sześćset milionów graczy gra w gry stworzone w Unity. A później zacznij na tym zarabiać, przy okazji świetnie się bawiąc.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Nabierzesz biegłości w obsłudze programu Unity.
 • Zgłębisz pojęcia dotyczące przestrzeni trójwymiarowej i zachodzących w niej procesów.
 • Poznasz budowę logiki aplikacji.
 • Stworzysz różne atrakcyjne przestrzenie w grze.
 • Nauczysz się podstaw języka C#.
 • Zmierzysz się z budowaniem prototypów poziomów 3D do gry.
 • Zaprojektujesz interfejs 2D.
 • Dodasz dźwięki do swojej aplikacji.
 • Ustalisz punktację i zapamiętasz ją na dysku.
 • Ustalisz sposoby przekazywania sygnałów pomiędzy obiektami w grze.
 • Zrozumiesz mechanizmy interakcji z obiektami, kamerą i aktywnymi elementami scenerii.
 • Zapiszesz aplikację do pliku *.exe.

A wszystko to…

Oprzesz na metodzie od ogółu do szczegółu, dzięki czemu tworzenie gier stanie się przyjemnością i zmotywuje Cię do pogłębiania wiedzy.

Szkolenie Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gier komputerowych 3D z wyczuciem wprowadzi Cię w kulisy produkcji gier, nie zaciemniając treści skomplikowanymi terminami informatycznymi. Trudno Ci uwierzyć, że już wkrótce samodzielnie stworzysz grę? Dzięki wiedzy zawartej w sześciu rozdziałach, zawierających w sumie pięćdziesiąt sześć lekcji, metodycznie zaczniesz od ogółu, czyli od zaprojektowania terenu. Następnie wprowadzisz zbieranie punktowanych elementów i zapisywanie osiągniętych rekordów. Pokusisz się także o napisanie gier o wielu poziomach. Umieścisz w nich nawet automatyczne wrota, włączane i wyłączane mechanizmy oraz funkcję wielu żyć. A po ich wyczerpaniu — obsługę ekranu GAME OVER.

Gra przygodowa z Unity 5

Unity to świetna aplikacja przeznaczona do tworzenia gier 3D i 2D. Aplikacje wytworzone w Unity mogą działać na wielu platformach: Windows, Mac OS i Linux spośród stacjonarnych, a także na większości mobilnych: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry i wielu innych. Możliwa jest również produkcja gier na konsole: PlayStation, Xbox, Wii. Co czyni Unity unikatowym? To, że większość czasu pracy spędzisz nie w edytorze kodu, ale w swojej grze. Jest to granie i tworzenie gry jednocześnie!

Szkolenie Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gier komputerowych 3D jest oparte na programie Unity Pro w wersji 5, a skrypty pisane w trakcie kursu są zarazem wprowadzeniem do języka C#. Przyjęta metoda od ogółu do szczegółu pozwoli Ci dość szybko zaprojektować działającą interaktywną aplikację 3D, aby w dalszych krokach uszczegółowić poznane już informacje. Dzięki temu zaczniesz od budowania własnej aplikacji, zamiast poznawać skomplikowaną teorię; tę natomiast uzupełnisz małymi krokami w trakcie dalszych eksperymentów. Nasz ekspert w sposób jasny i przyjazny wytłumaczy Ci proces tworzenia mechanizmów najczęściej spotykanych w grach. Nawet się nie zorientujesz, a samodzielnie, metodą modułową, powołasz do życia własną grę.

Gra o fortunę

Aby zacząć przygodę z tworzeniem gier, nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy. Szkolenie Unity. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie gier komputerowych 3D zostało przygotowane tak, by błyskawicznie opracować prototyp lub nawet całościowe rozwiązanie. Jeżeli tylko masz dobry pomysł na grę i chcesz wcielić go w życie, ten kurs video jest właśnie dla Ciebie.

Szkolenie stanowi solidną podstawę do rozpoczęcia eksperymentów i zdobywania coraz bardziej zaawansowanej wiedzy przy jednoczesnym wykorzystaniu zdobytych już umiejętności kreowania pełnej trójwymiarowej aplikacji 3D – bez względu na to, czy na swój projekt wybierzesz całą grę, czy prezentację obiektu, czy też wirtualny spacer. Z tym kursem video poznasz podstawy obsługi edytora Unity oraz tworzenia skryptów C#. Przybliżymy Ci także metody statystyczne w programie, ponadto zdobędziesz umiejętność tworzenia metod asynchronicznych Coroutines. Będziesz obsługiwać kolizje pomiędzy obiektami oraz zaprojektujesz własny licznik punktów. W celu uatrakcyjnienia gry estetycznie udekorujesz teren, zamienisz kursor myszki na odpowiednią grafikę, a także użyjesz assetów pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, takich jak modele, pliki tekstowe, tekstury i dźwięki. Dowiesz się, jaka jest różnica między GameObject a Component, oraz poznasz specjalistyczną terminologię. Swoje dzieło bez problemu opublikujesz do pliku wykonywalnego *.exe.

Kolejne życie gracza

Projektowanie gier to świetne hobby i niezwykle ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Ale nie tylko! Związanie swojej drogi zawodowej z programowaniem tej formy zabawy to doskonały pomysł na przyszłość. Wykwalifikowani programiści wciąż są poszukiwani przez pracodawców i otrzymują bardzo wysokie pensje, a warunki zatrudnienia przewyższają przeciętne. Rynek rozrywkowy z roku na rok powiększa przychody. Konkluzja jest prosta – się gra, się ma!
Dobre gry można tworzyć zarówno w pojedynkę, jak i w wieloosobowych zespołach. Każdy więc ma możliwość dopasowania miejsca pracy do personalnych preferencji i osobowości. Do tego wciąż i bez końca będziesz się rozwijać. Programista gier różni się od programisty aplikacji, baz danych czy aplikacji użytkowych. W zależności od tego, jaką grę będziesz wykonywać, musisz przyswoić wiedzę o „rzeczywistości” Twojej gry. W ten sposób zgłębisz tajniki wyścigów samochodowych, bitewnych krucjat, gier karcianych i edukacyjnych możliwości zdobycia zainteresowania dzieci. Wyobraź sobie satysfakcję, jaką daje wielokrotne pobranie Twojej aplikacji ze sklepu internetowego na komputery, telefony i tablety na całym świecie.

Kurs prowadzony jest na Unity 5.0.

„Ten kurs to początek drogi. Drogi, która nie ma końca i sama w sobie jest przygodą. Kluczowe są praktyka, eksperymenty i doprowadzanie projektów do końca”.

Przegląd