Reklama
vunip2
  • Kraków
59 za osobę(Stała)

Branża gier 2D przeżywa renesans. Odświeża się stare tytuły i wypuszcza nowe. Skąd ta popularność? Odpowiedź zawiera się w jednym słowie: smartfon. Po prostu — gra 2D ma o wiele mniejsze wymagania sprzętowe i sprawnie działa także na urządzeniach mobilnych. Do tego dochodzi sentyment przedstawicieli grupy wiekowej 30+ — i mamy rynek gier w dwóch wymiarach.
Projekty 2D są atrakcyjne także dla developerów, jako tańsze i prostsze w produkcji. Nie trzeba dysponować specjalnym studiem projektowym ani współpracować ze sztabem ludzi, by wykreować atrakcyjną grę 2D.

Co Cię czeka podczas szkolenia?

Uczestnicząc w szkoleniu Unity. Kurs video. Poziom drugi. Tworzenie gry 2D, dowiesz się między innymi, jak stworzyć wirtualnego bohatera i nim sterować. Nauczysz się ożywiać obraz animacją poklatkową, a także konfigurować projekt 2D w Unity, tworzyć i sortować obiekty oraz warstwy z obiektami. Dowiesz się też, jak stosować komponent typu Effector w projektach 2D i jak ładować nowe poziomy w grze. Co więcej, poznasz podstawy języka C#, który przyda Ci się nie tylko podczas prac z platformą Unity. Po zakończeniu nauki z tym kursem video będziesz średnio zaawansowanym użytkownikiem środowiska. Będziesz w stanie wykonać zaawansowany projekt 2D — zarówno zwykłą platformówkę, jak i grę zawierającą bardziej złożone mechanizmy fizyczne.

Zatem do dzieła!

Przegląd