Obierz kurs na… konkretne rozwiązania najczęstszych problemów w Unity
Witaj początkujący programisto gier w Unity! Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w dwóch, czy też w trzech wymiarach tworzonej przez siebie gry, powinieneś wziąć udział w tym krótkim, konkretnym, bardzo narzędziowym kursie. Dlaczego? Z powodu pytań i problemów. Pytań, które najczęściej zadają tacy jak Ty – programiści poznający zintegrowane środowisko Unity i problemów, z jakimi na co dzień się stykają, realizując w Unity swoje pierwsze projekty.
Proponowane szkolenie ma nieco odmienny charakter, niż większość naszych video kursów. Zwykle oferujemy kursy , które umożliwiają zapoznanie się od A do Z z danym narzędziem – językiem programowania, frameworkiem, czy biblioteką. Ten kurs jest inny. Każdy z jego odcinków potraktować można osobno, po to by z jego pomocą rozwiązać jeden, konkretny problem. Zagadnienia wybrano bazując na autentycznych zgłoszeniach od osób, które pracują w Unity. Przykłady wykorzystane w szkoleniu stworzono na bazie prostego prototypu gry 2D, ale z powodzeniem mogą one zostać zastosowane także w projektach 3D.
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?
Dzięki niniejszemu kursowi wideo:
- dowiesz się, jak zbierać obiekty w scenie;
- nauczysz kamerę płynnie podążać za bohaterem;
- opanujesz metodę wstawiania prefab’ów w określonym miejscu;
- stworzysz mini-mapę całego poziomu;
- wykreujesz licznik punktów i sposób ich zapisu;
- sprawisz, że punkty się wczytają po uruchomieniu gry;
- dodasz nową czcionkę do elementów tekstowych.
Co więcej…
…poznasz Singleton – prostą konstrukcję, która bardzo ułatwia odwoływanie się do obiektów i skryptów.
Szkolenie Unity. Kurs video. 10 gotowych rozwiązań, które przydadzą się w każdej grze jest krótkie i skondensowane. Jego celem jest nie tylko wyposażenie słuchacza w narzędzia pozwalające w prosty sposób rozwiązać podstawowe problemy, jakie pojawiają się podczas pracy w Unity, lecz także rzucenie nieco innego światła na pewne, wbudowane w to środowisko rozwiązania.
O uniwersalności Unity słów parę
Różnie bywa definiowane – jako silnik, środowisko, albo platforma dla developerów. Jak zwał, tak zwał – Unity to po prostu narzędzie służące do tworzenia gier 2 i 3D, a także wszelkiego rodzaju animacji i wizualizacji. Oczywiście, ze względu na duże i wciąż rosnące zainteresowanie grami, zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne, szczególnie to pierwsze przeznaczenie – możliwość projektowanie ich właśnie w Unity – okazuje się być interesujące dla większości programistów, którzy stawiają pierwsze kroki na tej niezwykle uniwersalnej platformie. Unity działa bowiem zarówno pod systemem operacyjnym Microsoft Windows, jak i OS X. Pozwala tworzyć aplikacje na przeglądarki internetowe, komputery, konsole do gier oraz urządzenia mobilne. Umożliwia pisanie skryptów w podobnym do Javy UnityScript oraz C#. Stare wersje platformy pozwalały korzystać także z języka Boo. Co ważne, od wersji 5 platforma Unity udostępniana jest praktycznie w całości za darmo twórcom, których dochód nie przekracza 100 tys. dolarów rocznie.
Twój podręczny Unity-narzędziownik
W niniejszym kursie możesz wziąć udział na dwa, albo lepiej – na trzy sposoby. Po pierwsze – możesz poświęcić , zaledwie, półtorej godziny na obejrzenie całości i poznanie rozwiązań wszystkich problemów z jakimi zmaga się początkujący developer Unity. Po drugie – możesz potraktować to szkolenie całkowicie roboczo, jako swój podręczny narzędziownik i wyciągać z niego dokładnie to rozwiązanie, jakie potrzebne jest Ci w danym momencie. Po trzecie – możesz zapoznać się z całym kursem, trzymać go zawsze pod ręką i sięgać po to, co niezbędne… My rekomendujemy Ci sposób trzeci, jako najbardziej rozwijający i inspirujący do własnych poszukiwań, ale oczywiście – decyzja należy do Ciebie!
Nie jesteśmy nieomylni, dlatego zadbajmy o to, żeby każda nasza zmiana została jak najlepiej przetestowana.
Arkadiusz Brzegowy