Reklama
Unity dla dzieci. Stwórz własną grę 2D. Kurs video
 • Płock
Popularne
49 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… zabawę i naukę programowania w Unity

Utytułowani programiści twierdzą jak jeden mąż: nauka programowania to w dużej mierze nauka myślenia. Jako taka powinna być obowiązkowym przedmiotem już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Warunek sukcesu „lekcji programowania” jest jeden — to musi być prawdziwa zabawa, taka z niecierpliwie oczekiwanym finałem! Najlepiej w postaci gry, bo gry komputerowe i smartfonowe kocha chyba każde dziecko, które kiedykolwiek miało do czynienia z urządzeniami elektronicznymi. A gdyby tak zaproponować najmłodszym samodzielne wykreowanie „czasoumilacza”? Dlaczego nie. Wszak udowodniono, że programowanie niezwykle usprawnia proces kształtowania się połączeń mózgowych…

Nauka kodowania nie musi prowadzić do obrania ścieżki zawodowej w dziedzinie informatyki. Pokolenie, które aktualnie ma dziesięć i nieco więcej lat, w swojej dorosłej przyszłości będzie miało prawdopodobnie nieustanny kontakt z urządzeniami elektronicznymi — i w pracy, i w czasie wolnym. Świadomość tego, na jakich zasadach one działają, pozwoli naszym dzieciom lepiej rozumieć świat, w którym będą dorastać i żyć. Tę świadomość warto kształtować już dziś. Poszukując dobrego do tego celu środowiska, dobrze wybrać takie, które jest dojrzałe technologicznie i ma przyszłość, co oznacza, że dzisiejszy dwunastolatek będzie mógł wrócić do niego jako młody dorosły. Takim środowiskiem jest Unity — ma darmową wersję, mnóstwo materiałów edukacyjnych i jest najpopularniejszym silnikiem wśród aktualnych twórców gier.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Uczestnik tego kursu video dowie się między innymi, jak:

 • pobrać i zainstalować program Unity,
 • założyć konto użytkownika i stworzyć nowy projekt,
 • zaimportować pliki graficzne do projektu,
 • stworzyć scenerię gry element po elemencie,
 • utworzyć płynącą rzekę,
 • skonfigurować obiekty, które się zderzają i przenikają,
 • zatrzymać i wznowić grę,
 • sterować bohaterem za pomocą klawiszy strzałek,
 • animować postaci metodą poklatkową,
 • kompilować stworzoną grę do uruchamialnego pliku EXE.

Co więcej…

…nauczy się przenosić poznane mechanizmy na zupełnie inne scenariusze gry.

Kurs Unity dla dzieci. Stwórz własną grę 2D. Kurs video jest przeznaczony dla zupełnych nowicjuszy, ze szczególnym uwzględnieniem młodszych nastolatków. Po jego zakończeniu będą mogli śmiało nazywać siebie początkującymi programistami gier. Szkolenie jest także propozycją dla nauczycieli informatyki w szkołach podstawowych — jako pomysł na urozmaicenie zajęć.

Edukacja najwyższego poziomu

Nauka programowania, prowadzona w sprzyjającym, w miarę prostym do rozpoznania środowisku, jakim jest Unity, dobrze spełnia założenia idei uczenia się przez zabawę. Niniejszy kurs bowiem został pomyślany przede wszystkim jako świetna rozrywka, niejako przy okazji rozwijająca wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne dziecka. To edukacja czysto praktyczna. Podczas tworzenia własnego projektu dzieci szybko i trwale przyswoją wiedzę, która będzie im potrzebna do osiągnięcia celu, czyli stworzenia własnej gry. Wszelkie informacje zdobyte w ramach szkolenia mają być od razu wykorzystywane do samodzielnej pracy. Dlatego też autor kursu teorię Unity ogranicza w nim do minimum — unika skomplikowanej nomenklatury, a nawet, ze względu na specyfikę słuchacza, świadomie nie tłumaczy wszystkich elementów kodu, aby nie zaciemniać meritum sprawy, którym jest… nauczenie podstaw programowania. UWAGA do nauczycieli informatyki: dla szkół na wszystkich poziomach edukacji Unity ma licencję DARMOWĄ!

Wygrać we własną grę!

Kurs Unity dla dzieci. Stwórz własną grę 2D. Kurs video został opracowany tak, by krok po kroku wprowadzić młodego słuchacza w tajniki programowania. Rozpoczyna się więc oczywiście od instalacji Unity na komputerze, by następnie przejść szybko do konkretu, czyli stworzenia pierwszego projektu, którego bohaterem będzie awatar walczący z żywiołem wody. Praca twórcza będzie się wiązać między innymi z zaprojektowaniem i wybudowaniem scenerii gry oraz udekorowaniem wykreowanego świata. Kursant zbuduje tratwę i animuje jej sternika, a następnie na ich drodze ustawi przeszkody (kłody i krokodyle). Nauczy się też projektować planszę kończącą i wreszcie skompiluje swoje dzieło do uruchamialnego pliku EXE, którym będzie mógł podzielić się z kolegami, by wspólnie z nimi zagrać w grę.

Raz jeszcze — dlaczego Unity?

Silnik — czy też środowisko — Unity ma jedną, ogromną zaletę, z której chętnie korzystają poważni twórcy i dystrybutorzy gier: pozwala projektować gry w technologii 2D, które po pierwsze są tańsze w produkcji, po drugie zaś mają niższe wymagania sprzętowe. W praktyce nauki przez zabawę oznacza to, że dzieci mogą samodzielnie przygotować do swojej gry pliki graficzne lub wręcz wykorzystać w niej odręczne rysunki po uprzednim ich zeskanowaniu. Dzięki temu młody adept programowania jeszcze mocniej zaangażuje się w proces kodowania, co sprawi, że nauka przyjdzie mu łatwiej, szybciej i będzie bardziej efektywna!

Szanowni przyszli programiści!
Mam nadzieję, że dotrzecie do końca tego kursu i z radością dołączycie do najmłodszego pokolenia programistów od czasów wynalezienia komputera. Wierzę, że będzie to dla was czas intensywnie i miło spędzony. W razie problemów zaciągnijcie przed komputer rodziców — niech dowiedzą się czegoś ciekawego od was! I pamiętajcie, z kolei ich wiedza i doświadczenie mogą Wam pomóc rozwiązać Wasze bieżące problemy. Dlatego też zawsze miejcie szacunek dla nich i ich rad. Nie kończcie zabawy w programowanie wraz z ukończeniem kursu. To dopiero początek świetnej przygody w świecie gier, który tym razem to Wy będziecie tworzyć!

Przegląd