Reklama
vubun2
  • Poznań
Popularne
99 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… źródła programowania

Słowo „ubuntu” wywodzi się z języka afrykańskich plemion Zulu i Xhosa i oznacza „człowieczeństwo wobec innych”. Wybranie tego wyrazu jako nazwy dla kompletnej dystrybucji systemu operacyjnego GNU/Linux nie jest przypadkowe – Ubuntu bazuje wyłącznie na wolnym oprogramowaniu. Opierające się na monolitycznym jądrze Linux Ubuntu jest przeznaczone przede wszystkim do zastosowań biurowych i domowych, powinien je jednak poznać nie tylko zwykły użytkownik, lecz także każdy adept IT.

Celem proponowanego przez nas kursu jest przedstawienie najnowszej wersji systemu Ubuntu (20.04) od strony praktycznej. W ramach szkolenia jego słuchacz nie tylko dowie się, jak poruszać się po systemie, ale także jak korzystać z jego podstawowych narzędzi. W efekcie opanuje bazowe słownictwo dotyczące Ubuntu oraz Linuksa i dowie się na przykład, jak tworzyć maszyny wirtualne i do jakich celów można je wykorzystać. Zdobyta podczas kursu wiedza przyda mu się także, o ile pracuje – lub stara się o pracę – na stanowisku młodszego administratora czy specjalisty DevOps.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie tego kursu video:

  • Nauczysz się obsługi systemu Linux.
  • Zdobędziesz bazowe informacje dotyczące Ubuntu.
  • Dowiesz się, jak skonfigurować środowiska graficzne GNOME i KDE.
  • Opanujesz podstawową wiedzę związaną z wirtualizacją.

Co więcej…

Ukończywszy nasze szkolenie, będziesz przygotowany do tego, by sięgnąć po kolejne narzędzia bazujące na Linuksie, a tych jest całe mnóstwo – programista powinien je znać i umieć z nich korzystać.

Ubuntu 20.04. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT kończy się na poziomie podstawowym i stanowi wstęp do dalszego, samodzielnego rozwijania się w pracy z systemami operacyjnymi bazującymi na jądrze Linux.

Linux? Witaj w rodzinie

Linux, na którego jądrze działa Ubuntu, należy do uniksopodobnych systemów operacyjnych. To wolne i otwarte oprogramowanie, którego kod źródłowy można dowolnie wykorzystywać, modyfikować i popularyzować. Rozwijany od 1991 roku, stanowi najpopularniejszy system operacyjny świata. Dziś system Linux (zwany czasem GNU/Linux) jest udostępniany w formie licznych dystrybucji bazujących na jądrze oraz dobranych do niego pakietów oprogramowania – odpowiednio do wymagań, jakie stawia się danemu oprogramowaniu. Linux stosuje się więc w środowiskach serwerowych, na komputerach biurowych oraz domowych i w superkomputerach, w telefonach komórkowych, routerach i w telewizorach. Czyli praktycznie wszędzie tam, gdzie korzysta się z internetu.

Przegląd