Reklama
vteskp
  • Sandomierz
Popularne
69 (Stała)

Obierz kurs na sprawne testowanie kodu

Trudno wyobrazić sobie doświadczonego programistę, który w trakcie rozwijania kodu nie dba o jego przetestowanie. Dynamika powstawania oprogramowania powoduje, że kod z napisanymi testami automatycznymi jest o wiele bardziej odporny na przypadkowe błędy, które — nie ma co ukrywać — zdarzają się nawet najlepszym. Jeżeli więc zależy Ci na dostarczaniu niezawodnego kodu, testy automatyczne są obowiązkowym punktem na Twojej liście „to do”. W trakcie tego kursu nauczysz się, jak z sukcesem tworzyć podstawowe, a przy okazji najważniejsze z nich, czyli testy jednostkowe, które sprawdzają najbardziej szczegółowe funkcje.

Niniejsze szkolenie to doskonały przewodnik po najpopularniejszej bibliotece służącej do testowania kodu języka Python, czyli py.test. Autor kursu nie omawia wyłącznie dokumentacji — kładzie nacisk przede wszystkim na dobre nawyki i zwyczaje, które zwiększają zarówno wartość testów, jak i biegłość ich tworzenia. Osoba, która ukończy proponowane przez nas szkolenie, z pewnością nabierze wprawy w pisaniu testów jednostkowych oraz polepszy jakość tworzonego oprogramowania. Co więcej, opanowanie testów jednostkowych będzie świetnym wstępem do nauki testowania funkcjonalnego oraz behawioralnego.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Dzięki niniejszemu kursowi video:

  • poznasz środowisko PyCharm i nauczysz się w nim pracować;
  • zrobisz sobie małą powtórkę z Pythona;
  • nauczysz się sprawnie testować swój kod;
  • dowiesz się, jak oszczędzić czas podczas testowania;
  • przekonasz się, w jaki sposób skutecznie debugować kod.

Co więcej…

…poznasz metodykę Test Driven Development.

Testy automatyczne kodu Python. Kurs video. Pisanie testów jednostkowych od podstaw kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. W trakcie szkolenia jego słuchacz zdobędzie wyczerpującą wiedzę na temat testów jednostkowych. Kolejnym etapem nauki powinno być testowanie całościowego działania — najlepiej w oparciu o aplikacje webowe.

Witaj w świecie testów jednostkowych!

Usiądź wygodnie, uruchom kurs i przygotuj się na to, że kolejne trzy godziny swojego programistycznego życia spędzisz bardzo owocnie. Dowiesz się mianowicie, czym są testy jednostkowe i kiedy warto — a nawet trzeba! — je stosować. Nauczysz się pisać takie testy z wykorzystaniem wbudowanej w język Python biblioteki unittest. Poznasz dobre praktyki rozwijania testów oraz metodykę ich pisania według szablonu given – when – then. Opanujesz zasady DRY (don’t repeat yourself), reguły parametryzacji testów oraz mockowania, czyli tworzenia atrap obiektu, które będą naśladować jego funkcjonowanie. Dowiesz się, czym jest monkeypatching, oraz przyjrzysz się globalnemu plikowi konfiguracyjnemu Conftest. Sprawdzisz pokrycie swojego kodu testami. Wreszcie — będziesz debugować kod z użyciem wbudowanego debuggera pdb, korzystać z biblioteki wdb i zarządzać uruchamianiem poszczególnych testów.

Dla zaawansowanych

Na koniec kursu poznasz najlepszą możliwą propozycję dla początkujących programistów: nauczysz się rozwiązywać proste ćwiczenie, czyli tzw. kata, w metodyce Test Driven Development. Metodyka ta zyskuje na popularności, zarówno jeśli chodzi o ćwiczenia programistyczne, jak i o profesjonalne pisanie kodu. Dobre opanowanie TDD pozwala nie tylko na tworzenie testów równolegle z oprogramowaniem, ale również pokazuje, jak wartościowe może być podejście od szczegółu do ogółu.

Poznaj naszego eksperta

Jakub Wasielak — jest programistą Pythona, skoncentrowanym na rozwoju społeczności związanej z tym językiem. Działa jako współorganizator krakowskiej grupy Pykonik, uczestnik i twórca hackathonów oraz koordynator Python Challenge, mającego miejsce na konferencji PyConPL. W Pythonie pracuje od 10 lat — z nastawieniem na programowanie webowe. Na pytanie, co lubi w programowaniu, zawsze odpowiada, że kontakt z ludźmi. Poza relacjami międzyludzkimi pielęgnuje swoją miłość do fantastyki oraz gier planszowych. Po godzinach udziela się jako koordynator zlotu miłośników fantasy Fornost.

Dobry kod to nie taki, do którego nie można dopisać ani jednej linii, lecz taki, z którego nie można wyciąć ani jednej. Każdy refaktoring kodu budzi obawę, powstrzymuje nas ryzyko zmiany rzeczy, które działają. Nie jesteśmy nieomylni, dlatego zadbajmy o to, żeby każda nasza zmiana została jak najlepiej przetestowana.

Przegląd