Reklama
vtesan
  • Skierniewice
Popularne
34.90 za osobę(Stała)

Obierz kurs na bezbłędny kod

Z roku na rok powstaje coraz więcej aplikacji webowych — a ich znaczący procent jest tworzony z wykorzystaniem frameworka Angular. To narzędzie cenione za stabilność i za to, że umożliwia dość bezproblemowe tworzenie stron typu SPA (single-page application), które działają szybciej i dają większe możliwości techniczne od stron budowanych z użyciem innych podejść. Jednym z niezbędnych etapów pracy z frameworkiem Angular (oraz z każdą inną technologią tego typu) jest testowanie kodu, który się za jego pomocą pisze. Pisanie testów to świetny sposób na doskonalenie własnych umiejętności programistycznych, dobra metoda na pełne poznanie kodu i opanowanie mechanizmów działania frameworka. Oczywiście, testowanie ma także wymiar czysto praktyczny — developerowi zapewnia spokój i daje gwarancję działania kodu. Poza spokojem własnym testowanie sprzęgnięte z kodowaniem obniża ciśnienie w relacjach z klientami — wielu z nich życzy sobie, aby kod był w jakimś, określonym kontraktem, stopniu przetestowany.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:

  • Dowiesz się, czym jest framework Angular.
  • Poznasz najważniejsze narzędzia do testowania (Jasmine i Karma).
  • Nauczysz się wykonywać testy różnego rodzaju (testy jednostkowe izolowane, płytkie i głębokie testy integracyjne oraz testy widoku).

Co więcej…

  • Otrzymasz zadanie domowe, które zmotywuje Cię do dalszej pracy!

Testowanie w Angularze. Kurs video. Karma i Jasmine kończy się na poziomie podstawowym. Po odbyciu szkolenia będziesz posiadać fundamentalną wiedzę, wystarczającą do samodzielnego tworzenia testów. Dzięki licznym praktycznym przykładom, które pojawią się w trakcie nauki, będziesz miał się do czego odwołać, gdy zajmiesz się pogłębianiem umiejętności testowania w Angularze we własnym zakresie.

Dwa słowa o Angularze

Jeśli wciąż się wahasz, ponieważ nie masz pewności, na jaki język i jakie środowisko programistyczne warto postawić — przestań! Po prostu wybierz framework Angular, a otworzą się przed Tobą drzwi wymarzonych pracodawców w najlepszych zespołach programistycznych. Programiści najnormalniej w świecie lubią pracować z ludźmi, którzy rozumieją, jak działa Angular, i którzy chcą z niego korzystać, ponieważ jest to framework uniwersalny, o dość niskiej barierze „wejścia”. Bazuje na języku JavaScript, przez co wymusza na developerze dobre praktyki, i przede wszystkim jest uniwersalny — za jego pomocą można tworzyć bardzo różne produkty: od stron internetowych i aplikacji webowych aż po aplikacje mobilne i desktopowe.

Jeśli testować, to zwinnie

Testowanie rzadko bywa pasją programistów. A szkoda — kod odpowiednio przetestowany to kod elegancki, czysty i w pełni sprawny, co docenią koledzy z projektu, klient, pracodawca… Dla uczciwości należy dodać, że niechętne testom podejście, jakie prezentuje wielu koderów, powoli się zmienia, w czym niemały udział ma popularyzacja metodyki TDD (test-driven development). W jej ramach najpierw poznaje się wymagania, potem pisze do nich testy i dopiero na koniec kod, który te wymagania i testy zaspokoi. Jest to ciekawe doświadczenie programistyczne i wiele osób pozostaje przy tej filozofii pracy. Nauczenie się podstaw testowania i późniejsze samodzielne zgłębienie zagadnienia to pierwszy krok w kierunku TDD.

Kod bez testów nie jest czysty!

Przegląd