Reklama
Testowanie oprogramowania w .NET Core 2.0. Kurs video. Poziom pierwszy. Jak pisać dobry, niezawodny i łatwy w utrzymaniu kod
  • Jasło
Popularne
79 za osobę(Stała)

Obierz kurs na perfekcyjne kodowanie poprzez testowanie

Jednostkowe i integracyjne testy oprogramowania należą do paradygmatów profesjonalnego kodowania. W niemal każdym ogłoszeniu o pracę na stanowisku programisty, w sekcji wymagań dotyczących kandydata, zamieszczona jest informacja o umiejętności przeprowadzania testów jednostkowych, jak również znajomości przeznaczonych do tego szczegółowych narzędzi. Dlaczego to tak ważna kompetencja? Otóż testy jednostkowe nie służą jedynie sprawdzeniu wyniku pojedynczego bloku kodu; kod pisany pod testy jednostkowe wymusza na programiście wykorzystywanie wzorców projektowych, dzięki czemu powstaje produkt lepszej jakości, w efekcie łatwiejszy w utrzymaniu.

Przygotowując niniejsze szkolenie, jego autor postawił sobie za cel nie tylko przybliżenie słuchaczowi definicji związanych z testowaniem oraz zaprezentowanie narzędzi służących testom, ale przede wszystkim pokazanie różnicy między kodem pisanym bez testów jednostkowych i kodem tworzonym z użyciem takich testów. Dlatego też proponowany kurs został skonstruowany tak, by przedstawić cały proces decyzyjno-skutkowy związany z kodowaniem z testowaniem lub bez testowania. Po ukończeniu szkolenia jego uczestnik będzie potrafił przetestować napisany przez siebie kod, a także zdobędzie umiejętność pisania kodu, który pomyślnie przejdzie testy — jego własne oraz prowadzone przez innych programistów z zespołu.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Podczas pracy z tym kursem video:

  • poznasz ogólne zasady dotyczące testów jednostkowych i integracyjnych;
  • będziesz pracować z wieloma narzędziami służącymi testowaniu;
  • przeprowadzisz testy manualne, jednostkowe, parametryzowane oraz integracyjne;
  • dowiesz się, na czym polega automatyzacja testów i jak ją zrealizować.

Co więcej…

…poznając zasady dotyczące różnych rodzajów testowania, w oczywisty sposób nauczysz się pisać kod lepszej jakości.

Testowanie oprogramowania w .NET Core 2.0. Kurs video. Poziom pierwszy. Jak pisać dobry, niezawodny i łatwy w utrzymaniu kod kończy się na poziomie średnio zaawansowanym — szkolenie bowiem obejmuje opisane i poparte praktycznymi przykładami podstawowe przypadki testowe (jednostkowe) oraz wymagające szerszego spojrzenia i przygotowania infrastruktury środowiska testowego testy integracyjne.

Spędź ten dzień we własnej bibliotece!

Tak, to nie żart, to bardzo poważna propozycja — na dobry początek pracy z niniejszym kursem napiszesz niewielką bibliotekę, którą będziesz rozwijać w miarę zapoznawania się z kolejnymi narzędziami i sposobami testowania we frameworkach: MsTest, xUnit oraz nUnit. Rozpoczniesz od testów jednostkowych, sprawdzających pojedyncze metody, a następnie poznasz i wykorzystasz mechanizm dependency injection oraz jeden z popularnych kontenerów IoC (inversion of control) — niezwykle ważne podczas pisania testowalnego kodu. Dowiesz się, czym jest TDD (test-driven development), a w dalszej części kursu napiszesz testy integracyjne sprawdzające integrację Twojej biblioteki z zewnętrznym Web API typu REST, testy warstwy bazodanowej oraz kompletny test integracyjny całego endpointu REST API z wykorzystaniem klasy TestServer. Jeśli nie pracowałeś dotąd z frameworkiem Asp.Net Core 2.0, teraz będziesz miał okazję napisać oraz uruchomić na serwerze IIS w pełni działającą aplikację Web API REST wraz z dostępem do bazy danych z wykorzystaniem Entity Framework Core w podejściu Code First. Na koniec kursu uruchomisz i skonfigurujesz tzw. build server, który po wykryciu zmiany w repozytorium kodu automatycznie uruchomi wszystkie testy, a po ich pomyślnym zakończeniu opublikuje napisaną przez Ciebie bibliotekę. W ten sposób zautomatyzujesz proces testowania i publikacji.

Tylko dla wtajemniczonych

Wraz z kursem jego autor udostępnia repozytorium Git dostępne z całym kodem źródłowym. Repozytorium jest wygodnie skonstruowane, zawiera bowiem commity dodane po każdej z praktycznych lekcji (czyli takich, podczas których powstał jakikolwiek kod). Commit message zaczyna się od numeru lekcji. Dzięki temu słuchacz może skupić się na słuchaniu i oglądaniu, by następnie, w miarę potrzeby i chęci, swobodnie przełączać się w repozytorium kodu pomiędzy commitami i aktualizować tym samym pliki projektu na swoim komputerze, a przy tym koncentrować się na pisaniu testów

Poznaj naszego eksperta

Materiał zawarty w szkoleniu Testowanie oprogramowania w .NET Core 2.0. Kurs video. Poziom pierwszy. Jak pisać dobry, niezawodny i łatwy w utrzymaniu kod opanujesz dzięki jego autorowi Marcinowi Szyszce. Marcin Szyszka z wykształcenia jest inżynierem elektroniki i telekomunikacji, z wyboru — programistą. Pracuje jako .Net developer przy projektach aplikacji internetowych, desktopowych oraz mobilnych z wykorzystaniem platformy Xamarin. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach programistycznych oraz śledząc aktualności. Od początku aktywności zawodowej jest związany z platformą .Net, ale nie zamyka się na technologie front-endowe.

Prywatnie mąż Małgorzaty i pasjonat sportowej odmiany paintballa, grający w warszawskiej drużynie Grim Reapers (wicemistrz Polski 2017).

Zawsze staraj się, aby Twój kolejny kod był lepszy od poprzedniego!

Przegląd