Reklama
Tester manualny. Kurs video. Testowanie wspierane narzędziami
 • Toruń
Popularne
149 za osobę

Obierz kurs na… narzędzia wspierające testowanie

Testowanie manualne polega na uruchamianiu przypadków testowych ręcznie. Dla powodzenia projektu istotne jest rozpoczęcie testów na jak najwcześniejszym etapie pracy. W ten sposób zespół uzyskuje kontrolę nad błędami w kodzie i na bieżąco sprawdza, czy oprogramowanie spełnia określone w dokumentacji wymagania. Testowanie ręczne zawsze poprzedza testowanie automatyczne i wnosi w proces weryfikacji nieoceniony czynnik ludzki — przydatny zwłaszcza do testowania interfejsów z poziomu zwykłego użytkownika. Wprawdzie ten rodzaj testowania obywa się bez zautomatyzowanych technologii, ale nie oznacza to wykonywania testów na kartce papieru. Otóż w testowaniu manualnym korzysta się z całego spektrum dedykowanych narzędzi. Popularne z nich to Jira, Postman i TestRail, a także, co może być zaskakujące, GitHub i konsola deweloperska w przeglądarce. Dzięki naszemu kompleksowemu szkoleniu nauczysz się sprawnie posługiwać tymi technologiami. Zarezerwuj na naukę sześć godzin, a narzędzia potrzebne w pracy testera przestaną być Ci obce!

W trakcie naszego profesjonalnego szkolenia poznasz:

 • Typy narzędzi testowych — definicje i realizowane cele
 • Klasyfikację narzędzi testowych, w tym:
 1. o Narzędzia wspierające zarządzanie testowaniem i testami
 2. o Narzędzia wspierające specyfikacje testów
 3. o Narzędzia wspierające wykonanie i logowanie testów
 • Korzyści i ryzyko, jakie niosą używane narzędzia
 • Narzędzia pomocnicze — SnagIT, Beyond Compare
 • Proces wdrażania narzędzi w organizacji — w jaki sposób wybrać odpowiednie narzędzie i od czego zależy sukces w doborze narzędzia
 • Elementy GUI i narzędzia deweloperskie
 • Podstawy pracy w GitHub

Co więcej…

 • Dowiesz się, jak napisać przypadek testowy w TestRail
 • Przetestujesz API w Postmanie
 • Nauczysz się testować wymagania
 • Dowiesz się, jak prawidłowo zgłosić błąd do wymagania w Jirze
 • Przećwiczysz testowanie stron e-commerce
 • Opanujesz sposób testowania aplikacji mobilnych, desktopowych, webowych i responsywności stron

Tester manualny. Kurs video. Testowanie wspierane narzędziami to kurs zdecydowanie dla majsterkowicza. Na poziomie podstawowym poznasz narzędzia używane w codziennej pracy testera manualnego. By móc zacząć sprawnie testować, zaznajomisz się z celami i definicjami testowania. Dowiesz się, dlaczego potrzebne jest testowanie i skąd wiadomo, że w oprogramowaniu są błędy. Po teorii przyjdzie czas na zagadnienia praktyczne. Napiszesz plan testów do dokumentacji. Utworzysz scenariusz testowy i przypadki testowe dla podanych wymagań w narzędziu TestRail. Następnie czeka Cię sesja testowania eksploracyjnego wraz ze wskazówkami, na co zwrócić szczególną uwagę. Zajmiesz się przygotowaniem listy kontrolnej do tej sesji i zgłoszeniem błędów w Jirze z odpowiednio nadanym priorytetem. Na zakończenie utworzysz raport z testów w Excelu.

Narzędzia testerskie

W pracy testera niezbędna jest znajomość narzędzi przeznaczonych do raportowania, zarządzania przypadkami testowymi i rejestrowania testów. Pomagają one nie tylko usprawnić proces testowania, ale także zwiększyć dokładność wykrywania defektów. Takim narzędziem jest na przykład Jira służąca do śledzenia błędów, nadawania im kategorii, ustalania priorytetów prac i raportowania postępów. Na planowanie, śledzenie i raportowanie testów pozwala również TestRail. Innym tego typu narzędziem jest Postman służący do testowania i debugowania interfejsów API. Umożliwia wywoływanie różnych żądań HTTP i testowanie odpowiedzi z serwera i, tak jak każde z powyższych rozwiązań, skraca czas potrzebny do wykonania testów oprogramowania.

Przegląd