Reklama
vterr1
  • Zakopane
89 za osobę

Obierz kurs na… tworzenie zasobów w chmurze za pomocą kodu

Światem współczesnej informatyki rządzi chmura, a dostawcy opartych na niej rozwiązań rozdają karty w branży. By zarządzać zasobami infrastrukturalnymi zgodnie z najlepszymi praktykami DevOps, inżynierowie potrzebują do tego odpowiednich narzędzi. Jednym z najważniejszych jest Terraform – najbardziej rozwinięte i zaawansowane narzędzie do tworzenia zasobów w chmurze (i nie tylko) za pomocą kodu. Jeśli chcesz się zapoznać z oprogramowaniem Terraform, przybliżyć sobie wiedzę dotyczącą jego funkcjonalności, opanować najlepsze praktyki i sztuczki stosowane w projektach realizowanych z udziałem Terraform – ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Szkolenie rozpoczniemy od wyjaśnienia najważniejszych zagadnień dotyczących oprogramowania Terraform, by szybko przejść dalej: do poznania jego składowych i nauczenia się, jak z nich korzystać. Wreszcie w trakcie kursu powstanie prosty projekt i kod. Podczas ich tworzenia zostaną przywołane typowe sytuacje, na które można się natknąć w trakcie realizowania projektów z udziałem Terraform, i zaproponowane skuteczne sposoby wychodzenia z ewentualnych kłopotów. Na koniec prowadzący podpowie, jak dalej, samodzielnie, rozwijać wiedzę i umiejętności, i wskaże, które z najlepszych praktyk warto wdrożyć w utrzymywaniu własnych realizacji.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Dzięki proponowanemu przez nasz kursowi między innymi:

  • dowiesz się, co się kryje pod pojęciami: infrastructure as a code, provisioning i configuration management
  • poznasz różnicę między programowaniem deklaratywnym i imperatywnym
  • przygotujesz się do pracy z AWS CLI, a także do kompozycji kodu w Terraform
  • opanujesz najlepsze praktyki organizacji pracy i kodu w Terraform (Terraform/HCL clean code)
  • przyswoisz podstawy składni języka HCL

Co więcej…

  • podczas szkolenia będziesz mieć okazję przetestować swój kod w Terraform, sprawdzić elementy składowe tego narzędzia w praktyce, a także przekonać się, jak działa w nim wieloplatformowość/wieloprojektowość

Terraform. Kurs video. Podstawy tworzenia i zarządzania infrastrukturą pozwoli Ci opanować podstawową obsługę narzędzia. Jest skierowany do początkujących programistów, inżynierów DevOps, którzy chcą się dowiedzieć, czy to coś dla nich; project manager i scrum master również znajdą tu coś dla siebie. Dzięki temu szkoleniu lepiej zrozumieją nomenklaturę, zadania, z jakimi borykają się programiści, a także działanie samego narzędzia. Do pełnego wykorzystania wiedzy z kursu przyda się znajomość chmury AWS na poziomie podstawowym, ale nie jest to wymagane.

Dla kogo powstał Terraform?

Otwartoźródłowe oprogramowanie Terraform zostało stworzone jako narzędzie infrastructure as a code. Pozwala ono zarządzać infrastrukturą w formie kodu (na co wskazuje anglojęzyczna kategoria). Wspiera programistów tworzących struktury aż po testowanie własnych rozwiązań/aplikacji, a także zespoły architektów chmury, inżynierów DevOps czy administratorów utrzymujących zasoby chmurowe jako platformę. Terraform, jako narzędzie łatwo rozszerzalne i obsługujące wiele platform, bardzo często jest zaprzęgany do pracy w roli centrum zarządzania wieloma rodzajami infrastruktury (na przykład Kubernetes i AWS).

Przegląd