Reklama
vtwbzd
  • Białystok
49 za osobę(Stała)

Obierz kurs na perfekcyjnie działające bazy danych

Styczność z różnego rodzaju bazami danych to chleb powszedni developera. Co więcej, nawet osoba, która z programowaniem nie ma nic wspólnego, przy każdym użyciu sieci korzysta z dobrodziejstw sprawnie napisanych i zarządzanych baz danych. Opiera się na nich działanie niemal wszystkich serwisów i aplikacji webowych. Ba, nawet aplikacje mobilne stworzone pod Androida czy iOS mają wbudowaną bazę danych. Internet bazami danych stoi! Dlatego, nawet jeśli nie jesteś bazodanowcem z pasji ani powołania, i tak nie uciekniesz przed tym tematem. Im szybciej i pełniej go opanujesz, tym łatwiej będzie Ci znaleźć jeszcze lepszą, ciekawszą pracę w zawodzie związanym z programowaniem.

Ten kurs video kompleksowo omawia tematykę baz danych. Startuje od absolutnych podstaw, jednak jego autor zakłada, że posiadasz zasadniczą znajomość systemu i potrafisz pisać zapytania SQL.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Podczas pracy z tym kursem video:

  • Opanujesz niezbędną teorię dotyczącą tematyki bazodanowej.
  • Poznasz zasady projektowania baz danych.
  • Dowiesz się, jak ulepszać swoje bazy danych i jak nimi zarządzać.
  • Poznasz najskuteczniejsze metody zabezpieczania informacji przechowywanych w bazie.

Co więcej…

W trakcie tworzenia zaawansowanego generatora danych rozwiniesz umiejętności w zakresie programowania w języku Python.

SQL. Kurs video. Projektowanie i implementacja baz danych kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Oznacza to, że ukończywszy szkolenie, będziesz w stanie samodzielnie projektować, wdrażać i optymalizować bazy danych. Umiejętności praktyczne wesprzesz wiedzą na temat zasad działania baz oraz mechanizmów, które za tym stoją. Dalsze kształcenie w tym zakresie możesz swobodnie prowadzić samodzielnie – zaawansowany bazodanowiec zna pewne nieuwzględnione w tym szkoleniu wyjątki i szczegóły implementacyjne.

Bazy danych krok po kroku

Szkolenie prezentuje kompleksowe podejście do zagadnienia baz danych. Startujemy zatem na styku biznesu i programowania, rozpoczynając od rozmowy z klientem. Dowiesz się, jakie pytania musisz mu zadać i jakie informacje powinieneś od niego pozyskać, by sporządzić wymaganą user story. Następnie na jej podstawie przygotujesz schemat bazy danych zgodnie z zasadami projektowania baz bezpiecznych, szybkich i skalowalnych. Zaimplementujesz swoją bazę i zainstalujesz ją na serwerze. W kolejnym kroku opracujesz własny generator danych, uzupełniający bazę przykładowymi danymi. Wykonawszy to zadanie, przejdziesz do implementacji warunków integralnościowych oraz zapewnisz mechanizmy chroniące spójność danych w bazie (procedury, funkcje i triggery). Dowiesz się, jak dbać o odpowiedni schemat bazy, który zagwarantuje z jednej strony wymaganą szybkość, z drugiej – bezpieczeństwo. Wszystkie te zadania wykonasz świadomie, znając teorię i mechanizmy rządzące środowiskiem, w którym operuje profesjonalny bazodanowiec.

Nieco historii – dla zainteresowanych

Pierwszy system zarządzania bazami danych opracowano w latach 60. XX wieku. Pionierem zagadnienia był amerykański specjalista nauk komputerowych Charles Bachman. W swojej pracy skupiał się na kwestii efektywniejszego używania urządzeń pozwalających korzystać ze zgromadzonych danych. Wówczas bowiem ich przetwarzanie opierało się na mało wydajnych taśmach magnetycznych i dziurkowanych kartach. W efekcie powstały dwa podstawowe modele baz danych: sieciowy i hierarchiczny. W latach 70. brytyjski informatyk Edgar F. Codd zaproponował relacyjny model baz danych, pozostający przez dłuższy czas w sferze rozważań akademickich. Lata 80. to okres fascynacji rozproszonymi bazami danych, z kolei ostatnia dekada XX wieku upłynęła pod znakiem baz obiektowych.

Przegląd