Reklama
vskima
  • Biała Podlaska
Nowe
119 za osobę

Obierz kurs na… najważniejsze słownictwo w języku angielskim

Z językiem angielskim mamy dziś do czynienia praktycznie codziennie. Jego znajomość przydaje nam się zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Raz po raz stajemy w obliczu sytuacji, w której bez angielskiego ani rusz: a to instrukcja użytkowania oprogramowania nie została przetłumaczona, bo przecież to oczywiste, że każdy sobie poradzi z tą w wersji angielskiej, a to artykuł, z którego musimy skorzystać w pracy, napisano w języku Szekspira, a to naszą firmę odwiedza zagraniczny gość i właśnie nas wyznaczono do opieki nad nim… Bez pytania o to, czy sobie poradzimy z konwersacją.

Fakt, języka uczyliśmy się w szkole i na studiach, jego podstawy więc raczej pamiętamy, na ogół wiemy też, jak wybrnąć z niewygodnej językowo sytuacji. Problem pojawia się, kiedy napotykamy nieznane słowo lub takie, które niby znamy, ale nie mamy zielonego pojęcia, jak go użyć. Z pomocą przychodzi ten kurs – omówimy w nim najczęściej używane słownictwo z takich obszarów jak biznes i finanse, software i hardware czy korespondencja, a także skupimy się na łącznikach przyczyny, skutku, czasu itd. Słownictwo każdorazowo umieścimy w kontekście i omówimy z podaniem synonimów, przeciwieństw, przydatnych wskazówek. Podejdziemy zatem do tematu w sposób, dzięki któremu odgadywanie znaczenia słowa w danym zdaniu stanie się o wiele łatwiejsze, a co więcej, kurs pozwoli wyrobić w sobie nawyk wyszukiwania informacji przydatnych do zrozumienia nawet bardzo trudnego tekstu.

Kurs obejmuje trzy poziomy, dzięki czemu można przechodzić od zadań łatwiejszych do trudniejszych – w miarę postępów. Zawiera też dodatkowe ćwiczenia, pomagające trenować znajomość słów, a także ich listy w Excelu – gotowe do sortowania i uzupełniania tłumaczeniami, definicjami lub synonimami, a następnie drukowania w formie fiszek lub ładowania bezpośrednio do aplikacji (na przykład Quizlet).

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W ramach kursu:

  • Poznasz słownictwo przydatne w codziennej pracy, związane z oprogramowaniem i ze sprzętem, z wysyłaniem wiadomości, biznesem, a także finansami
  • Nauczysz się łączyć ze sobą myśli tak, aby brzmieć naturalnie
  • Opanujesz zaproponowane słownictwo w kontekście i przećwiczysz je podczas lekcji
  • Wyrobisz w sobie nawyk domyślania się znaczenia słów z kontekstu, nawet jeśli nie będziesz znać ich dokładnego znaczenia

Co więcej, podczas pracy ze szkoleniem:

  • Dowiesz się, w jaki sposób uczyć się słówek, aby było to owocne

Skill Master: vocabulary. Kurs video. Od zera do bohatera jest przeznaczony dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania, ponieważ każdy rozdział tematyczny składa się z trzech podrozdziałów: dla osób początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Osoby na niższych poziomach najbardziej skorzystają oczywiście z łatwiejszych tekstów, zachęcamy jednak do wskoczenia na głęboką wodę i przećwiczenia także fraz z tych trudniejszych!

Memory decay

Memory decay to pierwsze ważne i ciekawe sformułowanie, do zapamiętania jeszcze przed przystąpieniem do pracy z kursem. Kojarzysz, co ono znaczy? Jeśli nie, to przypomnij sobie cokolwiek z egzaminów zdawanych na studiach. Jeżeli nie potrafisz, to nic dziwnego – dopadło Cię naturalne zjawisko memory decay. Polega ono na tym, że po zdobyciu jakiejś informacji, o ile jej nie powtarzamy i nie używamy, po prostu ją zapominamy. To samo zjawisko, które dotyczy tzw. wiedzy zbędnej, dotyczy obcego słownictwa. Słowa nieużywane lądują w otchłani niepamięci. Dlatego po przesłuchanej lekcji warto odświeżyć sobie nową wiedzę za pomocą ćwiczeń dodatkowych, a później z wykorzystaniem ulubionego sposobu nauki słówek.

Train your brain to remember new words better!

Przegląd