Reklama
Skill Master: listening. Od zera do bohatera
  • Wisła
119 za osobę

Obierz kurs na… doskonalenie biernej znajomości języka angielskiego

Świat w XXI wieku porozumiewa się po angielsku. Ten język bowiem obowiązuje podczas spotkań politycznych, naukowych i biznesowych, jest też głównym językiem studentów wyjeżdżających na zagraniczne staże. Do jego znajomości odwołujemy się również na co dzień – zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i w czasie wolnym. Choćby wtedy, gdy oglądamy film na popularnym kanale streamingowym albo chcemy dla własnej satysfakcji przetłumaczyć tekst ulubionej piosenki. Lub wtedy, gdy znienacka na ulicy zaczepi nas cudzoziemiec i zapyta o drogę do najbliższej apteki.

Zwykle podczas nauki czy szlifowania znajomości języka skupiamy się na umiejętnościach aktywnych, czyli na mówieniu, zapominając odrobinę o tym, że umiejętności bierne – czyli czytanie i słuchanie – są równie ważne! W końcu rozmowy nie są monologami, a właśnie naprzemiennym mówieniem i słuchaniem. Dlatego w tym kursie najważniejsze tematy poruszymy w przystępnej formie dialogów i krótkich tekstów – bez ich jednoczesnego czytania, czyli tak, jak ma to miejsce w rzeczywistości. Ćwiczenia wykonywane podczas lekcji pomogą Ci opanować umiejętności przydatne w rozumieniu treści ze słuchu, a spisane w dodatkowych materiałach przydatne wyrażenia posłużą jako szybka ściągawka.

Proponowany kurs obejmuje trzy poziomy, dzięki czemu można przechodzić od zadań łatwiejszych do trudniejszych – w miarę postępów.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W ramach kursu:

  • Opanujesz umiejętność wyszukiwania potrzebnych informacji w dialogach i w ciągłym tekście
  • Słuchając, będziesz się oswajać z różnymi akcentami
  • Zdobędziesz umiejętność słuchania i rozumienia bez jednoczesnego czytania tekstu

Co więcej…

  • Powtórzysz sobie znane wyrażenia i opanujesz nowe słownictwo, gotowe do zastosowania w praktyce

Skill Master: listening. Od zera do bohatera jest przeznaczony dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania znajomości języka. Osoby z angielskim opanowanym na poziomie bazowym najbardziej skorzystają z pracy z prostszymi tekstami, z kolei na zaawansowanych adeptów czekają treści pełne nietypowego słownictwa, czytane szybko, z hałasem w tle, aby jak najpełniej oddać rzeczywiste sytuacje, w jakich korzysta się ze swoich umiejętności.

Excuse me, could you repeat?

Nauka obcego języka właściwie nigdy się nie kończy. Bo przecież nie wystarczy zapisać się na kurs i nawet bardzo pilnie szlifować słówka czy rozwiązywać zadania z gramatyki. Swoje umiejętności trzeba stale pogłębiać w praktyce, by język nam nie “zardzewiał”. Warto sięgać głębiej i przysłuchiwać się mowie potocznej, powiedzonkom, skrótom i związkom frazeologicznym – dla native speakera rzeczom oczywistym, dla nas nowym. To umiejętność swobodnego posługiwania się zwyczajową angielszczyzną wyniesie nas na wyższy poziom konwersacji. Dlatego też ten kurs skupia się na tematach z życia codziennego, jak poznawanie nowych osób, negocjacje, networking, komunikacja na lotnisku, w sklepie lub w hotelu, a także rozmowa kwalifikacyjna czy śledzenie wiadomości radiowych i telewizyjnych.

Przegląd