Reklama
vteaue
  • Katowice
139 za osobę

Obierz kurs na… automatyczne testowanie w Pythonie

Zawód programisty jest coraz popularniejszym życiowym wyborem – wciąż bowiem rośnie zapotrzebowanie na pracowników IT, a branża oferuje absolwentom informatyki satysfakcjonujące pensje, atrakcyjne warunki pracy, często też możliwość działania zdalnego. Jeśli myślisz o obraniu tej właśnie ścieżki zawodowej (albo o zmianie aktualnej profesji na IT), z pewnością już się do tego przygotowujesz, podejmując pierwsze próby tworzenia kodu. Całkiem prawdopodobne, że skłaniasz się – albo już dokonałeś wyboru – ku językowi Python. I świetnie: Python jest czytelny i klarowny, uniwersalny, ma spore możliwości, a przy tym pozostaje stosunkowo prosty do nauczenia. To Twój idealny pierwszy język programowania!

Jednak umiejętność pisania kodu w danym języku programowania to dopiero pierwszy krok na Twojej drodze. Drugim, niemal równie ważnym, jest opanowanie zdolności do testowania tego, co udało Ci się napisać. By ułatwić sobie pracę, by ją przyspieszyć i uczynić mniej kłopotliwą, warto na początek zainteresować się testami automatycznymi. I dlatego w trakcie tego kursu zaproponujemy Ci zapoznanie się ze świetnie współpracującą z Pythonem biblioteką Selenium. Stanowi ona zestaw konkretnych narzędzi służących automatyzacji przeglądarek. Używa się jej między innymi do testowania aplikacji internetowych na wielu platformach. Na podstawie Selenium w prosty sposób napiszesz i wdrożysz własny zestaw testów, a tym samym uczynisz kolejny krok na drodze ku programowaniu.

Jesteś gotów? W takim razie ruszamy!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Ucząc się z kursem:

  •  Poznasz dobre praktyki, które powinno się stosować podczas pisania testów z użyciem języka Python
  • Wypróbujesz poznane możliwości interfejsu WebDriver w praktyce
  • Przeprowadzisz testy zgodne z zasadami SOLID
  • Opanujesz zasady lokalizowania elementów i symulowania wprowadzania danych z klawiatury
  • Spróbujesz symulowania geolokalizacji w przeglądarce
  • Dowiesz się, czego nie testować

Co więcej…

  • Niejako przy okazji zapoznasz się wstępnie z dodatkowymi bibliotekami, takimi jak PyTest i Behave

Twoja praca w ramach szkolenia Selenium. Kurs video. Twój pierwszy automatyczny test w Pythonie zakończy się na poziomie podstawowym. Obejmuje on podstawy korzystania z wiersza poleceń i środowiska wirtualnego Python, podstawy języka Python w ogóle, bazową wiedzę na temat obiektów typu DOM i oczywiście biblioteki Selenium.

Krok dalej na drodze ku programowaniu

Po co komu automatyzacja w testowaniu? – możesz zapytać. Otóż w celu przyspieszenia. Po prostu. Automatyczne testowanie aplikacji i stron internetowych jest zwyczajnie szybsze niż testowanie manualne. Programista Pythona mający w stacku technologicznym umiejętność tworzenia automatycznych testów aplikacji webowych zwiększa swoje szanse na dołączenie do ciekawych i dobrze płatnych projektów. A przecież o to chodzi! Dlatego nie czekaj, tylko już dziś zapoznaj się z poszczególnymi elementami biblioteki Selenium – od podstaw podejścia obiektowego po sprawdzanie behawioralne. Zdobytą w trakcie szkolenia wiedzę wykorzystamy między innymi do wspólnego przetestowania strony – uwaga! – wydawnictwa Helion.

Przegląd