Reklama
vruby
  • Inowrocław
69 za osobę(Stała)

Ruby to z pewnością najbardziej elegancki z języków programowania. Przejrzystość kodu, ogromne możliwości składniowe, elastyczność i wygoda to jego najważniejsze zalety. Jest w tym jednak pewien haczyk: potęgę tego języka docenisz w pełni pod warunkiem, że dokładnie przestudiujesz jego podstawy, zrozumiesz filozofię i nauczysz się stosować w praktyce konkretne metody, operacje, klasy i operatory. Jeśli chcesz wykorzystać wszystkie atuty Ruby’ego i zaprząc go do realizacji swoich (komercyjnych lub osobistych) celów, powinieneś koniecznie zapoznać się ze szkoleniem Ruby. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy języka i praktyczne przykłady.
Autor kursu poprowadzi Cię przez meandry programowania w Rubym. Pokaże Ci, od czego zacząć pracę, jak używać podstawowych elementów języka i do czego służą struktury kontrolne.

Zapozna Cię z metodami, obiektami i dynamicznymi aspektami Ruby’ego, by w końcu przedstawić Ci siedem kompletnych, działających aplikacji. Po ukończeniu kursu Ty także będziesz umiał stworzyć podobne projekty.
Co Cię czeka podczas szkolenia?

Sześćdziesiąt sześć lekcji szkolenia Ruby. Kurs video. Poziom pierwszy. Podstawy języka i praktyczne przykłady obejmuje omówienie typów danych i podstawy programowania obiektowego w Rubym. Podczas szkolenia nauczysz się posługiwać obiektami, liczbami, tablicami, stringami, symbolami, hashami, wartościami logicznymi, przedziałami i wyrażeniami regularnymi. Poznasz struktury kontrolne Ruby’ego wraz z modyfikatorami wyrażeń. Zobaczysz, jak definiować własne metody, klasy, konstruktory, operatory oraz atrybuty obiektów i klas. Odkryjesz, jak tworzyć obiekty danej klasy oraz stosować mechanizm dziedziczenia i kontroli dostępu. Sprawdzisz, jak używać modułów i wykorzystać dynamiczność języka do przedefiniowywania wbudowanych klas, przechwytywania wywołania nieistniejących metod i metaprogramowania.

Prześledzisz także liczne przykłady praktyczne z zakresu tworzenia aplikacji webowej, komunikacji z bazą danych, eksportu danych do Excela, komunikacji z API, przetwarzania obrazów i operacji na plikach. Nauczysz się między innymi pisać roboty indeksujące treść strony internetowej i tworzyć pliki CSV.

Zatem do dzieła!

Przegląd