Reklama
vnodre
  • Kalisz
Popularne
119 za osobę(Stała)

Obierz kurs na tworzenie stron internetowych w JavaScripcie

JavaScript należy do skryptowych języków programowania, najczęściej wykorzystywanych do budowania stron internetowych. Jego możliwości są ogromne – programista, który decyduje się go używać, będzie w stanie kreować rozmaite strony: od bardzo prostych konstrukcji typu landing po rozbudowane serwisy z wieloma podstronami i interakcjami oferowanymi użytkownikowi. Tak szeroki zakres możliwości JavaScriptu nie byłby realny, gdyby nie dodatkowe narzędzia współpracujące z tym językiem. W ramach tego kursu zapoznasz się z dwoma z nich: React.js oraz Node.js.

React.js jest najpopularniejszą aktualnie biblioteką JavaScriptu, wykorzystywaną do tworzenia interfejsów graficznych aplikacji internetowych. W odróżnieniu od stosowanych w programowaniu w JavaScripcie frameworków biblioteka React.js pozwala użyć do tworzenia strony dowolnej liczby mniejszych bibliotek, dzięki czemu aplikacja webowa jest bardziej skalowalna. Z kolei Node.js to wieloplatformowe środowisko uruchomieniowe, pozwalające budować w JavaScripcie aplikacje typu server-side. Serwer oparty na Node.js umożliwia budowanie w pełni działającego systemu, w całości zapisanego w języku JavaScript.

Co Cię czeka w trakcie naszego profesjonalnego szkolenia?

Podczas pracy z tym kursem video:

  • Zapoznasz się z biblioteką React.js.
  • Dowiesz się, do czego służy biblioteka Redux.
  • Spróbujesz swoich sił w pracy z dynamicznym językiem arkuszy stylów Less.
  • Stworzysz pakiet JavaScriptu w Webpacku.
  • Przekonasz się, jak działa Node.js.
  • Skorzystasz z platformy aplikacji internetowych Express.js.
  • Zapiszesz dane aplikacji w bazie danych MongoDB.
  • Nauczysz się korzystać z paczek NPM.

Co więcej…

Stworzysz w pełni funkcjonującą stronę z panelem administracyjnym, którą będziesz mógł wykorzystać do tworzenia własnych projektów.

React.js i Node.js. Kurs video. Budowanie serwisu w oparciu o popularne biblioteki języka JavaScript pozwoli Ci opanować bibliotekę React.js na poziomie średnio zaawansowanym, a środowisko Node.js oraz MongoDB na poziomie podstawowym. Po zakończeniu szkolenia będziesz w stanie samodzielnie zbudować pełną architekturę strony, a także stworzyć funkcjonujące strony wyposażone w niewielkie panele służące do administrowania danymi.

Co da Ci znajomość dodatkowych narzędzi JavaScriptu?

Generalnie znajomość tak popularnego skryptowego języka programowania, jakim jest JS, otwiera drogę do kariery programisty stron internetowych. A ponieważ dzięki dostępności odpowiednich środowisk w JS można tworzyć także pełnoprawne aplikacje, developer dobrze znający ten język i uzupełniające go narzędzia na pewno nie będzie narzekał na brak zajęcia. I to niezależnie od tego, czy zechce pracować w teamie w ramach firmy IT, czy raczej woli działać jako freelancer, piszący strony i aplikacje dla klientów z dowolnego miejsca na świecie. Oczywiście dodatkowych bibliotek, frameworków i całych środowisk dedykowanych JavaScriptowi jest naprawdę wiele – nie chodzi o to, by swobodnie poruszać się we wszystkich, lecz o to, by dobrze poznać te, które są nam naprawdę potrzebne w pracy. Biblioteka React.js i środowisko Node.js należą do tych, które musi opanować każdy frontend developer pracujący w JavaScripcie.

Przegląd