Reklama
Python na start. Kurs video. Twórz gry w PyGame!
  • Koszalin
99 za osobę

Obierz kurs na… karierę projektanta gier komputerowych

Ludzie grali, grają i będą grać. Ponieważ dziś grają więcej niż w przeszłości, można prognozować, że w przyszłości będą grać jeszcze intensywniej niż obecnie – i domagać się nowych pomysłów na rozrywkę. Nowych gier. Wydaje się zatem, że związanie zawodowej ścieżki z produkcją gier komputerowych ma głęboki sens, a ich projektantom pracy raczej nie zabraknie. Dlatego jeśli lubisz spędzać wolny czas w świecie wirtualnym, jeśli interesują Cię techniczne aspekty tworzenia gier komputerowych, wreszcie myślisz o tym, by iść w tę stronę – koniecznie zainteresuj się naszym kursem video!

Proponowane przez nas szkolenie dotyczy niezwykle popularnego języka programowania, jakim jest Python. Skupia się przy tym na bibliotece pyGame, stworzonej specjalnie po to, by na jej podstawie budować gry. Bazując na praktycznych przykładach i konkretnych konstrukcjach programistycznych, których używa się podczas realizacji faktycznych projektów, autor kursu wprowadzi Cię w środowisko, w jakim na co dzień działają programiści gier komputerowych. Jeśli jesteś gotów zagrać o swoją przyszłą karierę, usiądź wygodnie, uzbrój się w uwagę i koncentrację – i zaczynamy. Od poziomu pierwszego, oczywiście.

Co Cię czeka w trakcie naszego profesjonalnego szkolenia?

W ramach naszego kursu video:

  • Opanujesz takie terminy jak pętla for i while, a także dowiesz się, czym jest instrukcja warunkowa
  • Poznasz zmienne i podstawowe typy danych
  • Dowiesz się, czym są listy
  • Zdobędziesz podstawy programowania obiektowego – będziesz tworzyć klasy i obiekty tych klas
  • Nauczysz się importować wewnętrzne i zewnętrzne moduły

Co więcej…

  • W trakcie szkolenia zgłębisz wiedzę dotyczącą biblioteki pyGame, a wraz z nią przyswoisz takie zagadnienia jak zdarzenie, okno graficzne gry, pętla główna, obsługa klawiatury z poziomu kodu źródłowego, korzystanie z poleceń rysujących figury geometryczne czy wstawianie grafik w oknie gry

Python na start. Kurs video. Twórz gry w PyGame! jest przeznaczony dla odbiorców na poziomie podstawowym, w tym młodszych. Stanowi świetny wstęp do poznania świata IT i pozwala zdobyć bazowe umiejętności programistyczne. Osoba po kursie będzie mogła już samodzielnie stworzyć program komputerowy zawierający własne okno graficzne i wyświetlający w nim animowane sekwencje – własne gry.

Moduł pyGame i Python

Moduł pyGame jest stworzoną specjalnie do budowania gier i aplikacji multimedialnych biblioteką języka Python. Jest to oczywiście tylko jedno z narzędzi, z których użyciem można pisać gry, jednak warto poznać ten moduł, ponieważ bazuje on na Pythonie, który zdecydowanie należy do grupy najpopularniejszych języków programowania. A to ze względu na niski próg wejścia – Python jest przyjazny, co ma znaczenie przede wszystkim dla początkujących programistów. Wróćmy jeszcze do przedstawionego w kursie modułu pyGame: ponieważ jest to wszechstronna biblioteka, udostępniana jako wolne oprogramowanie (open source), stanowi dobre rozwiązanie dla niezależnych twórców gier, którzy samodzielnie opracowują cały projekt, od koncepcji scenariusza gry, jej zasad, przez tworzenie grafik, aż po programowanie wszystkich mechanizmów obiektów gry.

Przegląd