Reklama
Python. Kurs video. Kreacyjne i strukturalne wzorce projektowe
  • Tomaszów Mazowiecki
Popularne
79 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… wzorce projektowe!

Wśród wielu narzędzi ułatwiających i przyspieszających pracę programisty wzorce projektowe są jednym z najgenialniejszych rozwiązań. Wie o tym każdy, kto choć raz spróbował się nimi posłużyć przy tworzeniu aplikacji, serwisu WWW lub dowolnego programu. Można dzięki nim ominąć rozsypujące się puzzle poleceń i zapomnieć o kodzie tworzonym od podstaw. Dostajemy do ręki gotowe szablony — tylko od nas zależy, który z nich wybierzemy do pracy i jak wypełnimy go treścią. Właśnie dlatego wzorce projektowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem programistów. Jeśli chcesz programować szybko i bezbłędnie, nie możesz się bez nich obyć!

Python. Kurs video. Kreacyjne i strukturalne wzorce projektowe ma na celu zapoznanie Cię ze wzorcami projektowymi dla Pythona, choć w gruncie rzeczy te modele są uniwersalne i bardzo podobnie wyglądają w różnych językach programowania. Aby zrozumieć, jak działają poszczególne schematy i jakie konsekwencje wiążą się z ich stosowaniem, powinieneś dość dobrze znać Pythona (na poziomie średnio zaawansowanym), ale wcale nie musisz być mistrzem. Na mistrzowski poziom wyniesie Cię właśnie umiejętność używania wzorców projektowych. A zatem ruszaj na podbój Pythona!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W ramach tego kursu video dowiesz się:

  • jak analizować założenia powstającego programu i szybko wychwytywać popularne problemy,
  • jak dopasowywać wzorce projektowe do konkretnych przypadków,
  • gdzie można zastosować wzorce projektowe,
  • jak pisać kod w sposób bardziej przejrzysty i zorganizowany oraz tak, by był zrozumiały dla innych programistów i łatwy do modyfikowania w przyszłości,
  • jak analizować przypadki użycia wzorców projektowych,
  • jakie są konsekwencje stosowania każdego ze wzorców projektowych.

Sprawdź, jak sensownie i twórczo możesz wykorzystać wzorce projektowe w swojej pracy. Zobacz, ile czasu uda Ci się zaoszczędzić i jak sprytnie obejdziesz typowe problemy programistyczne. Dzięki szkoleniu Python. Kurs video. Kreacyjne i strukturalne wzorce projektowe odkryjesz, w jakich miejscach warto zaimplementować wzorce, jak dostosować je do Twoich specyficznych wymagań i jakich efektów spodziewać się po każdym z nich. Znajdziesz tu omówienie wzorców kreacyjnych oraz strukturalnych. Poznasz najczęstsze kłopoty i zainspirujesz się eleganckimi, wydajnymi rozwiązaniami.
Jeśli jesteś programistą Pythona, Twoje umiejętności i wydajność pracy znacznie zyskają po opanowaniu stosowania wzorców projektowych.

Wzorzec tu, wzorzec tam, wszystkie wzorce dobrze znam!

Programiści stosujący w swojej pracy wzorce projektowe nie bez powodu są poszukiwani i znakomicie wynagradzani. Przede wszystkim pracują znacznie szybciej od tego, kto każdy problem upiera się rozwiązywać od podstaw i samodzielnie. Poza tym ich projekty są pozbawione mnóstwa drobnych błędów, które mogą spowodować niespodziewane zachowanie aplikacji. Tacy projektanci mają także znacznie lepiej rozwiniętą wyobraźnię projektową, a ich praca zawiera więcej elementów twórczych. Korzystanie z gotowych schematów, tak oczywiste w rozwiązaniach inżynieryjnych czy architektonicznych, pozwala skupić się na tym, co faktycznie tworzy wartość dodaną każdego unikalnego projektu. Zadziwiające, jak wielu ludzi nie pamięta o tej prostej prawdzie. Wyzwania stojące przed programistą, który zna język Python i chce zacząć w nim stosować sprawdzone wzorce, będą znacznie łatwiejsze ze szkoleniem Python. Kurs video. Kreacyjne i strukturalne wzorce projektowe.

Od Sigletona do Kompozytu

Kolejne wzorce projektowe będą odsłaniać przed Tobą swoje tajemnice, a Ty musisz zadbać jedynie o to, by zastosować je we właściwych miejscach projektu. To niezwykle ważne zagadnienie, ponieważ wzorce nie zastępują programu, a żaden z nich nie jest uniwersalną receptą na wszystkie programistyczne bolączki. Kreacyjne wzorce projektowe pozwalają na porządne zaprojektowanie procesu tworzenia obiektów, natomiast strukturalne wzorce projektowe będą się przydawać nieustannie do zapewniania komunikacji między klasami lub obiektami tych klas. Z kolei czynnościowe wzorce projektowe będą pozwalały na dokonywanie wszelkich działań w uporządkowany sposób. Dlatego właśnie wybór konkretnego wzorca jest niezmiernie ważny w całym procesie projektowania. Autor szkolenia Python. Kurs video. Kreacyjne i strukturalne wzorce projektowe położył na to szczególny nacisk.

Poszukaj w tym szkoleniu wzorców odpowiednich do Twoich potrzeb i zastosuj je w najbliższym projekcie, a szybko odkryjesz, że nie możesz się bez nich obejść!

Tylko dla wtajemniczonych

Python. Kurs video. Kreacyjne i strukturalne wzorce projektowe pozwoli Ci odkryć tajemnice najlepszych programistów Pythona. Dowiesz się, do czego służą wzorce Singleton, Fabryka i Budowniczy. Zapoznasz się z Adapterem, Dekoratorem, Mostem, Fasadą i Pyłkiem. Odkryjesz działanie wzorca Model-View-Controller, nauczysz się wykorzystywać wzorzec Proxy (Pełnomocnik) i wzorzec Kompozyt. Zobaczysz, jakie metody i założenia kryją się za każdym z nich, prześledzisz najważniejsze struktury i funkcje, nauczysz się sprawnie zarządzać kodem i pisać go tak, by inni nie mieli problemu ani z jego zmianą, ani z uaktualnieniem Twojej aplikacji.

„Nie jestem tak dobrym programistą, jak inni myślą. Jestem dość średnim programistą, ale znam wzorce projektowe” — tak będziesz mógł powiedzieć o sobie po ukończeniu kursu.

Przegląd