Reklama
v70cpz
  • Olsztyn
179 za osobę

Obierz kurs na… Pythona jako język obiektowy

Praca w Pythonie wiąże się z korzystaniem z obiektów – nie dość, że wszystko w nim jest obiektem, to w dodatku język wspomaga programowanie w ten sposób zorientowane. Każda jego biblioteka i każdy framework są napisane w tym duchu. Dlaczego to tak istotne dla osoby zgłębiającej tajniki IT? Ponieważ odkąd w 1967 roku ten rodzaj programowania został wynaleziony i wprowadzony do języka Simula, programowanie obiektowe jest nieustannie adaptowane niemal do wszystkich języków, w tym C++, Javy, C#, Go czy Pythona właśnie. Stąd znajomość jego technik stanowi bazę wiedzy i umiejętności każdego programisty zajmującego się dowolną dziedziną IT – od pisania gier po sztuczną inteligencję.

Proponowany przez nas kurs omawia całość paradygmatu programowania zorientowanego obiektowo, kładąc szczególny nacisk na to, w jaki sposób jest on wykorzystywany w języku Python. Prócz wyjaśnienia wszystkich ważnych aspektów takiego programowania zaimplementujemy grę Trutka na wzór (inspirując się) gry planszowej Trucizna. A 50 praktycznych zadań kursowych pozwoli utrwalić przekazywaną podczas szkolenia wiedzę.

Python dla każdego. Kurs video. 50 zadań praktycznych z programowania obiektowego stanowi drugą część serii poświęconej praktycznym aspektom programowania w Pythonie. Naukę warto zacząć od szkolenia pt. Python dla każdego. Kurs video. Rozwiąż 100 zadań z Pythona i zostań programistą.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W trakcie kursu:

  • Dowiesz się między innymi, czym są klasy, obiekty, pola, metody, dekoratory, dziedziczenie i inne pojęcia związane z programowaniem obiektowym w Pythonie (i nie tylko)
  • Poznasz zagadnienie obiektowości od strony praktycznej, poprzez pisanie klas, pól i metod
  • Zrozumiesz, jakie są zależności między klasami/obiektami
  • Przyswoisz sobie paradygmaty programowania obiektowego (jak abstrakcja, hermetyzacja, dziedziczenie, polimorfizm, przeciążanie operatorów)

Co więcej…

  • Korzystając ze zdobytej wiedzy, stworzysz konsolową wersję gry planszowej

Kurs kończy się na poziomie zaawansowanym, jeśli chodzi o teorię programowania obiektowego, i średnio zaawansowanym w zakresie praktycznym omawianego tematu.

Obiektywnie o obiektowości, czyli komu i do czego to potrzebne?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, a zarazem zdecydowana: bez umiejętności programowania obiektowego trudno myśleć o pracy w IT. Programowanie obiektowe stanowi bowiem bazę zarówno dla przyszłego programisty niezwykle popularnego języka Python, jak i dla testera automatyzującego. Przyda się specjaliście piszącemu skrypty (na przykład w Ubuntu coraz częściej skrypty pisze się w Pythonie), web developerowi (Django i Flask są całkowicie obiektowe), a nawet komuś, kto się zajmuje analizą danych. Każda z tych osób powinna umieć zaprojektować klasę, jej pola i metody. Dobrze, by potrafiła manipulować obiektami, tworzyć połączenia między obiektami i między klasami, a także powielać i modyfikować obiekty. W pracy w IT istotne jest też rozumienie tego, w jaki sposób działają i komunikują się ze sobą obiekty bibliotek, jak również zdolność do debuggowania, działanie obiektów i naprawianie kodu ich klas. Tego wszystkiego nauczysz się dzięki temu praktycznemu kursowi, będącemu częścią serii, która docelowo będzie się składała z trzech szkoleń.

Przegląd