Reklama
Python dla dzieci i młodzieży. Kurs video. Jak uczyć się programowania – pierwsze kroki
  • Tomaszów Lubelski
Popularne
39.90 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… Pythona!

Nauka programowania jest dziś jednym z podstawowych wyzwań stawianych dzieciom i młodzieży. Lada chwila wszyscy będziemy zapalać światło z poziomu smartfona i nastawiać wodę na herbatę, zanim wejdziemy do domu w zimowy wieczór. W takim świecie nie można się obyć bez umiejętności programowania, pora więc zaprosić uczniów do rozwijania umiejętności informatycznych! Do tego świetnie nadaje się język Python — elastyczny, łatwy w nauce i bardzo przydatny. Python dla dzieci i młodzieży. Kurs video. Jak uczyć się programowania — pierwsze kroki pozwala szybko opanować środowisko tego języka, zorientować się w jego możliwościach i rozpocząć przygodę z prawdziwym programowaniem.

Kurs jest przeznaczony dla każdego młodego słuchacza, nawet tego, który nie miał dotąd do czynienia ze środowiskiem programistycznym, z algorytmiką i Pythonem jako takim. Wystarczą otwarta głowa i odrobina zainteresowania, aby gładko wejść w świat języka programowania i zacząć się w nim poruszać. A potężne możliwości, jakie daje umiejętność pisania własnych aplikacji, na pewno skłonią niejednego początkującego programistę do pokonywania kolejnych stopni wtajemniczenia. Od czegoś trzeba zacząć!

Zaproś dzieci do świata przyszłości!

Czego kursanci nauczą się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Dowiedzą się, jak zainstalować środowisko programistyczne.
  • Zapoznają się z aplikacją, w której będą pracować (Jupyter).
  • Dowiedzą się, czym się różni język kompilowany od interpretowanego.
  • Poznają podstawowe komendy języka.
  • Nauczą się rozpoznawać wybrane typy zmiennych oraz podstawowe rodzaje błędów.
  • Odkryją, czym są funkcje.

Nauka dowolnego języka programowania nie byłaby wiele warta bez przykładów, na których można przećwiczyć każdy omawiany element. Autorka kursu zadbała, by wszystko po kolei tłumaczyć jasno i klarownie, pokazywać w działaniu i objaśniać tak, by zrozumiał to każdy. W ramach 35 lekcji kursanci poznają programy liniowe i warunkowe, a potem nauczą się tworzyć pętle i schematy blokowe. Zrozumieją różnicę między algorytmami warunkowymi i pętlami. Zaczną używać funkcji i operacji różnego typu. Dowiedzą się, jak tworzyć własne funkcje, i opanują metody tworzenia tablic (list). Odkryją także, czym jest Markdown.

Python dla dzieci i młodzieży. Kurs video. Jak uczyć się programowania — pierwsze kroki stanowi praktyczne wprowadzenie do trudniejszych zagadnień i pozwala opanować ten język programowania na poziomie podstawowym. Po jego ukończeniu kursanci będą potrafili tworzyć własne proste programy oraz zorientować się, gdzie znaleźć bardziej zaawansowane polecenia i narzędzia, a także uzyskają solidne podstawy do nauki kolejnych języków programowania.

Python — zawsze na czasie!

Python jest językiem rozwojowym, chętnie stosowanym i wykorzystywanym w niezliczonych aplikacjach. Jego wciąż rosnąca popularność jest związana z wieloparadygmatowością — w Pythonie można programować na wiele różnych sposobów. Niezwykle ważne jest to, że aplikacje pisane w tym języku są przejrzyste i eleganckie, ponieważ wymusza to składnia Pythona. Łatwo je zrozumieć, łatwo napisać i zanalizować, łatwo poprawić.

Python dla dzieci i młodzieży. Kurs video. Jak uczyć się programowania — pierwsze kroki pozwala szybko zacząć samodzielną pracę, poczuć własną moc sprawczą, zaprojektować pierwsze aplikacje. Metodą nauki jest pokazywanie możliwości, jakie niesie każdy kolejny poznawany element programowania. Jednocześnie po każdym etapie autorka wskazuje elementy, jakich brakuje, aby stworzyć ciekawszy program. Szczegółowo omawia także błędy, jakie można popełnić w kolejnych zadaniach, by wskazać sposoby ich rozpoznawania i usuwania z tworzonych programów.

Złapać węża za ogon

Python dla dzieci i młodzieży. Kurs video. Jak uczyć się programowania — pierwsze kroki rozpoczyna się od wprowadzenia elementarnych wiadomości. Wraz z każdym pojęciem prezentowane są liczne przykłady, których trudność wzrasta stopniowo, adekwatnie do posiadanej już wiedzy. Kurs zaczyna się od programów liniowych, a następnie przechodzi do programów warunkowych i pętli.

Kursanci poznają zmienne, typy zmiennych oraz podstawową strukturę danych — tablicę. Uczą się wykorzystywać podstawowe operacje na różnych typach zmiennych i stałych. Po ukończeniu kursu mogą już swobodnie definiować i wykorzystywać własne funkcje.

Kurs jest wzbogacony o podstawy algorytmiki (jako elementu wspomagającego tworzenie programu), a także o omówienie języka Markdown (jako elementu uzupełniającego przekazaną treść oraz w celu podkreślenia procesu powstawania oprogramowania) — od tworzenia i refaktoryzacji kodu po tworzenie dokumentacji.

Tylko dla wtajemniczonych

Python ma dość długą historię jak na tak dynamiczny i powszechnie wykorzystywany język programowania. Powstał w 1991 roku w Amsterdamie, a jego twórca, Guido van Rossum, nadal aktywnie wspiera udoskonalenia i aktualizacje swojego języka. Python regularnie przechodzi metamorfozy i dlatego możliwe jest stosowanie go w tylu różnych miejscach i konfiguracjach.

Sama nazwa Python jest hołdem dla Latającego cyrku Monty Pythona.

„Każda rozwijana pasja nie tylko nas ubogaca, ale otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Z każdą wiedzą pojawiają się nowe pytania, a z nimi — nowe możliwości”

Przegląd