Reklama
Programowanie z GO. Kurs video. Podstawy języka
 • Bydgoszcz
129 za osobę

Obierz kurs na… Go!

Języki programowania ewoluują i dziś nawet tych starszych można użyć do stworzenia aplikacji działającej w tak dynamicznie zmieniającym się środowisku, jakim jest sieć Internet. Jeśli znasz któryś z tych języków, na pewno sobie poradzisz i, przy odrobinie samozaparcia, Twój program w końcu zacznie działać. Co jednak zrobisz, gdy po kilku miesiącach zechcesz wprowadzić nowe funkcjonalności, a dodatkowo okaże się, że aplikacji używa coraz więcej ludzi i to też trzeba uwzględnić? Warto wiedzieć, że istnieje język Go, który powstał specjalnie z myślą o budowaniu programów wydajnych, łatwych w skalowaniu i prostych w tworzeniu. Projektanci tego języka zadbali o to, by miał przejrzystą składnię, wbudowane mechanizmy współbieżności oraz nieskomplikowaną obsługę zwalniania pamięci. Postarano się, aby Go zawierał to, co najlepsze w innych, starszych językach, a równocześnie unikano rozwiązań powodujących komplikacje i niespójności.

3, 2, 1, Go!

Podczas szkolenia Programowanie z GO. Kurs video. Podstawy języka poznasz podstawy języka Go. Autor kładzie nacisk na to, aby uczestnicy uczyli się nie tylko podstawowej składni, ale także by od razu poznawali dobre praktyki programistyczne. Zaowocuje to nabyciem nawyków, które w przyszłości ułatwią pisanie bezpiecznego i łatwo rozwijalnego kodu. Dowiesz się, jak wygląda struktura typowego projektu, a potem na tej podstawie stworzysz komunikator internetowy. To doskonały przykład aplikacji, którą można zacząć pisać z myślą o dosłownie kilku odbiorcach, ale która ma szansę w krótkim czasie zdobyć całe rzesze użytkowników. I właśnie w takich przypadkach język Go pokazuje swoją siłę.

Czego się nauczysz podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Nawet jeżeli nie masz doświadczenia w programowaniu, a chcesz zacząć to robić – jesteś na bardzo dobrej drodze. Programowanie z GO. Kurs video. Podstawy języka pozwoli Ci się dowiedzieć:

 • Jak się przygotować do pracy z językiem Go?
 • Jak deklarować i używać zmiennych?
 • Jakie typy danych są używane w Go?
 • Jak używać znaków zakodowanych zgodnie ze standardem Unicode?
 • Jak konwertować dane jednego typu na inny?
 • Jak skorzystać z funkcjonalności zawartych w osobnych pakietach i jak takie pakiety tworzyć?
 • Czym są zakresy i w jaki sposób wpływają one na działanie programu?
 • Do czego mogą Ci się przydać tablice, mapy i wycinki?
 • Jak wysłać lub odebrać dane z użyciem JSON?
 • Jak deklarować własne funkcje, przekazywać im dane w postaci argumentów i jak je wywoływać rekurencyjnie?
 • Co zrobić, żeby błędy w działaniu programu nie powodowały jego unieruchomienia?
 • Jak testować napisany przez siebie kod?

Nie ma problemu, jest Go

W gąszczu języków, składni i wyzwań masz przewodnika, łączącego zalety starych języków programowania i czytelność nowego produktu: język Go! Nie musisz więc czuć się zagubiony w labiryncie programistycznych pułapek, nie musisz się bać nowych zadań przy tworzeniu prostych appek czy planowaniu aplikacji dla dużej firmy — Go przybywa z pomocą. Jest językiem ogólnego przeznaczenia, ale w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Aplikacje sieciowe, narzędzia programistyczne, przetwarzanie grafiki czy zastosowanie uczenia maszynowego — nie musisz się już dłużej zastanawiać! Go rozwiąże Twoje problemy.

Przegląd