Reklama
Praktyczny kurs programowania C# w Unity. Kurs video. Poziom podstawowy
  • Jelenia Góra
99 za osobę

Obierz kurs na… naukę programowania

Branża IT rozwija się z każdym rokiem intensywniej. Wraz ze stopniową automatyzacją, robotyzacją i wirtualizacją życia potrzeba coraz więcej osób, które będą w stanie sprawnie komunikować się ze światem rozmaitych maszyn – pisać dla nich oprogramowanie, tworzyć i udoskonalać strony WWW i aplikacje, budować sieci komputerowe, testować kod itd. Jeśli zatem zastanawiasz się nad swoją przyszłą pracą zawodową i skłaniasz się ku karierze developera, to podpowiadamy: słuszny wybór. Teraz pozostaje tylko odpowiednio się do tej kariery przygotować.

W ramach tego kursu video proponujemy Ci zapoznanie się z językiem C Sharp (C#), operującym w zintegrowanym środowisku do tworzenia gier Unity. C# należy do wielkiej piątki najczęściej używanych języków w IT, jest rozbudowany i wszechstronny, a przy tym dość prosty do opanowania. Szczególnie jeśli przygodę z nim zacznie się od… zabawy. Bo czym, jeżeli nie zabawą, jest samodzielne tworzenie gry polegającej na prowadzeniu farmy?

Napisz grę, a Twoją wygraną będzie kariera programisty!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Ten kurs video pozwoli Ci między innymi:

  • Opanować pojęcia zmiennej i podstawowych operatorów
  • Nauczyć się tworzenia metod i przekazywania do nich argumentów
  • Przyswoić pojęcia klasy i instancji obiektu klasy ze zrozumieniem różnic pomiędzy nimi
  • Budować obiekty do scen 3D z kodu, klikalne obiekty w scenach 3D i obsługiwać UI w scenach 3D (Canvas World Space)
  • Używać zdarzeń (events) w kodzie C#
  • Poznać zasady komunikacji pomiędzy modułami
  • Przyjrzeć się kontenerom – tworzeniu kontenerów z danymi (ScriptableObject) i odczytywaniu danych z kontenerów w trakcie działania aplikacji
  • Dowiedzieć się co nieco na temat procesów zmian w kodzie

Co więcej…

  • Jednym z Twoich zadań w ramach szkolenia będzie zaprogramowanie komunikujących się i wymieniających dane systemów i modułów, w jego trakcie zatem opanujesz i tę sztukę

Praktyczny kurs programowania C# w Unity. Kurs video. Poziom podstawowy kończy się na poziomie ponadpodstawowym. Oznacza to, że opanowawszy prezentowaną w nim wiedzę i umiejętności, będziesz znać solidne bazowe konstrukcje języka C# – a te przydadzą Ci się później, kiedy zagłębisz się w tajniki programowania.

Sadź warzywa, handluj plonami. Baw się i ucz!

Język C Sharp ma dwojaką naturę. Z jednej strony jest dość prosty do opanowania (w każdym razie w swoich postawach), z drugiej – bardzo rozbudowany. Odpowiada to jego kolejnej cesze, czyli wszechstronności, jednak powoduje, że wiele książek, kursów i innych materiałów służących nauce tego języka jest niezwykle obszernych. Co, przyznajemy, może odstraszać przyszłego programistę. Tymczasem do nauki podstaw C# można podejść zupełnie inaczej – praktycznie, co właśnie proponujemy. A że człowiek najlepiej uczy się przez zabawę… Zatem szkolenie z C# przeprowadzimy pod pretekstem prowadzenia farmy, pielęgnowania roślin uprawnych i zarabiania kokosów. Kto wie, może nawet uda Ci się ułatwić sobie życie i zautomatyzować wiele procesów? Wszystko zależy od tego, jak dobrze opanujesz C Sharpa. By ułatwić Ci zadanie, w kursie właściwie pomijamy wykłady teoretyczne, a skupiamy się na nauce składni i konstrukcji programistycznych języka C#. Kolejność tematów została tak zsynchronizowana ze scenariuszem tworzenia gry, aby można było płynnie i równolegle poznawać C# od podstaw.

Przegląd