Reklama
vpowpi
 • Bytom
Nowe
149 za osobę

Obierz kurs na… szybszą i efektywniejszą pracę z danymi

Współczesny świat wydaje się idealny dla biznesu. Dzięki internetowi bowiem mamy dostęp do niemal nieograniczonych zasobów danych. Zdolność do ich sprawnego analizowania i wyciągania z nich wniosków daje ogromną przewagę konkurencyjną – dane stały się więc świętym Graalem XXI wieku. Nic dziwnego, że pracujący z nimi specjaliści są poszukiwani i dobrze opłacani. Ekspertom w dziedzinie analityki nie wystarcza sam arkusz kalkulacyjny – chętnie sięgają po dodatek Power Pivot. Jest to narzędzie, które pozwala na wygodne i efektywne analizowanie dużych ilości danych w Excelu, modelowanie ich, tworzenie z nich relacji i modeli, a także wykonywanie obliczeń.

Power Pivot jest szczególnie popularny i powszechnie używany w branżach wymagających pracy z wieloma tabelami, które powinny być powiązane ze sobą, lub z tabelami zawierającymi duże ilości danych. Jeśli należysz do osób, które pracują w ten sposób, nasz kurs sprawi, że przeniesiesz umiejętności zawodowe na wyższy poziom. To szkolenie pomoże Ci poznać najważniejsze funkcje języka DAX i narzędzia Power Pivot. Zapewni Ci przygotowanie do samodzielnego tworzenia skomplikowanych modeli danych i wizualizacji.

Uwaga! Power Pivot pozwoli Ci efektywnie pracować nie tylko w Excelu, ale również z innymi źródłami danych, takimi jak pliki .csv, .txt, bazy danych, internetu – a to jedynie kilka wybranych przykładów.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W ramach kursu nauczysz się:

 • Importować dane z różnych źródeł i łączyć je w jeden model
 • Tworzyć i wykorzystywać kolumny obliczeniowe
 • Zmieniać i ujednolicać typy danych w kolumnach
 • Pisać formuły wykorzystujące kolumny obliczeniowe i działać na całych kolumnach
 • Korzystać z wielu funkcji języka DAX
 • Stosować miary obliczeniowe
 • Analizować dane przy użyciu funkcji DAX i miar obliczeniowych
 • Używać narzędzi Power Pivot, takich jak relacje, hierarchie i miary, aby uzyskać bardziej zaawansowane wyniki
 • Tworzyć wizualizacje danych z użyciem tabel i wykresów przestawnych

Co więcej…

 • Nabierzesz wprawy w pracy z dużymi zestawami danych, takimi jak miliony wierszy, co zapewni Ci wydajność i szybkość działania

Power Pivot i język DAX. Kurs video. Analiza i wizualizacja danych w praktyce zakończysz na poziomie nieco powyżej średnio zaawansowanego. Uzyskasz wiedzę między innymi o najważniejszych funkcjach DAX, używaniu miar obliczeniowych, a także o tym, których funkcji należy używać w kolumnach obliczeniowych, a których właśnie w miarach.

Po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2010 roku

Jako dodatek do Excela Power Pivot zadebiutował wraz z wersją 2010. Do dziś jest najlepszym przyjacielem analityków – potrafi przetwarzać i odczytywać setki milionów wierszy danych, co czyni z niego idealne narzędzie do zastosowania w dużych projektach biznesowych. Jego elastyczność pozwala zaprząc go do pracy w wielu różnych dziedzinach, takich jak finanse, marketing, sprzedaż, logistyka itd. Szczęśliwie dla początkujących specjalistów do spraw analizy danych nauka obsługi Power Pivota nie nastręcza wielkich problemów – z tym kursem z pewnością szybko opanujesz zasady tworzenia skomplikowanych raportów i analiz. Warto to narzędzie poznać, tym bardziej że oferuje wiele gotowych funkcji i miar obliczeniowych, które umożliwiają szybką i łatwą analizę danych, co jest szczególnie przydatne dla osób niezaznajomionych z językami programowania.

Przegląd