Reklama
Power BI. Kurs video. Kompleksowe przygotowanie do pracy Power BI developera
  • Kalisz
499 za osobę

Obierz kurs na… Power BI

Termin business intelligence jest ostatnimi czasy odmieniany przez wszystkie przypadki. Według raportu Gartnera z 2020 roku liderem w dziedzinie narzędzi BI jest firma Microsoft. Za pośrednictwem udostępnianej przez nią usługi Power BI można podłączyć się do źródła danych, zamodelować je, a następnie zwizualizować przy użyciu interaktywnych dashboardów. A wszystko to o wiele szybciej i bardziej efektywnie niż w Excelu, nawet z Power Query i Power Pivot.

Wyobraź sobie, że Twoje raporty są codziennie rano opatrywane zaktualizowanymi danymi i trafiają do odpowiednich odbiorców już w przefiltrowanej dla nich formie, a to wszystko automatycznie, bez nawet jednego kliknięcia myszką czy użycia kodu w VBA. I zostaje więcej czasu na kawę, który inaczej trzeba by było spędzić na wysyłaniu „exceli” e-mailem!

Excel zresztą przestaje wystarczać, gdy pojawia się konieczność dokonania analizy interaktywnej. Już w wersji darmowej Power BI może go w tym zakresie zastąpić. Wersje Pro i Premium, będące tematem tego kursu, otwierają ogrom możliwości przekraczających to, co można osiągnąć przy użyciu arkuszy kalkulacyjnych i tabel przestawnych.
Power BI to rozwiązanie konkurencyjne dla takich narzędzi jak Tableau, SAP Analytics Cloud czy Google Data Studio. W pełni zintegrowany z ekosystemem Microsoft (pliki Excel, dane na Sharepoint/OneDrive, Azure, Active Directory), stanowi prosty wybór dla firm, które już korzystają z udogodnień spod znaku MS. Dlatego Power BI developerzy są w ostatnim czasie intensywnie poszukiwani na rynku. W dużym skrócie: Power BI jest narzędziem dla każdego, kto pracuje z danymi, niezależnie od tego, czy działa na trzystu, czy na kilkudziesięciu milionach wierszy.

Proponowany przez nas kurs jest przeznaczony dla osób, które mają już za sobą pierwsze kroki w obsłudze Power BI Desktop, stworzyły raporty i chciałyby odkryć, jak wygląda realna praca z serwisem Power BI i współdzielenie raportów w środowisku dużej albo średniej firmy. Jeśli chcesz poznać cały proces, od pobrania i przygotowania danych aż po dystrybucję raportów do odpowiednich odbiorców, w sposób symulujący codzienne zmagania Power BI developera – jesteś we właściwym miejscu.
Owszem, można zacząć ten kurs bez żadnego wcześniejszego doświadczenia z Power BI, jednak zalecamy, aby uczestnik szkolenia miał za sobą pierwsze raporty w Power BI Desktop albo czuł się swobodnie w analizie danych w Excelu.
Power BI. Kurs video. Kompleksowe przygotowanie do pracy Power BI developera kończy się na poziomie zaawansowanym.

Przegląd