Reklama
vpodpy
  • Toruń
Popularne
299 za osobę(Stała)

Więcej niż Excel. Więcej, szybciej, skuteczniej

Termin business intelligence ostatnimi czasy jest odmieniany przez wszystkie przypadki. Według raportu Gartnera z 2020 roku aktualnie liderem w dziedzinie narzędzi BI jest Microsoft – ten kurs video oferuje możliwość zapoznania się z jednym z nich. Power BI, bo o nim mowa, pozwala efektywnie analizować dane w czasie rzeczywistym. Za pośrednictwem tego narzędzia można podłączyć się do źródła danych, zamodelować je, a następnie zwizualizować przy użyciu interaktywnych dashboardów. A wszystko to o wiele szybciej i bardziej efektywnie niż w Excelu. Excel zresztą przestaje wystarczać, gdy pojawia się konieczność dokonania analizy interaktywnej.

Power BI w podstawowej wersji jest narzędziem darmowym, pozostaje więc dostępny dla każdego. Co może nawet istotniejsze, jest prosty w obsłudze i zdecydowanie bardziej wydajny niż Excel. Z tych kilku kluczowych powodów korzystają z niego chętnie nie tylko działy kontrolingu i analiz, ale również działy księgowe, logistyczne i HR. Umiejętność współpracy z Power BI staje się powoli obowiązkowa dla pracowników tych sektorów przedsiębiorstw, w których przeprowadza się różnego rodzaju obliczenia i pracuje na danych, stanowi także atut osób poszukujących pracy lub chcących się przebranżowić.

W dużym skrócie: Power BI jest narzędziem dla każdego, kto pracuje z danymi, niezależnie od tego, czy działa na trzystu, czy na kilkudziesięciu milionach wierszy.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie tego kursu video:

  • Dowiesz się, jak pobierać dane do Power BI z różnych źródeł.
  • Nauczysz się pracować z danymi w programie.
  • Będziesz scalać i dołączać zapytania.
  • Stworzysz relacyjny model danych, kolumny obliczeniowe i miary przy wykorzystaniu DAX (Data Analysis Expressions).
  • Dokonasz analizy danych z wykorzystaniem między innymi funkcji Time Intelligence.
  • Opanujesz sztukę budowania dashboardów w Power BI.

Co więcej…

Opublikujesz raport w usłudze powerbi.com, a potem wyeksportujesz go do PowerPointa i formatu PDF.

Power BI Desktop. Kurs video. Wykorzystanie narzędzia w analizie i wizualizacji danych kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Po ukończeniu szkolenia słuchacz będzie w stanie samodzielnie korzystać z najbardziej potrzebnych funkcji oferowanych w Power BI.

Specjalista pracujący z narzędziem Power BI…

…zajmuje się na co dzień pobieraniem danych z rozmaitych źródeł – od plików excelowych, przez tekstowe, aż po bardziej wyrafinowane bazy danych. Dane te scala i przetwarza w taki sposób, by nadawały się do analizy. Korzystając z możliwości oferowanych przez Power BI i nie zapominając o starym, dobrym Excelu, tworzy czytelne raporty, które trafiają następnie do różnych osób w firmie. Najczęściej oczywiście do przełożonych. Osoba znająca narzędzie Power BI trafi więc najpewniej do działu kontrolingu lub analiz, choć znajomość tej Microsoftowej usługi otwiera znacznie szersze możliwości, włącznie z karierą BI developera. A ponieważ Power BI to narzędzie stosunkowo nowe, zna go niewielu ubiegających się o stanowiska związane z pracą z danymi.

Trudno jest w dzisiejszych czasach wybić się umiejętnościami obsługi Excela – wielu jest ekspertów w tym zakresie. Za to niewiele osób potrafi korzystać z narzędzi BI – to Twoja szansa, by się wyróżnić.

Przegląd