Reklama
PostgreSQL. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT
  • Biała Podlaska
99 za osobę

Obierz kurs na… zarządzanie relacyjnymi bazami danych

Jeśli planujesz karierę administratora systemów IT, temat zarządzania bazami danych powinien – a nawet więcej: musi – być Ci bliski. Bazami danych można zarządzać na rozmaite sposoby, jednym z nich jest model relacyjny. Jeśli masz lub będziesz mieć do czynienia z tego typu bazą danych, prędzej czy później zetkniesz się z PostgreSQL, alternatywnie nazywanym Postgres. Jest to jeden z trzech – obok MySQL i SQLite – najpopularniejszych otwartych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych. Dodatkowo to jeden z niewielu systemów zarządzania bazami danych, które oferują podejście obiektowo-relacyjne.

Postgres (lub PostgreSQL) wywodzi się z projektu Ingres prowadzonego na Uniwersytecie Kalifornijskim. Wskutek wieloletnich przekształceń i udoskonaleń powstał system, którego używa się dziś. Charakteryzuje go hybrydowość – podejście obiektowo-relacyjne to prawdziwy rarytas wśród systemów zarządzania bazami danych. Jest to oprogramowanie otwarte, co pozwala korzystać z niego bez żadnych opłat, ale też modyfikować kod źródłowy w zależności od własnych potrzeb. Ponieważ twórcy i użytkownicy PostgreSQL pracują nad nim nieustannie od ponad dwudziestu lat, system stał się niezawodny i wszechstronny.

Zdecydowanie warto go poznać!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Dzięki naszemu wyjątkowemu kursowi:

  • Dowiesz się, czym jest PostgreSQL
  • Nauczysz się konfigurować w nim swoje środowisko pracy
  • Poznasz zasady pracy z bazą danych Postgres
  • Stworzysz bazę, tabelę i będziesz pisać do nich zapytania
  • Uaktywnisz użytkowników i nadasz im odpowiednie uprawnienia
  •  Skonfigurujesz PostgreSQL w Google Cloud

Co więcej…

  • W trakcie szkolenia poznasz podstawowe zagadnienia związane z systemem Postgres, dzięki czemu będziesz w stanie samodzielnie kontynuować jego poznawanie

PostgreSQL. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT zakończysz na poziomie podstawowym – dającym Ci podstawowe informacje o środowisku PostgreSQL i jego najważniejszych funkcjach. Odbywszy szkolenie, będziesz w stanie stworzyć własną bazę danych i nią zarządzać.

Obiektowo-relacyjne bazy danych

Obiektowo-relacyjna baza danych stanowi połączenie relacyjnej bazy danych z bazą typu obiektowego. W systemie PostgreSQL (podobnie zresztą jak w MySQL) dane są utrzymywane w postaci tabel opisanych odpowiednimi relacjami. Manipulacja tymi danymi odbywa się z użyciem języka zapytań. System integruje podejście relacyjne z podejściem obiektowym, poszerzając narzędzia znane z relacyjnych baz danych o narzędzia obiektowe, takie jak obiekty, klasy i dziedziczenie. W porównaniu z obiektową bazą danych baza mieszana jest „bogatsza” o strukturalny język zapytań, którego w podejściu obiektowym nie znajdziemy.

Przegląd