Reklama
vpypmi
  • Legnica
149 za osobę

Obierz kurs na… pierwsze kroki w świecie programistów

Język Python należy do tzw. wysokopoziomowych języków ogólnego przeznaczenia. Jest także językiem o niezwykle szerokich możliwościach: ma wiele bibliotek rozmaitego przeznaczenia i liczne frameworki (platformy programistyczne, szkielety do budowy aplikacji), które czynią go uniwersalnym narzędziem programowania. Z Pythonem można pracować i nad stronami WWW, i nad aplikacjami mobilnymi, i nad projektami korzystającymi z dobrodziejstw sztucznej inteligencji.

Jeśli zatem myślisz o karierze programisty, decyzja o tym, by pierwsze szlify w zawodzie zdobywać z Pythonem, jest słuszna. Nie tylko dlatego, że to język przyjazny i wszechstronny. Także dlatego, że jego znajomość jest powszechnie wymagana w świecie IT. By ułatwić Ci start, przygotowaliśmy ten kurs. Gra Minecraft z pewnością nie jest Ci obca – co Ty na to, by dołożyć kilka własnych cegiełek do jej świata? Skrypty, które razem stworzymy, możesz dalej rozwijać, by bawić się Minecraftem na swoich warunkach. Poza tym umiejętności, które zdobędziesz, przydadzą Ci się, gdy postanowisz poznać inne języki programowania i rozwijać się w dziedzinie programowania w Pythonie.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Ten kurs video nauczy Cię:

  • Konfigurować środowisko systemowe i prywatny serwer do Minecrafta.
  • Efektywnie korzystać z IDE PyCharm i Google Colab.
  • Budować pętle, funkcje i klasy w języku Python.
  • Korzystać z wcięć w kodzie.
  • Używać bibliotek zewnętrznych i wtyczki MCPI.

Co więcej…

  • Ukończywszy szkolenie, będziesz w stanie pisać własne skrypty w Minecrafcie.

Podstawy Pythona z Minecraftem. Kurs video. Piszemy pierwsze skrypty kończy się na poziomie podstawowym. Oznacza to, że po wysłuchaniu, obejrzeniu i przepracowaniu materiału szkolenia będziesz w stanie samodzielnie pisać proste aplikacje w Pythonie, a także skrypty do Minecrafta. Przygotuje Cię to do poznawania bardziej zaawansowanych zagadnień i dalszej nauki programowania.

Nieco więcej o Pythonie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Python należy do języków wysokiego poziomu. Oznacza to, że jego składnia i słowa kluczowe są tak przygotowane, by maksymalnie ułatwić człowiekowi zrozumienie kodu programu. Czyni to z Pythona język przyjazny dla pracujących z nim programistów. Także z tego powodu wielu początkujących koderów wybiera go jako swoje pierwsze narzędzie pracy. Twórca języka, holenderski programista Guido van Rossum, stworzył go zresztą z myślą o klarowności i maksymalnej użytkowości – ideą przewodnią Pythona jest klarowność i czytelność kodu źródłowego, składnia z kolei ma być przejrzysta i zwięzła. Rozwijany na licencji open source Python wspiera wielorakie wzorce programowania, przede wszystkim projektowe i imperatywne, ale (choć w mniejszym stopniu) także funkcyjne. Jeśli dodać do tego, że Python pozwala na stosowanie różnych stylów programowania, jest bogaty w rozmaitego typu biblioteki i frameworki, można go uznać za język uniwersalny. I przyjazny dla początkującego programisty. Przygodę z programowaniem warto zacząć właśnie od Pythona!

Jeśli wybierasz ten kurs, to znaczy, że interesują Cię dwie rzeczy: programowanie i granie. To bardzo dobre połączenie! W Pythonie bowiem możesz także napisać własną grę – przez pięć godzin nauczysz się solidnych podstaw i poznasz tajniki API do Minecrafta. Jeśli Python Ci się spodoba, koniecznie ucz się jego zaawansowanych funkcji i frameworków.

Przegląd