Reklama
vnaprj
  • Lublin
Popularne
89 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… podstawy programowania w Javie

Najprzyjemniejszym rodzajem nauki jest nauka przez zabawę. A nauka, którą przyswaja się dla zabawy? Na przykład po to, by pograć w samodzielnie zaprogramowaną grę? Jeśli chcesz opanować podstawy tworzenia gier konsolowych i przy okazji poznać język Java, ten kurs video jest dla Ciebie. Zdobytą podczas niego wiedzę będziesz mógł wykorzystać nie tylko do wykreowania własnej gry. Java, jako sprawdzony, stale aktualizowany język programowania obiektowego, jest obowiązkowa dla każdego, kto myśli o pracy programisty. Znajomość Javy otwiera przed jej adeptem ogromne możliwości — kontynuując naukę, można przygotować się do tworzenia bardziej zaawansowanych gier, pisania aplikacji pod Androida czy kreowania całych stron WWW. Java jest najczęściej używanym językiem w backendowych systemach aplikacji internetowych — sprawdza się przy pisaniu zarówno dużych, jak i małych projektów. Wymaga się jej znajomości od developerów starających się o pracę we wszelkiego rodzaju firmach programistycznych.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:

  • opanujesz podstawy języka Java i zaznajomisz się z nowościami, jakie oferuje Java 8;
  • zrozumiesz, na czym polega programowanie obiektowe;
  • nauczysz się wykonywać operacje na plikach i operacje wejścia-wyjścia;
  • poznasz wszystkie rodzaje pętli oraz instrukcji sterujących;
  • dowiesz się, czym jest analiza stack trace, jak przeprowadzać różnego rodzaju operacje matematyczne i jakie są typy danych;
  • przybliżysz sobie takie pojęcia jak deklasacja, inicjacja zmiennych oraz tablice jedno- i wielowymiarowe.

Co więcej…

…zapoznasz się z oficjalną dokumentacją firmy Oracle.

Podstawy programowania w Javie. Kurs video. Poziom pierwszy. Stwórz swoją pierwszą grę konsolową kończy się na poziomie podstawowym. Po ukończeniu szkolenia jego uczestnik będzie wyposażony w solidną bazę wiedzy o Javie, pozwalającą na dalsze, samodzielne zgłębianie tajemnic tego języka.

Java, Kotlin, Groovy

Javę, obiektowy język programowania, przedstawiono światu w 1995 roku. Mimo że liczy sobie już niemal ćwierć wieku, ani trochę się nie zestarzała. Jest bowiem na bieżąco aktualizowana i coraz powszechniej używana w programowaniu. Jedną z najważniejszych przyczyn, dla których Java stała się tak popularna, jest jej uniwersalność, w tym wieloplatformowość. Zawdzięczamy jej naprawdę wiele — także aktualnego Androida. Coraz powszechniejsze jest tworzenie w Javie stron internetowych, do czego stosowany jest między innymi omawiany w ramach kursu Spring Framework. Z kolei zintegrowane środowisko programistyczne IntelliJ IDEA, do którego będziemy się odwoływać, pozwala tworzyć aplikacje w Javie. Jest to drugie pod kątem popularności środowisko, uważane za przyszłościowe, ponieważ wspiera nie tylko Javę, lecz także nowsze języki — Kotlin czy Groovy. Stąd opanowanie jej na bazie IntelliJ IDEA pozwala dalej kształcić się nie tylko w programowaniu w Javie, lecz także w pozostałych dwóch wspomnianych językach.

Czas na Javę!

Opanowanie podstaw języka Java zajmie Ci sześć godzin i… kwadrans. Usiądź więc wygodnie, zrób sobie kawę i ruszamy: zapraszamy na Javę! Na dobry początek dowiemy się co nieco o samym języku — czym jest i do czego można go wykorzystać. Uzbrojeni w niezbędną wiedzę, zainstalujemy środowisko pracy i przejdziemy do omówienia po kolei najważniejszych kwestii, takich jak komentarze, typy danych i zmienne, konwersja i rzutowanie typów czy operatory. Następnie przyjrzymy się instrukcjom sterującym, funkcjom matematycznym oraz działaniu na wielkich liczbach. Nauczymy się posługiwać pętlami i wykonywać operacje na tablicach jedno- i wielowymiarowych. Poznamy zakres widoczności zmiennych, a także podstawy wejścia-wyjścia. Dowiemy się, czym jest klasa Random i jak wykonuje się operacje na plikach. Sporo czasu poświęcimy ważnej sprawie, czyli podstawom programowania obiektowego. Dojdziemy również do tego, czemu służą wyjątki, i nauczymy się je tworzyć. Po omówieniu podstaw Javy 8 skupimy się na listach i kolekcjach oraz mapach i zestawach. W ostatniej części szkolenia pochylimy się nad dokumentacją Oracle, a w podsumowaniu przygotujemy konsolowy odpowiednik gry.

Początki zawsze są najtrudniejsze, lecz gdy się przez nie przebrnie, następne rzeczy przychodzą z większą łatwością, co powoduje, że chce się kontynuować naukę

Przegląd