Reklama
PHP. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie obiektowe w praktyce
  • Bytom
Popularne
39 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… PHP!

PHP to zdecydowany lider wśród języków skryptowych wykonywanych po stronie serwera, a także podstawowe narzędzie do obsługi najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (WordPress, Joomla!, Drupal), forów internetowych i klientów baz danych. To język, który powinien znać każdy programista odpowiedzialny za stabilne działanie serwisu WWW. Jeśli poważnie myślisz o tym, by zająć się tworzeniem dynamicznych stron internetowych czy — szerzej — programowaniem w sieci, nie możesz zignorować języka PHP, ponieważ właśnie w internecie jest on niezastąpiony. Poza tym ma mnóstwo innych zalet: stosunkowo prostą składnię, interpreter i otwarty kod źródłowy. Dzięki temu rozwija się bardzo dynamicznie i skupia wokół siebie dużą społeczność.

W języku PHP możesz stworzyć dowolną aplikację: stronę domową, grę wyświetlaną w przeglądarce i duży serwis branżowy. Żadna z tych aplikacji nie obciąży komputera użytkownika, ponieważ wszystkie akcje będą wykonywane po stronie serwera z zainstalowaną obsługą PHP. Sprawdź, jak wygodnie i przyjemnie programuje się w PHP, a szybko zostaniesz fanem tego języka.

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Dowiesz się, jak przygotować środowisko pracy.
  • Zorientujesz się, jak wygląda struktura dokumentu PHP.
  • Opanujesz używanie podstawowych konstrukcji języka.
  • Poznasz zmienne i ich typy (integer, float, logiczny, łańcuchowy oraz null).
  • Odkryjesz, do czego służą operatory, instrukcje warunkowe, pętle i funkcje.
  • Zobaczysz, jak korzystać z tablic.
  • Samodzielnie napiszesz skrypt.
  • Wyjdziesz poza tworzenie statycznych stron.

PHP. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie obiektowe w praktyce w ramach dwudziestu lekcji omawia tematykę PHP od podstaw, czyli od instalacji narzędzi i konfiguracji środowiska. Elementy języka są wprowadzane stopniowo. Na początku kursu dowiesz się, czym jest i do czego służy PHP oraz jak działa interpreter. Poznasz podstawy komunikacji między klientem a serwerem. Zobaczysz, jak przygotować i skonfigurować w systemie Windows zarówno środowisko pracy umożliwiające lokalne tworzenie stron, jak i pakiet XAMPP, zawierający PHP, MySQL i serwer Apache.
Następnie będziesz systematycznie zapoznawać się z najważniejszymi konstrukcjami języka PHP. Za pomocą instrukcji echo napiszesz swój pierwszy skrypt typu „Witaj, świecie”. Przyjrzysz się, jakie czynności należy wykonać, zanim stworzy się działającą aplikację, na przykład taką jak Bar (obsługa zamówień napływających do baru). Aplikacja ta będzie stopniowo ulepszana — w miarę wprowadzania nowego materiału (różnych operatorów, funkcji, pętli i tablic). Odkryjesz, jak cenną czynnością jest dokumentowanie kodu, i nauczysz się łączyć różne elementy PHP w sensowną całość.

PHP — Pięknie, Harmonijnie, Porządnie

PHP to bardzo wydajny i niezwykle popularny obiektowy język programowania, umożliwiający tworzenie stron WWW działających po stronie serwera. Ukończenie szkolenia PHP. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie obiektowe w praktyce pomoże Ci poznać specyfikę tego języka i zrozumieć, na czym polega budowanie dynamicznych stron. Nauczysz się tworzyć proste programy w przeglądarce i zdobędziesz wiedzę na temat projektowania bardziej złożonych serwisów WWW. Sprawdzisz, jak korzystać z popularnych frameworków i systemów zarządzania treścią, dowiesz się, jak tworzyć nazwy zmiennych, jakie konwencje i zalecenia obowiązują programistów PHP oraz jak przejść z trybu PHP do trybu HTML i odwrotnie. Zobaczysz, jak dołączać do aplikacji zewnętrzne pliki z kodem, dbać o integralność danych i stosować instrukcje warunkowe.
W każdym języku programowania dużą rolę odgrywają funkcje, tablice i pętle. W trakcie kursu opanujesz sporo wbudowanych funkcji PHP, a także nauczysz się definiować własne. Zorientujesz się w rodzajach tablic i dowiesz się, jak ich poprawnie używać, a potem sprawdzisz, jak działają pętle: for, while, do-while oraz foreach (także z instrukcjami break i continue, które zapewniają jeszcze większą kontrolę nad iteracyjnym wykonywaniem kodu). Gdy już poznasz najważniejsze klocki tej układanki, Twoje aplikacje będą działały w sposób stabilny i przewidywalny, czyli tak jak zawsze powinny działać!

PHP — programuj z klasą!

PHP. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie obiektowe w praktyce to pierwszy krok do samodzielnego programowania w PHP. Jeśli nie posiadasz wiedzy na ten temat, ale Twoim marzeniem jest pisanie aplikacji, ten kurs pomoże Ci wejść na drogę ku realizacji Twoich planów. W serii jasno opisanych kroków, na przykładzie konkretnych aplikacji zobaczysz działanie poszczególnych instrukcji, pętli, operatorów i innych elementów języka. Przekonasz się, jak wykonywane są funkcje, jak łączyć instrukcje i pętle, co można przechowywać w tablicach i dlaczego trzeba dbać o prostotę kodu.
Te wszystkie wiadomości teoretyczne i ćwiczenia praktyczne przydadzą Ci się w chwili, gdy zaczniesz pisać własną aplikację. Szybko zorientujesz się, że nadanie jej właściwej struktury nie nastręcza Ci wielkich trudności, że wiesz, które zmienne i operatory wykorzystać w pierwszej kolejności, że umiesz wybrać odpowiednie instrukcje i rozumiesz, do czego służy iteracja.

Tylko dla wtajemniczonych

Projektowanie wyglądu strony to zadanie dla artysty grafika, ale to właśnie po stronie serwera powstają rozwiązania najbardziej istotne dla działania serwisu. Specyfika programowania dla sieci najczęściej wymaga łączenia umiejętności „twardego” programowania (w PHP, Javie czy C++) i projektowania serwisów WWW od strony wizualnej (HTML, CSS). Najlepsze przygotowanie do tej roli zapewni Ci gruntowna znajomość języka PHP, ponieważ znakomicie sprawdza się on w aplikacjach webowych. Jeśli chcesz dołączyć do elitarnego grona programistów tworzących najlepsze strony internetowe, bezwzględnie musisz poznać PHP. Czy wiesz, że około 75 procent stron w internecie korzysta z tego języka? I że wśród nich są Facebook, Twitter oraz Wikipedia?

„Programowanie to najlepsza gimnastyka dla mózgu”.

Krzysztof Wołowski

Przegląd