Reklama
PHP. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie obiektowe w praktyce
  • Radom
Popularne
39 (Stała)

PHP. Kurs video. Poziom drugi.

PHP jest dziś najpopularniejszym na świecie skryptowym językiem programowania. Nic nie może się z nim równać pod względem elastyczności, stabilności, szybkości działania. Język ten jest ponadto niezależny od platformy sprzętowej, dobrze współpracuje z różnymi serwerami i bazami danych, a powstający w nim kod jest czytelny i przejrzysty. Pełna obiektowość znacznie ułatwia pisanie aplikacji w PHP… ale o tym na pewno już wiesz.
Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat PHP, poznać te elementy, które decydują o jego wszechstronności i pozwalają na osiągnięcie najwyższej wydajności oraz elegancji kodu powstających aplikacji webowych, ten kurs video jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tu szczegółowe informacje na temat wykorzystania mechanizmów programowania obiektowego, różnych klas i metod, stałych, składowych statycznych i abstrakcyjnych, obsługi żądań http oraz praktyk dobrego programowania. Dowiesz się również, jakie ograniczenia wiążą się ze stosowaniem PHP, jakie podejścia i sposoby działania są optymalne w konkretnych sytuacjach i dlaczego warto zwracać uwagę na niuanse.

Odkryj najważniejsze zalety PHP i wykorzystaj je do maksimum!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Opanujesz bardziej złożone konstrukcje języka.
  • Zaczniesz programować obiektowo, czyli operować konstruktorami, używać klas i obiektów, interfejsów oraz składowych statycznych i abstrakcyjnych.
  • Poznasz dobre praktyki w programowaniu w PHP.
  • Nauczysz się ładować automatycznie klasy PHP.
  • Zobaczysz, jak obsługiwać żądania http za pomocą metody POST i metody GET.
  • Dowiesz się, jak obsługiwać błędy i wyjątki.
  • Odkryjesz, jak korzystać z zasobów zapisanych w bazie danych.

PHP. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie obiektowe w praktyce w ciągu piętnastu lekcji omawia różne aspekty programowania w PHP. Jeśli znasz już podstawy tego języka i chcesz przejść na wyższy poziom wtajemniczenia, to idealny wybór dla Ciebie. Dowiesz się stąd, czym jest i do czego służy klasa. Na przykładzie konkretnej aplikacji Bar, ulepszanej podczas kolejnych lekcji, nauczysz się tworzyć obiekty i wywoływać na nich metody oraz uzyskiwać dostęp do ich właściwości za pomocą operatora strzałki. Następnie sprawdzisz, jak inicjalizować obiekty przy użyciu konstruktorów i czym konstruktor różni się od zwykłej metody klasy. Zobaczysz też, jak działa destruktor, czyli analogiczny mechanizm pozwalający niszczyć obiekty i zwalniać zasoby.
Po klasach i obiektach omówione zostaną dziedziczenie oraz kwestie związane ze stałymi, operatorami bitowymi i składowymi statycznymi. Opanujesz używanie klas i metod abstrakcyjnych, poszerzysz wiedzę o interfejsach i dowiesz się, jak automatycznie dołączać pliki. Twoim kolejnym zadaniem będzie zapewnienie komunikacji aplikacji PHP z bazą danych, stworzenie takiej bazy i zmiana jej zawartości. Na koniec dowiesz się więcej o obsłudze wyjątków.

Skok na głęboką wodę

Jeśli znasz już podstawy PHP, nie trzeba Cię przekonywać, jak ważny i popularny jest ten język programowania. Wykorzystuje go trzy czwarte aplikacji działających po stronie serwera. Ukończenie szkolenia PHP. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie obiektowe w praktyce pomoże Ci odkryć najważniejsze elementy PHP, dzięki którym Twoje strony będą doskonałe. Poznasz zaawansowane zagadnienia związane ze strukturą i z działaniem klas (właściwości, metody, konstruktor) oraz z tworzeniem obiektów (przy użyciu operatora new lub klonowania) i wywoływaniem na nich metod. Dowiesz się więcej o specyfikatorach dostępu do składowych klasy i obiektu oraz o roli słowa this w kodzie wewnętrznym klasy. Zaznajomisz się z różnicami między interfejsami i klasami abstrakcyjnymi i zobaczysz, kiedy lepiej używać tych pierwszych, a kiedy tych drugich. Gdy opanujesz materiał o klasach i interfejsach, będziesz mógł samodzielnie utworzyć specjalną klasę automatycznie ładującą pliki klas i interfejsów (klasę autoloadera). Nauczysz się implementować obsługę żądań http wysyłanych metodą POST i GET, poznasz zmienne superglobalne $_GET i $_POST i sprawdzisz, jak wydobywać z nich dane. Zdobędziesz też umiejętność obsługi wyjątków oraz definiowania własnych klas wyjątków.

Zostań specem!

PHP. Kurs video. Poziom drugi. Programowanie obiektowe w praktyce pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i wykorzystać w pracy oszałamiające możliwości PHP. Jeśli chcesz napisać naprawdę dobrą aplikację, nie możesz ograniczać się do podstawowej znajomości języka programowania: czas zapoznać się z klasami, zacząć stosować programowanie obiektowe, zrozumieć, jak działa dziedziczenie i na czym polega obsługa wyjątków. I koniecznie dowiedzieć się, jak zapewnić wymianę informacji między Twoją aplikacją a bazą danych.
Gdy nauczysz się właściwie stosować te wszystkie elementy, Twoje aplikacje osiągną bardzo wysoki poziom: będą działać zgodnie z założeniami niezależnie od stopnia skomplikowania, a kod wykorzystany do ich programowania będzie wolny od błędów, czytelny i zrozumiały. Samodzielne stworzenie dynamicznej strony WWW, dużego serwisu czy aplikacji do zarządzania zamówieniami w przedsiębiorstwie przestanie być dla Ciebie jakimkolwiek problemem. Takiego programistę każda firma przyjmie z otwartymi ramionami!

Tylko dla wtajemniczonych

Dobry programista zawsze potrafi wyjść obronną ręką ze sprzeczności pomiędzy oczekiwaniami użytkownika aplikacji czy serwisu WWW a możliwościami realizacji tych oczekiwań. Jeśli tylko zechcesz, ten kurs pomoże Ci zostać takim właśnie programistą, ponieważ język PHP zawiera mnóstwo instrumentów pozwalających zaspokoić najbardziej wygórowane wymagania. Naucz się sprawnie operować klasami i obiektami, dowiedz się, jak zintegrować bazę danych z Twoją aplikacją i zapewnić pełną funkcjonalność tej komunikacji, oraz sprawdź, jak zaimplementować idealny interfejs. Odkryj wady i zalety stosowania różnych rozwiązań dotyczących klas i obiektów, by wiedzieć, z jakimi ostatecznymi efektami musisz się liczyć.

Zostań wirtuozem PHP!

„Programowanie to najlepsza gimnastyka dla mózgu”.

Krzysztof Wołowski

Przegląd