Reklama
vniit2
  • Warszawa
Popularne
99 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… niemiecki w IT!

Jeśli zajmujesz się programowaniem albo szeroko pojętą branżą komputerową, niewątpliwie musisz znać języki programowania. One pozwolą Ci porozumieć się z komputerem, ale niekoniecznie z Twoim zespołem, klientami czy kooperantami. Branża IT jest wprawdzie międzynarodowa, a jej przedstawiciele często mówią po angielsku, ale naszymi najbliższymi sąsiadami, w dodatku chętnie zatrudniającymi specjalistów z Polski, są Niemcy — warto o tym pamiętać i podszkolić się ze znajomości niemieckiego, zarówno tego codziennego, jak i specyficznego dla środowiska geeków. Niemiecki dla specjalistów IT. Kurs video. Poziom drugi – średnio zaawansowany. Doskonalenie kompetencji komunikacyjnych zapewni Ci komfortowe warunki do takiej nauki. Dzięki niemu Twoja znajomość niemieckiego może osiągnąć poziom B2. Innymi słowy, zaczniesz mówić płynnie, swobodnie i poprawnie.

A to może Ci się przydać, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej niemieckojęzycznych programów, instrukcji oraz dokumentów dotyczących branży IT. Sprawdź, jak rozmawiać z fachowcem i z laikiem, jak wychwytywać niuanse i zauważać drugie dno wypowiedzi, jak odkrywać potrzeby niemieckojęzycznych współpracowników i porozumiewać się z nimi nieformalnie.

Czas wejść na wyższy poziom!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Poznasz formy swobodnej komunikacji w pracy w branży IT i życiu codziennym.
  • Dowiesz się więcej na temat zaawansowanych form gramatycznych.
  • Udoskonalisz swoją wymowę.
  • Zorientujesz się, w jakich sytuacjach używać wyjątków.
  • Nauczysz się odkrywać drugie dno i wychwytywać informacje przekazywane nie wprost.
  • Odnajdziesz elementy wiedzy metajęzykowej.
  • Zaczniesz komunikować się bezpośrednio i w sposób naturalny dla języka niemieckiego.

Podczas 55 lekcji składających się na Niemiecki dla specjalistów IT. Kurs video. Poziom drugi – średnio zaawansowany. Doskonalenie kompetencji komunikacyjnych nauczysz się sprawnie i bez wysiłku prowadzić rozmowy branżowe — i nie tylko — z Twoimi klientami, współpracownikami i kontrahentami. Poznanie specyficznego słownictwa, skrótów, wyjątków oraz nieformalnych zwrotów pomoże Ci bez wysiłku odnaleźć się w niemieckojęzycznej branży IT. Opanujesz terminy, których próżno szukać w słownikach, podszlifujesz wymowę i wreszcie będziesz mógł zacząć bardziej skupiać się na tym, co chcesz przekazać, niż na tym, jakich słów użyć, żeby zrozumiał Cię szef.

Oprócz nowego słownictwa, powtórzenia form gramatycznych i przećwiczenia zaawansowanych konstrukcji językowych zyskasz także wiedzę mniej formalną: homonimy, partykuły i inne elementy języka naturalnego pozwolą Ci komunikować się z osobami niemieckojęzycznymi na wyższym poziomie. Ułatwi Ci to nawiązywanie kontaktów koleżeńskich i zawodowych.

Postaw na niemiecki!

Język niemiecki przyda Ci się nie tylko w Niemczech, ale również w Szwajcarii, Austrii i kilku innych krajach. Jeśli znasz już jego podstawy, dalsza nauka powinna pójść znacznie szybciej. Oprócz powtarzania trudniejszych zagadnień i wprowadzania bardziej zaawansowanych konstrukcji zdaniowych autor kursu położył nacisk na pracę z tekstami. Nauczysz się tworzyć świetne ogłoszenia o gotowości podjęcia pracy, zobaczysz, jak stworzyć dobrze opisane prognozy i przeprowadzić analizę danych liczbowych, a także jak napisać odpowiedź na reklamację. Kolejnym etapem będzie zdobycie umiejętności tworzenia dialogu w mowie potocznej.

Niemiecki dla specjalistów IT. Kurs video. Poziom drugi – średnio zaawansowany. Doskonalenie kompetencji komunikacyjnych jest kopalnią wiedzy o języku, ale nie tylko to stanowi o jego wyjątkowości. Autor postarał się, by znalazło się tu mnóstwo przykładów z życia wziętych, a przekazywana wiedza często oparta jest na jego osobistych doświadczeniach. To nie są suche fakty, to raczej próba nawiązania konwersacji i współpracy. Tylko od Ciebie zależy, czy będzie to próba udana.

Niemiecki w branży nowych technologii

Branża nowych technologii u naszych zachodnich sąsiadów rozwija się w oszałamiającym tempie. Tamtejszy rynek chłonie jak gąbka zagranicznych specjalistów — i znakomicie im płaci. Pracownicy z Polski są szczególnie poszukiwani w Niemczech jako doskonale wykształcona kadra, więc nauka niemieckiego na pewno nie pójdzie w las. Zdobądź nową wiedzę w sposób skuteczny, przyjemny, zabawny i dostosowany do Twoich potrzeb: zaufaj Rafałowi Tonderze, specjaliście, który nie zanudzi Cię suchymi wykładami i nie będzie katował bezsensownymi pamięciówkami na bezużyteczne tematy. Ucz się z kimś, kto podpowie Ci, jak brzmi żywy język, jakie zwroty i wyrażenia są w użyciu, jak opanować specjalistyczny żargon i brać czynny udział w rozmowie.

Jeśli przyłożysz się do nauki, po ukończeniu Niemiecki dla specjalistów IT. Kurs video. Poziom drugi – średnio zaawansowany. Doskonalenie kompetencji komunikacyjnych będziesz rozumieć znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne, łącznie z rozumieniem dyskusji na tematy techniczne. Co więcej, będziesz potrafił formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne i pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, z rozważaniem wad i zalet różnych rozwiązań.

Tylko dla wtajemniczonych

Niemiecki dla specjalistów IT. Kurs video. Poziom drugi – średnio zaawansowany. Doskonalenie kompetencji komunikacyjnych może Ci bardzo ułatwić wejście w nowe środowisko pracy. Zyskasz inną perspektywę, rozwiniesz umiejętności w zakresie komunikacji formalnej i nieformalnej oraz podszkolisz wymowę. Jednak autor proponuje coś więcej — zajrzenie w świat ekspresji w języku niemieckim. Po ukończeniu kursu będziesz łatwiej wychwytywać niuanse, obserwować emocje, rozumieć aluzje. To bezcenne umiejętności, bez nich użytkownik języka może prowadzić niezobowiązującą rozmowę przy kawie, ale nie jest w stanie dyskutować, przekonywać czy robić burzy mózgów. Sprawdź sam, ile może Ci zaoferować autor tego kursu!

„Niemiecki nie jest najprostszym językiem na świecie, ale spójrz na siebie i zastanów się, co już zdołałeś ogarnąć — a za kilka godzin dorzucisz do tego niemiecki! Najgorsze już za Tobą — podstawowy niemiecki jest o wiele trudniejszy!

Bądź hipsterem i mów po niemiecku w świecie, w którym wszyscy mówią po angielsku”.

Rafał Tondera

Przegląd