Reklama
MikroTik. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu MTCNA
 • Kołobrzeg
Popularne
89 za osobę

Obierz kurs na… RouterOS z MikroTik!

Sieci komputerowe są niezwykle ważną częścią współczesnego świata. To dzięki nim możliwe jest istnienie globalnej wioski, przesyłanie ogromnych ilości danych, szybkie komunikowanie się i mnóstwo aktywności, bez których nie wyobrażamy sobie już codziennego życia. Sieci muszą być dobrej jakości, żeby wszystko działało bez zarzutu. Jednak wbrew pozorom nie muszą to być koniecznie sieci Cisco. Łotewska firma MikroTik proponuje znakomitą alternatywę. Jeśli chcesz wykorzystać jej produkty i upleść bezbłędnie działającą sieć, sięgnij po MikroTik. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu MTCNA.

Szkolenie koncentruje się na oprogramowaniu RouterOS firmy MikroTik oraz urządzeniach sieciowych i ich konfiguracji. Ich największą zaletą jest prostota. Coraz większa grupa administratorów sieci decyduje się na wdrożenie tego rozwiązania, nawet w bardzo dużych sieciach. Niewiarygodne? Na południu Polski działa operator telekomunikacyjny mający ponad 6 tysięcy klientów i wykorzystujący na co dzień produkty MikroTik. Oryginalne, wygodne, niezawodne urządzenia przewodowe i bezprzewodowe wraz z oprogramowaniem są świetnym rozwiązaniem dla firm.

Naucz się konfigurować sieci MikroTik, a zyskasz zadowolonych klientów!

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Dowiesz się, czym jest RouterOS.
 • Sprawdzisz, w jaki sposób zainstalować system RouterOS.
 • Będziesz potrafił wykorzystać program Winbox.
 • Skonfigurujesz dostęp przez SSH i telnet.
 • Przeprowadzisz konfigurację DHCP.
 • Nauczysz się tworzyć mosty.
 • Odkryjesz, na czym polega konfiguracja routingu statycznego i dynamicznego.

W ciągu mniej więcej 4 godzin nauczysz się łączyć ze sobą urządzenia MikroTik i ustawiać ich konfigurację: zarówno tę podstawową, jak i bardziej zaawansowaną. Zobaczysz, na czym opiera się konfiguracja trybów pracy access pointa. Zorientujesz się, jak przeprowadzić konfigurację list dostępu. Poznasz sposoby konfiguracji i różne zastosowania QoS oraz tuneli VPN. Sprawdzisz działanie narzędzi wykorzystywanych w systemie RouterOS i nauczysz się nimi posługiwać.

Autor szkolenia MikroTik. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu MTCNA pokaże Ci także, jak wygląda kompletna architektura sieci MikroTik i do czego powinieneś dążyć w swoich projektach. Dowiesz się, jakie warunki musi spełniać sieć i jak zapewnić jej bezbłędne działanie. Ukończenie kursu pozwoli Ci bez lęku podejść do procedury uzyskania certyfikatu MTCNA, pierwszego elementu na ścieżce certyfikacyjnej. Kurs ukończysz na poziomie średnio zaawansowanym.

Gruba ryba w mocnej sieci

Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoimi klientami były naprawdę grube ryby, musisz przekonać tych wszystkich dyrektorów i prezesów, że sieci, które im zaoferujesz i skonfigurujesz, będą działały szybko i niezawodnie, a oni nie stracą na tym milionów. Pokaż im, że umiesz elastycznie dopasowywać urządzenia i oprogramowanie do konkretnej sytuacji, a zyskasz ich przychylność.

MikroTik. Kurs video. Przygotowanie do egzaminu MTCNA rzetelnie i po kolei objaśnia, jak zbudować naprawdę dobrą sieć i jak nią zarządzać, by nie sprawiała problemów. Bezkolizyjne administrowanie siecią MikroTik jest w Twoim zasięgu, a poznanie wszystkich potrzebnych protokołów i technologii znacznie ułatwi Ci to zadanie. Nauczysz się aktualizować router, tworzyć kopie zapasowe i resetować konfigurację. Poznasz protokół dynamicznego konfigurowania hostów, dowiesz się więcej o mostach i routingu.

MikroTik oferuje rozwiązania na najwyższym poziomie, ale to od Twoich umiejętności zależy, czy uda się zgrać wszystko co do ostatniego szczegółu. RouterOS i oprogramowanie wspomagające system zapewniają spore możliwości, więc nie daj się zaskoczyć i wykorzystaj je do CNA.

Certyfikat MTCNA

Certyfikat MTCNA to nic innego jak potwierdzenie, że znasz się na sieciach MikroTik. Jeśli chcesz go uzyskać, ten kurs zapewni Ci znakomite przygotowanie do egzaminu. Znajdziesz tu wszystkie aspekty sieci, niuanse ich połączeń i działania czy sposoby przywracania stanu sprzed awarii. Poznasz całe abecadło MikroTik: system RouterOS, CLI — Command Line Interpreter/Interface; protokoły — telnet i SSH, a także DHCP i ARP; program Winbox, mosty — bridge i bridge wireless; elementy sieci bezprzewodowych — WDS, access list i Snooper; elementy zapory sieciowej — firewall, NAT, connection tracking, FastTrack; QoS; elementy tuneli — VPN, PPPoE, SSTP; a także narzędzia systemu MikroTik RouterOS.

Po ukończeniu kursu samodzielnie skonfigurujesz urządzenia MikroTik z wykorzystaniem systemu RouterOS, zastosujesz je w firmie do zarządzania połączeniami z siecią WAN oraz LAN, przygotujesz reguły zapory sieciowej i skonfigurujesz dla klientów zdalnych połączenia VPN. Cała kuchnia narzędziowa do stworzenia sieci stanie przed Tobą otworem, a zdanie egzaminu będzie tylko formalnością.

Tylko dla wtajemniczonych

Firma MikroTik działa już ponad 20 lat, a jej popularność ciągle rośnie. Wiąże się to z bardzo dobrą jakością jej produktów, będących zdecydowanie tańszą alternatywą dla sieci Cisco. Większość niezależnych dostawców usług internetowych w Polsce stosuje rozwiązania MikroTik albo w całości, albo jako uzupełnienie sieci (na przykład jako routery brzegowe lub szkieletowe, na których realizowane są punkty styku z różnymi sieciami ISP czy punktami wymiany ruchu).

Przegląd

Korzyści:

 • Dowiesz się, czym jest RouterOS.
 • Sprawdzisz, w jaki sposób zainstalować system RouterOS.
 • Będziesz potrafił wykorzystać program Winbox.
 • Skonfigurujesz dostęp przez SSH i telnet.
 • Przeprowadzisz konfigurację DHCP.
 • Nauczysz się tworzyć mosty.
 • Odkryjesz, na czym polega konfiguracja routingu statycznego i dynamicznego.