Reklama
Microsoft Windows Server 2022. Kurs video. Active Directory
  • Tychy
159 za osobę

Obierz kurs na… administrowanie sieciami – fizyczne lub zdalne

Wśród wielu produktów sygnowanych marką giganta z Redmond znajduje się Microsoft Windows Server. Początki tego systemu operacyjnego sięgają 1987 roku. W odpowiedzi na uświadomioną już wówczas potrzebę pracy w ramach niewielkich sieci lokalnych Microsoft wypuścił LAN Management 1.0, pierwszą wersję oprogramowania służącego zarządzaniu siecią kilku urządzeń. W 1993 roku pojawił się Windows NT Advanced Server i… poszło! Odtąd popularność systemów z rodziny Windows Server stale rośnie. Są one stosowane w niezliczonych rozwiązaniach sieciowych jako serwery lokalne i serwery różnych usług (WWW, FTP, Cloud, DHCP, DNS, VPN, Print Server, Hyper-V itp.).

Dziś praktycznie w każdej firmie, w której pojawia się potrzeba zarządzania usługą katalogową (Active Directory), a także wszelkimi rolami serwera, stosuje się kontroler domeny pracujący w środowisku Microsoft Windows Server. Umiejętność obsługi tego oprogramowania stała się obowiązkowa dla każdego administratora sieci zarządzającego strukturą bazującą na Active Directory – zarówno fizycznie, jak i zdalnie. W tym kursie proponujemy naukę administrowania sieciami na bazie najnowszej wersji służącego do tego celu oprogramowania. Poznaj zatem Windows Server w wersji 2022 – w jeszcze większym stopniu niż jego poprzednicy nastawiony na wirtualizację, integrację z chmurą Microsoft Azure i bezpieczeństwo.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie proponowanego przez nas szkolenia między innymi:

  • Nauczysz się instalować i konfigurować role związane z promowaniem serwera do roli kontrolera domeny, zarówno ze środowiskiem graficznym, jak i bez niego (Windows Server Core)
  • Dowiesz się, jak skonfigurować serwer DHCP na kontrolerze domeny
  • Opracujesz zastrzeżenia adresów dla stacji klienckich
  • Wdrożysz multizakres, superzakres i funkcje IPAM
  • Przygotujesz konta użytkowników za pomocą wbudowanego narzędzia na serwerze, a także skryptów i interpretera poleceń PowerShell
  • Wprowadzisz zasady ograniczeń oprogramowania dla klientów, a następnie zapewnisz kontrolę nad instalacją zdalną programów
  • Oddasz do użytku awaryjny serwer DHCP dla stacji klienckich

Co więcej…

  • W ramach nauki przygotujesz kontroler domeny, by w kolejnym kroku oddelegować uprawnienia do zarządzania nim

Microsoft Windows Server 2022. Kurs video. Active Directory kończy się na poziomie zaawansowanym.

Po skończonym kursie…

Ukończywszy proponowane przez nas szkolenie, możesz się starać o pracę administratora sieci zarządzającego środowiskiem Microsoft Windows Server. Co ważne – jako kandydat w pełni do tego zadania przygotowany. Do Twoich kompetencji jako administratora będzie należeć między innymi zdolność konfigurowania dostępów pracowników firmy do systemów opartych na strukturze klient-serwer. Zdobyte umiejętności przydadzą Ci się także podczas konfiguracji sieci prywatnej dla pracowników operujących z domu lub w dowolnej innej lokalizacji niż przedsiębiorstwo. Uzyskasz możliwość ułatwiania pracy administratorom WWW dzięki temu, że będziesz w stanie konfigurować odpowiednie środowiska używane przez webmasterów. Po kursie łatwiej Ci będzie również uczestniczyć w szkoleniach i zdobywać certyfikaty firmy Microsoft związane ze środowiskiem Microsoft Windows Server.

Przegląd