Reklama
vmsazu
 • Poznań
169 za osobę

Obierz kurs na… pracę w chmurze

Microsoft może nie jest ulubioną firmą programistów, jednak jej chmurze publicznej – Microsoft Azure – nie można odmówić praktyczności i przydatności. Udostępniona do użytku publicznego w 2010 roku chmura Microsoft Azure jest dziś powszechnie używana przez programistów, testerów, inżynierów DevOps i administratorów. Bo choć ma ograniczenia (na przykład wśród technologii, z jakich można korzystać przy budowie aplikacji dla platformy Windows Azure, są tylko te, które można uruchomić na platformie Windows), to jako bezpieczna i oferująca spore możliwości stała się jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań na świecie.

Jeśli zatem rozważasz podjęcie pracy w IT albo jesteś początkującym programistą, przyszłym testerem, inżynierem DevOps lub administratorem i jeszcze nie poruszasz się swobodnie na platformie chmurowej Microsoft Azure, koniecznie uzupełnij wiedzę i umiejętności! Z naszym kursem zrobisz to szybko i bezproblemowo. Dowiesz się z niego między innymi, jak przygotować środowisko pracy, poznasz podstawowe usługi udostępniane przez Microsoft Azure i zobaczysz, jak można w łatwy sposób poruszać się w chmurze Azure i kreować w niej własne środowiska.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Kurs pozwoli Ci:

 • Zacząć przygodę z Microsoft Azure.
 • Dowiedzieć się, jak nadawać uprawnienia użytkownikom i zarządzać dostępami.
 • Stworzyć własną sieć i podłączyć inne usługi.
 • Połączyć własną domenę WWW z chmurą Azure.
 • Uruchamiać maszyny wirtualne i zarządzać nimi.
 • Przekonać się, czym jest Kubernetes.
 • Budować własne obrazy Dockera.
 • Skonfigurować storage account.
 • Poznać rozwiązania bezserwerowe i metody uruchamiania w nich aplikacji.

Co więcej…

 • Ukończywszy kurs, będziesz w stanie konfigurować relacyjne i nierelacyjne bazy danych.

Microsoft Azure. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT zakończysz na poziomie podstawowym – zdobędziesz najważniejsze informacje o środowisku Microsoft Azure i budowaniu prostej infrastruktury w chmurze publicznej. Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie samodzielnie uruchamiać usługi w swoim środowisku i w łatwy sposób nimi zarządzać.

Kilka słów o Microsoft Azure

Flagowa platforma chmurowa Microsoftu została stworzona w modelu PaaS (platform as a service). Można w niej zarówno składować, jak i przetwarzać dane. Platformę tworzą trzy grupy technologii, wspólnie zapewniających specjalizowany zestaw możliwości dla programistów. Są to: Windows Azure, pozwalająca składować dane i uruchamiać aplikacje, SQL Azure, dzięki której uruchamia się relacyjną bazę danych, oraz Windows Azure Platform AppFabric, w ramach której dodatkowe funkcjonalności są dostępne w formie usług. Jeśli chodzi o technologie, z których można korzystać przy budowie aplikacji w chmurze Azure, to zestaw jest szeroki: od .NET, przez Javę, PHP, C i C++, aż po Pythona. Azure pozwala także na współpracę z Visual Studio i Eclipse. Ze strony Microsoftu można pobrać Windows Azure SDK dla takich platform jak .NET, Java, PHP i Ruby.

Przegląd