Reklama
vubu22
  • Radom
99 za osobę

Obierz kurs na… zupełnie inny system operacyjny

Skoro zastanawiasz się nad skorzystaniem z wiedzy oferowanej w ramach tego kursu, to prawdopodobnie właśnie zaczynasz przygodę z informatyką. A może nawet dopiero zamierzasz ją zacząć. Dobrze trafiłeś! Opanowanie bazowych informacji dotyczących systemu operacyjnego Linux Ubuntu będzie idealnym początkiem. Po pierwsze dlatego, że Linux to „ulubiony” system operacyjny profesjonalistów. Po drugie – ponieważ bazują na nim między innymi serwery, zapory sieciowe, system Android, NASA, giełdy i inne instytucje, gdzie podstawą jest stabilne, wszechstronne i pewne oprogramowanie.

Proponowane przez nas szkolenie wprowadzi Cię w tajniki systemu Linux Ubuntu 22.04. Dowiesz się, jak zainstalować i uruchomić tę edycję Linuksa, a także jak się po niej poruszać. Przyjrzysz się również rozmaitym programom, jakie są dostępne w Ubuntu, w tym panelowi do zarządzania systemem czy środowiskom graficznym KDE i gnome. Poznasz najważniejsze komendy, strukturę i role poszczególnych katalogów, wagę aktualizacji systemu i software’u. Zainstalujesz i uruchomisz w Linuksie Cyberpunka, pobawisz się też symulacją Amigi i napisanymi pod nią klasycznymi grami. Będzie ciekawie i – co istotne – pouczająco!

Zdobyta wiedza przyda Ci się szczególnie, jeśli zamierzasz w przyszłości działać w IT – jako junior admin, junior DevOps, junior tester itp.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W czasie kursu nauczysz się między innymi:

  • Podstaw obsługi systemu Linux w środowiskach graficznych gnome i KDE
  • Poruszania się po konsoli
  • Instalacji i konfiguracji Linuksa
  • Instalacji i konfiguracji rozmaitego rodzaju oprogramowania
  • Pracy z dyskami
  • Podstawowych komend CLI (ang. command-line interface – interfejsu, dzięki któremu możliwa jest komunikacja z aplikacją za pomocą terminalu)

Linux. Kurs video. Ubuntu dla laików jest przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat informatyki. Dlatego też proponuje podstawowe umiejętności i wiedzę, bez których nie sposób pójść dalej. A wszystko podano w przystępnej, nieskomplikowanej formie – to kurs dla każdego!

Dlaczego właśnie Linux?

Linux należy do rodziny ubuntupodobnych systemów operacyjnych, bazujących na jądrze Linux. To wolne i otwarte oprogramowanie, z jego kodu źródłowego można więc dowolnie korzystać. I robi się to, stawiając na Linuksie systemy operacyjne rozmaitych urządzeń (od smartfonów i serwerów po inteligentne telewizory czy routery) i instytucji (od giełd papierów wartościowych po wojsko, kontrwywiad i NASA). Linuksa rozwija się w bardzo wielu kierunkach, jego poszczególne dystrybucje są przeznaczone do rozmaitych zastosowań, na przykład skomplikowanych serwerowych albo – prostszych – dla komputerów osobistych. Poszczególni użytkownicy indywidualni i instytucjonalni doceniają go za bezpieczeństwo, stabilność, możliwość audytu i łatwość dostosowywania kodu do własnych potrzeb. Warto więc go dobrze poznać, ponieważ prędzej czy później, jako programiście, administratorowi, specjaliście od DevOps, na pewno przyjdzie Ci się z nim spotkać.

Przegląd