Reklama
vlinkp
  • Kutno
Popularne
49 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… uniwersalnośc i stabilność
Linuksowe systemy operacyjne są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Chętnie używają ich zarówno prywatni użytkownicy komputerów, jak i międzynarodowe instytucje. Różne wersje Linuksa stosuje się m.in. w medycynie, bankowości czy… wojskowości. Pracują na nim na przykład komputery NASA. Linux stosowany jest jako podstawowy system operacyjny serwerów (w tym WWW, FTP, pocztowych i baz danych), zapór sieciowych i routerów. Dlaczego?

Ponieważ Linux to stabilny i pewny system operacyjny. Jest wolnym, darmowym oprogramowaniem, które można modyfikować do własnych potrzeb, korzystając z kodu źródłowego. Rozwijany od niemal dwudziestu pięciu lat przez społeczność pasjonatów, jest wciąż doskonalony i multiplikuje do wielu różnych dystrybucji, czyli kompletnych systemów operacyjnych, zawierających nie tylko sam system, lecz także zestaw programów, dzięki którym można np. pracować, grać, słuchać muzyki, czy oglądać filmy.

Specjaliści będący w stanie w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje wolne oprogramowanie Linux, poszukiwani są przez firmy na całym świecie. Czy to nie czas, byś dołączył do ich grona? Naukę zacznij od naszego kursu wideo!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Dowiesz się, czym jest Linux
  • Nauczysz się korzystać z pomocy Linuksa
  • Opanujesz podstawy zarządzania i administracji systemem
  • Będziesz pracować na plikach i katalogach
  • Poznasz podstawy pracy z plikami tekstowymi
  • Jasne staną się dla Ciebie sposoby konfigurowania sieci

co więcej…

Po ukończeniu niniejszego kursu, zaczniesz pisać własne skrypty, będziesz w stanie skonfigurować sieć i środowisko pracy dla wielu użytkowników na jednym komputerze.

Kurs Linux. Kurs video. Komendy i polecenia zapewni Ci solidną bazę do tego, by dalej już samodzielnie poznawać tajniki pracy z oprogramowaniem Linux. Nie obawiaj się jednak, ponieważ „samodzielnie” nie oznacza w tym przypadku „bez pomocy”. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, istnieje spore środowisko entuzjastów Linuksa, którzy chętnie pomagają sobie nawzajem i przyczyniają się do stałego rozwoju oprogramowania.

Chcesz się przekonać? Wejdź na stronę www.linux.pl
Wejdź w system
Czym jest Linux? Najprościej mówiąc, Linux to system operacyjny, czyli zestaw programów pozwalających korzystać z komputera. Nie jest własnością żadnej firmy czy osoby, należy do całej społeczności, tysięcy osób które go rozwijają od 1991 roku, kiedy to fiński programista Linus Torvalds stworzył pierwsze jądro systemu. Do pełnego systemu operacyjnego brakowało jeszcze wielu komponentów, m.in. powłoki systemowej, kompilatora, bibliotek. Opracowano je z użyciem oprogramowania GNU. Dzięki nieodpłatnej pracy wielu entuzjastów z całego świata, projekt „Linux” rozwinął się do dzisiejszej postaci. W efekcie możemy cieszyć się stabilnym i nowoczesnym systemem operacyjnym, który stał się konkurencyjny dla systemów komercyjnych, a w wielu przypadkach je kompletnie zdystansował.

Wkrocz na ścieżkę wolności, sięgnij do źródeł, zmieniaj świat
Praca z kursem Linux. Kurs video. Komendy i polecenia wprowadzi Cię w świat wolnego oprogramowania. Na początku dowiesz się, czym tak naprawdę jest system operacyjny Linux i co odróżnia go od innych systemów. Następnie poznasz jądro systemu i jego powłoki, poprzez które komunikuje się z użytkownikiem i podstawowe komendy Linuksa, dzięki którym będziesz w stanie nim zarządzać. Opanujesz pojęcia i czynności, jakie musi znać administrator systemu. Będziesz pracować na katalogach i plikach – także tekstowych. Nauczysz się także obsługi sieci i pisania prostych skryptów z użyciem kodu źródłowego.

Tylko dla wtajemniczonych
Przyjemność pracy z Linuksem wynika nie tylko z jego stabilności i dużych możliwości, jakie oferuje. Ważny jest także aspekt psychologiczny – Linux to wolne oprogramowanie. Oznacza to, że jest rozpowszechniany wraz z kodem źródłowym. Ma to wymiar praktyczny, ponieważ pracując z Linuksem, możesz zmieniać kod i dostosowywać go do swoich potrzeb. Pamiętaj tylko o tym, by efektami swojej pracy podzielić się ze społecznością – zmiany w kodzie źródłowym powinny być dostępne dla innych!

Poznaj naszego eksperta
W świat wolnego oprogramowania GNU/Linux zagłębisz się wraz z Danielem Deresem, autorem kursu Linux. Kurs video. Komendy i polecenia.
Daniel Deres jest absolwentem Wydziału Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Pracował dla czołowych korporacji, takich jak Ericsson, Microsoft czy IBM. Specjalizuje się we wsparciu i zarządzaniu aplikacjami oraz systemami operacyjnymi. Wolny czas najchętniej spędza czynnie i rodzinnie zarazem, uprawiając sport z córką. Uwielbia teatr, kino i dobrą muzykę, której najchętniej słucha na żywo, podczas koncertów. Wieczorami staje się niedostępny dla każdego, kto nie podziela jego pierwszej pasji, czyli informatyki. Późne godziny dnia poświęca bowiem na pogłębianie wiedzy z dziedziny IT.

Nie popełnia błędu tylko ten, co nie robi nic – najważniejsze, to z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość.

Przegląd