Reklama
vuruap
  • Lubin
Popularne
119 za osobę(Stała)

Obierz kurs na zarządzanie kontenerami w chmurze

W ciągu ostatnich kilku lat Docker zrewolucjonizował sposób budowania i uruchamiania aplikacji. Możliwość zamknięcia programu w „lekkiej maszynie wirtualnej”, jedynie z potrzebnymi mu zależnościami, pozwoliła na sprawne zarządzanie uruchomionymi aplikacjami oraz odizolowanie ich od siebie. Równocześnie pojawił się szereg problemów. W jaki sposób uruchamiać kontenery na wielu maszynach fizycznych? Jak łatwo nimi zarządzać? Jak zapewnić skalowanie i bezawaryjność aplikacji? Jak aktualizować aplikację do nowszych wersji bez przerw dla użytkownika końcowego?

W 2014 roku pojawia się pierwszy commit projektu, który dzisiaj znany jest jako Kubernetes. Od tamtej pory aktywnie rozwijany i uzupełniany o nowe funkcjonalności, zdobywa zaufanie developerów i firm opierających swoje wdrożenia na kontenerach. Kubernetes adresuje większość problemów, przed którymi staje developer czy administrator podczas wdrażania swojej aplikacji – począwszy od uruchomienia, poprzez połączenie jej z innymi aplikacjami wewnątrz klastra, na wystawieniu do klienta skończywszy.

Dzisiaj Kubernetes stanowi wsparcie dla różnych narzędzi do konteneryzacji (nie tylko dla Dockera), gwarantuje stabilność i znajduje uznanie w zastosowaniach produkcyjnych na całym świecie.

Skoro firmy na całym świecie coraz chętniej inwestują w Kubernetesa, a rekruterzy wymagają jego znajomości od kandydatów do pracy, wygląda na to, że czas najwyższy, by się go nauczyć!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z tym kursem video:

  • Zrozumiesz, czym jest i po co powstał Kubernetes.
  • Zapoznasz się z jego możliwościami.
  • Poznasz działanie Kubernetesa i zajrzysz do jego wewnętrznych komponentów.
  • Opanujesz podstawowe narzędzia niezbędne do pracy na tej platformie.

Co więcej:

Nauczysz się zarządzać i pracować z najważniejszymi obiektami w Kubernetesie, uruchamiać i aktualizować aplikacje, prowadzić operacje administracyjne i akcje diagnostyczne klastra.

Kubernetes. Kurs video. Wdrażanie aplikacji przeprowadzi Cię przez platformę i odkryje przed Tobą bogactwo opcji, jakie oferuje developerowi – od absolutnych podstaw aż do poziomu średnio zaawansowanego. Dzięki temu po ukończeniu szkolenia będziesz mógł rozpocząć samodzielną pracę z Kubernetesem.

Developer, który opanował Kubernetesa…

…ma sporo możliwości. Otwiera się przed nim szansa pracy w charakterze specjalisty DevOps, administratora, osoby odpowiedzialnej za wdrożenia lub za środowiska ciągłej integracji czy też środowiska testowe. Programiście, który sprawnie operuje w Kubernetesie, powierza się zadania związane z wytwarzaniem aplikacji przygotowanych pod specyfikę platformy, a analitykom – uruchamianie zadań obliczeniowych na tej chmurze. Dzięki opanowaniu specyfiki tej platformy zyskuje się możliwość łatwego i szybkiego przeskalowywania liczby replik (kopii) danej aplikacji, na przykład w przypadku wzrostu obciążenia. Zasadniczo developerzy biegli w Kubernetesie i innych, pokrewnych mu narzędziach bezproblemowo otrzymują stanowiska związane z automatyzacją pracy oraz automatyzacją procesów w zespołach programistycznych.

Lekcja po lekcji

Po krótkim przywitaniu zaczniemy od kilkuminutowej teoretycznej lekcji dotyczącej samego Kubernetesa. Następnie zbudujemy środowisko developerskie i uruchomimy pierwsze Pody oraz kontenery. Pozwoli nam to zdobyć wiedzę potrzebną do przejścia przez kolejne obiekty Kubernetesa: Pod, ReplicaSet, Deployment, Job itd. Uzyskawszy wiedzę dotyczącą tego, jakie obiekty można uruchomić na platformie, skupimy się na budowaniu klastrów wielowęzłowych. Potem przejdziemy do architektury rozwiązania – istotne bowiem jest, by zrozumieć, co dzieje się w środku klastra. Dalej zajmiemy się kilkoma nieco bardziej zaawansowanymi kwestiami, wreszcie dotrzemy do bardzo ważnej części szkolenia – zagadnień sieciowych, komunikacji wewnątrz klastra i wystawiania usług na zewnątrz klastra. Na koniec omówimy narzędzia helm i cert-manager. Kurs kończy się dwoma większymi przykładami praktycznymi.

Konteneryzacja i Kubernetes to tematy, które łatwo było przeoczyć i uznać za kolejny krótki trend na rynku. Dzisiaj wiemy, że projektowanie aplikacji opartych na kontenerach oraz wdrażanie ich na chmury na stałe wpisało się w nowoczesny styl tworzenia aplikacji. Kubernetes to narzędzie, którego nauka łączy w sobie wiele dziedzin: uruchamianie procesów, architekturę systemów, sieci, konteneryzację i inne. Ten kurs wskazuje kierunki i zawiera ćwiczenia, które – przy wsparciu w formie Twojej pracy i samodzielnego zgłębiania tematów – prowadzą do zdobycia specjalistycznej wiedzy na wysokim poziomie.

Przegląd