Reklama
vumlkv
 • Kielce
Popularne
59 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… unifikację w projektowaniu systemów
Informatyka to dziedzina wiedzy, której zrozumienie i intuicyjne przyswojenie bywa dla ludzkiego umysłu bardzo trudne. Problemy pojawiają się szczególnie tam, gdzie w procesie tworzenia systemu konieczna jest komunikacja — między zespołami programistycznymi lub teamem programistów i zespołem handlowym itd. By ułatwić wzajemne porozumienie na linii człowiek – kod oraz człowiek – człowiek, opracowano zasady modelowania obiektowego, a następnie zunifikowany język modelowania: UML (Unified Modeling Language).
UML umożliwia przygotowanie modeli różnorodnych systemów (na przykład informatycznych, biznesowych), pozwala obrazować, specyfikować, tworzyć i dokumentować elementy tych systemów, ułatwia wymianę informacji pomiędzy użytkownikami, menadżerami, analitykami, projektantami, programistami i testerami. Od momentu powstania w drugiej połowie lat 90. UML zyskał ogromną popularność — dziś trudno wyobrazić sobie dobrego informatyka, który nie potrafi przygotować w nim poprawnego projektu lub odczytać modelu utworzonego przez kogoś innego. Stąd temat szkolenia jest tak ważny: pracując w ramach tego kursu, poznasz podstawowe zasady działania w obowiązkowym dla Ciebie języku UML.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?
Dzięki temu kursowi video:

 • zrozumiesz strukturę języka UML, architekturę programu Enterprise Architect oraz zasady działania systemu bezpieczeństwa serwera SQL;
 • nauczysz się tworzyć diagramy:
  • przypadków użycia,
  • klas,
  • czynności,
  • komunikacji,
  • obiektów,
  • pakietów.

Co więcej:

opanujesz umiejętność stosowania dodatkowych mechanizmów wspomagających implementację modelu UML.

Język UML. Kurs video. Poziom pierwszy. Modelowanie systemów informatycznych dostarczy Ci wiedzy na poziomie podstawowym i przygotuje do szkolenia na poziomie zaawansowanym. Nie myśl jednak, że nasz kurs przygotuje Cię jedynie teoretycznie! Wiedzę, którą dzięki niemu zdobędziesz, wykorzystasz w praktyce, na przykład w procesie tworzenia projektów IT (oprogramowania) z użyciem języka UML oraz diagramów związanych z różnymi aspektami tworzenia projektu (między innymi diagramów biznesowych).

Ujednolicając…
Unified Modeling Language jest językiem półformalnym, stworzonym przez team w składzie: Grady Booch, James Rumbaugh i Ivar Jacobson. Aktualnie rozwija go Object Management Group. UML służy do modelowania dziedziny problemu, czyli opisywania fragmentu istniejącej rzeczywistości za pomocą jej modelu (na przykład modelu pracy konkretnego działu firmy). Jest wykorzystywany także do analiz i modelowania przyszłości, przy czym to ostatnie dotyczy w głównej mierze jeszcze niepowstałych systemów informatycznych. UML przeważnie jest używany wraz ze swoją reprezentacją graficzną, w której jego elementom przypisuje się odpowiednie symbole, wiązane ze sobą na diagramach.

Wprowadzenie do modelowania systemów
Język UML. Kurs video. Poziom pierwszy. Modelowanie systemów informatycznych trwa w sumie 314 minut i został podzielony na 8 bloków tematycznych. Pracę z kursem zaczniesz od odrobiny niezbędnej teorii: dowiesz się, czym jest język UML, jakie ma możliwości i do czego konkretnie się go wykorzystuje. Następnie zaprzyjaźnisz się z Enterprise Architect, czyli oprogramowaniem umożliwiającym implementację języka UML w projekcie IT. Pokażemy Ci jego budowę, zasady, standardy projektowe itd. Po tym krótkim wstępie przejdziesz do zadań bardziej angażujących — będziesz poznawać i tworzyć kolejne rodzaje diagramów, dzięki którym przełożysz wiedzę na temat UML na praktykę jego stosowania w IT i biznesie.

Tylko dla wtajemniczonych
Na koniec, gdy już dobrze pojmiesz zasady, zgodnie z którymi pracują specjaliści UML, pokażemy Ci dodatkowe mechanizmy wspomagające implementację modelu UML. Dowiesz się, jak generować dokumentację, jak wyeksportować albo zaimportować model do XML oraz jak stworzyć kod szkieletowy.

Poznaj naszego eksperta
Marcin Albiniak — absolwent UMSC w Lublinie (magisterium z fizyki) oraz Politechniki Śląskiej (studia doktoranckie z informatyki), trener, wykładowca, naukowiec i przedsiębiorca. Jako badacz zgłębia systemy rekomendacji i wdraża je w projektach naukowo-biznesowych. Jako trener prowadzi szkolenia IT dla partnerów biznesowych z Polski i Europy. Po godzinach czyta, słucha muzyki, chętnie oddaje się kontemplacji architektury i malarstwa. Gdy ma więcej czasu, podróżuje po świecie, gdy czasu jest trochę mniej, jedzie w góry — latem na włóczęgi, zimą na narty.

„Zrobić coś z niczego i to sprzedać. To nazywam sztuką” — Frank Zappa. Najważniejsze jest to, żeby spojrzeć na projekt nie drobiazgowo, w jednym aspekcie, tylko globalnie. Wtedy jesteś w stanie zauważyć istotne sprawy, które mogą wpłynąć na to, czy odniesiesz sukces, czy poniesiesz porażkę.

Link: vumlkv

Przegląd