Reklama
JavaScript. Kurs video. Pierwsze kroki w programowaniu
 • Pułtusk
129 za osobę

Obierz kurs na… fundamenty JavaScript

Szybkość, prostota, wszechstronność, interoperacyjność… to dopiero początek długiej listy zalet JavaScript. Choć trudno to sobie wyobrazić, przed erą JavaScript w Internecie dominowały statyczne strony www. Dopiero wraz z nadejściem tego skryptowego języka programowania otworzyły się możliwości podejmowania interakcji z użytkownikiem. JavaScript jako prawdziwy bohater interakcji jest też najchętniej wybieranym językiem do tworzenia dynamicznych aplikacji i stron internetowych. Opanowanie tej technologii pozwala na pisanie skryptów działających po stronie klienta, które w czasie rzeczywistym reagują na zdarzenia i modyfikują wygląd strony bez konieczności odświeżania. Dzięki swojej popularności JavaScript stał się pozycją obowiązkową dla każdego aspirującego webdevelopera, lecz uspokajamy – dzięki minimalistycznej składni jest stosunkowo łatwy do nauki. Jeśli jesteś na początku swojej przygody z frontendem nie rozmyślaj jeszcze o frameworkach i skomplikowanych bibliotekach. Możliwości wyboru jest wiele, ale wszystkie zaczynają się od znajomości czystego języka. Poznaj JavaScript i zacznij stawiać pierwsze kroki w programowaniu!

Z naszym profesjonalnym kursem:

 • Nauczysz się tworzyć stałe i zmienne
 • Dowiesz się jak pobrać zawartość strony, modyfikować i dodawać elementy bez jej przeładowywania
 • Nauczysz się pisać i wywoływać funkcje oraz przekazywać do nich parametry
 • Zrozumiesz instrukcje warunkowe i pętle
 • Stworzysz tablice jednowymiarowe i wielowymiarowe z danymi
 • Przećwiczysz tablice obiektów
 • Poznasz podstawy programowania obiektowego
 • Zmienisz style CSS przy pomocy kodu JavaScript
 • Poznasz strukturę DOM i podstawową obsługę zdarzeń
 • Zaimplementujesz zdarzenia na elementach strony internetowej

JavaScript. Kurs video. Pierwsze kroki w programowaniu to 50 lekcji i ponad 7 godzin solidnego materiału, w trakcie których poznasz podstawowe możliwości JavaScript. Naukę rozpoczniesz od konfiguracji środowiska Visual Studio Code i obsługi konsoli w przeglądarce. Już niewiele później napiszesz swój pierwszy program, poznasz typy danych, instrukcje warunkowe i pętle. W kolejnych rozdziałach przećwiczysz tablice i funkcje, by następnie płynnie przejść w świat obiektów i programowania obiektowego. Ponadto poznasz sposób reprezentacji dokumentów XML i HTML w postaci modelu obiektowego i zdarzenia elementów DOM. Kurs łączy w sobie teorię i praktykę, co pomoże Ci uporządkować wiedzę, pisać prosty i zrozumiały kod, a także uniknąć pomyłek początkującego programisty.

Znajomość JavaScript niesie ze sobą wiele korzyści i umożliwia prace nad różnorodnymi projektami. Możesz programować aplikacje po stronie klienta, jak i aplikacje serwerowe, mobilne czy nawet gry i funkcjonalności uczenia maszynowego. JavaScript rozbudowany o wiele użytecznych frameworków staje się językiem coraz bardziej uniwersalnym, szytym na miarę potrzeb programistów.

Przegląd