Reklama
Java w praktyce. Kurs video. Zbuduj chatbota
 • Włocławek
119 za osobę

Obierz kurs na… praktyczną znajomość Javy

Pierwsza wersja Javy ukazała się w 1995 roku. Po 27 latach od publikacji kod napisany w tym języku programowania możemy spotkać niemal wszędzie: w aplikacjach webowych, chmurowych, narzędziach programistycznych, a nawet systemach wbudowanych. Java w lodówce? Tak, i to dosłownie! Ponadto przyszłość Javy maluje się w jasnych barwach, ponieważ deklasuje ona konkurencję i plasuje się wśród trzech najbardziej pożądanych języków w sektorze IT. Co decyduje o takiej popularności? Do zalet Javy należy prosta składnia pozbawiona jawnych wskaźników i przeciążania operatorów, co znacznie poprawia czytelność kodu. Wspomniany brak jawnych wskaźników wraz ze sprawdzaniem typów i z wykonywaniem programów przez maszynę wirtualną JVM przekładają się na zwiększone bezpieczeństwo języka. Ten obiektowy, wieloplatformowy język programowania zapewnia doskonałe zarządzanie pamięcią przez odśmiecanie pamięci (garbage collection) i środowisko wielowątkowe, w którym złożone zadanie można rozbić na wątki i uruchomić oddzielnie. To oczywiście nie wszystkie zalety Javy – kolejne poznasz już w trakcie proponowanego kursu!

Z naszym profesjonalnym szkoleniem:

 • Nauczysz się obsługi pakietu IntelliJ IDEA
 • Przećwiczysz operacje matematyczne, logiczne i obsługę tekstów
 • Dowiesz się, jak zadbać o wysoką jakość kodu
 • Nauczysz się podstaw programowania w Javie z naciskiem na:
 1. Pętle
 2. Funkcje
 3. Klasy
 4. Wyjątki
 • Poznasz najważniejsze struktury danych, w tym:
 1. Tablicę
 2. Listę
 3. Zbiór
 4. Enum
 5. Mapę
 6. Silnik regułowy
 • Zrozumiesz sposób działania wytwarzanego oprogramowania i sposoby jego uruchamiania
 • Zapoznasz się z mechanizmem działania programu poprzez technikę debugowania
 • Dowiesz się, jak zrefaktoryzować kod
 • Zagłębisz się w tematykę testów automatycznych na przykładzie biblioteki JUnit 5
 • Poznasz dalsze możliwości rozwoju kariery w IT

Java w praktyce. Kurs video. Zbuduj chatbota wyposaży Cię w niezbędną wiedzę teoretyczną i zapewni mnóstwo programistycznej praktyki. Przez cały kurs bowiem będzie Ci towarzyszył sympatyczny projekt chatbota analizującego emocje. Szkolenie jest przeprowadzane od podstaw, dlatego na początku dowiesz się, jak obsługiwać liczby i teksty w programach. Następnie nauczysz się dekomponować projekt na funkcje i klasy, a także rozpoznawać, w którym momencie to uczynić. Zapoznasz się z najpopularniejszymi strukturami danych, występującymi we wszystkich znaczących językach programowania. Dowiesz się także, jak zadbać o optymalizację i wysoką jakość kodu przy użyciu takich technik jak testowanie automatyczne czy refaktoryzacja. Dzięki przeprowadzeniu testów jednostkowych zweryfikujesz poprawność napisanego fragmentu programu. Zdobędziesz umiejętności pozwalające na stworzenie i rozwijanie własnej aplikacji z wykorzystaniem języka Java i środowiska IntelliJ IDEA. Szkolenie ma na celu przede wszystkim przekazać Ci wiedzę o uniwersalnych konceptach programowania i zapoznać Cię z zakresem obowiązków stojących przed programistą. Wbrew pozorom najważniejszą ideą kursu wcale nie jest składnia języka Java. W trakcie omawiania poszczególnych tematów prezentowane są potencjalne problemy, z którymi zmaga się niejeden junior. Usiądź wygodnie, odpal pierwszą lekcję i zobacz, jak się z nimi zmierzyć!

Java developer

Specyfika pracy programisty łączy w sobie wiele elementów. Ważnymi aspektami tego zawodu są zmienność środowiska, umiejętność dostosowywania się i ciągła konieczność rozwoju. Szczególnie w sytuacji, gdy potrzebna jest zmiana projektu na przykład po jego zakończeniu lub przejściu z fazy życia rozwoju i utrzymania oprogramowania do fazy wygaszania, a poszukiwanie kolejnych wyzwań zmusza nie tylko do rozwoju umiejętności technicznych, ale też bardzo często wymaga znajomości wąskiej dziedziny nauki. Przed przystąpieniem do projektu programista musi poznać zagadnienie, nad którym będzie pracować, i wszystkie możliwe związane z nim problemy.

Aktualna sytuacja na rynku pracy, podyktowana w głównej mierze obecnie działającymi systemami informatycznymi, sprawia, że nauka Javy jako pierwszego języka programowania może stanowić bardzo dobry kompromis pomiędzy trudnymi językami niskopoziomowymi, utrzymującymi krytyczne systemy, a nowoczesnymi wysokopoziomowymi językami i rozwiązaniami no-code, które pozwalają dostarczyć pełne rozwiązanie znacznie szybciej, ale mają swoje ograniczenia i często podlegają zmiennym trendom.

Przegląd