Reklama
vjava2
  • Sosnowiec
Popularne
99 za osobę(Stała)

Obierz kurs na prawdziwy obóz przetrwania w Javie.

Java jest niezwykle wszechstronnym językiem programowania, najpowszechniej używanym do programowania serwerów. Aktualnie do tego celu najczęściej wykorzystuje się framework Spring, w tym najnowsze wersje Spring 5 i Spring Boot 2. By się tego szybko nauczyć, wystarczy poznać minimum teorii — i rzucić się na głęboką wodę praktyki, na przykład by wykonać od A do Z prosty serwis oparty na SQL. Brzmi zuchwale? Programisto Javy — nie bój się! Przecież nie zostawimy Cię samego pośrodku niezaprogramowanego serwera. Dostarczymy Ci niezbędnych narzędzi. Pokażemy techniki programistyczne, podpowiemy efektywne skróty klawiszowe oraz szybkie i niezawodne sposoby na debugowanie programu serwerowego. Poznasz ważne detale funkcjonowania aplikacji serwerowych, dzięki czemu szybciej zrozumiesz zasady ich działania i poradzisz sobie w każdej sytuacji problemowej. A teoria? Owszem, dla złapania oddechu troszkę poteoretyzujemy. W proponowanym przez nas kursie pojawią się pewne informacje i smaczki historyczne, które uświadomią Ci, dlaczego programujemy właśnie tak, a nie inaczej.

Odbywszy z nami serwerowy obóz przetrwania w Javie, zaopatrzysz się w najważniejsze narzędzia i zdobędziesz kluczowe umiejętności, by odnaleźć się w pracy „backendowca” tego języka programowania. Po ukończeniu kursu będziesz miał opanowane podstawy frameworka Spring 5. Bez problemu skonfigurujesz Spring Boot 2.0 oraz skorzystasz z baz danych SQL i JPA. Dodatkowo jasne staną się dla Ciebie podstawowe zasady działania serwerów aplikacji, poznasz działanie serwletów oraz podstawy JSP, do tego dołożysz zagadnienie testowania opartego na JUnit. Będziesz w stanie wyszukać i naprawić błędy w aplikacji serwerowej, wdrożysz się do pracy z Gradle, narzędziem do budowania, i opanujesz podstawy pracy w technice TDD. Wiedząc, jak wygląda typowa architektura aplikacji Spring, wyruszysz w dalszą drogę — by programować w Javie kolejne serwery.

Jakie korzyści wyniesiesz z tego szkolenia?

Po ukończeniu tego kursu video będziesz potrafił:

  • Stworzyć własną, kompletną aplikację z użyciem frameworka Spring.
  • Efektywnie rozwiązywać podstawowe problemy, jakie pojawiają się podczas pracy z serwerem.
  • Odnaleźć się w starszych typowych projektach realizowanych w Javie.
  • Skorzystać z uporządkowanej wiedzy na temat podstaw serwletów i aplikacji web w Javie.

Java na serwerze – kurs przetrwania. Obóz drugi. Od serwletów do Spring Boota jest przeznaczony dla programistów, którzy opanowali Javę w stopniu co najmniej średnio zaawansowanym. Nie trzeba jednak znać Javy serwerowej — ta zostanie zaprezentowana od podstaw w trakcie kursu.

Make JAR, not WAR

Aktualnie obowiązujące zasady programowania serwerów są nieco odmienne od tych, które głoszono jeszcze kilka lat temu. Dawniej aplikacje web budowano jak paczki WAR i jako takie wdrażano na serwer. Trwało to długo i często prowadziło do trudnych w diagnozie błędów. Nowocześniejsze aplikacje Spring przyjmują formę aplikacji stand-alone — tzw. paczek JAR. Dzięki temu ich uruchamianie jest zwykle o wiele prostsze.

Dziesięć razy Java na serwerze

Java na serwerze – kurs przetrwania. Obóz drugi. Od serwletów do Spring Boota składa się z 10 lekcji, z których każda trwa 25-35 minut. Nim ruszymy w stronę serwera, poświęcimy chwilę na sprawy organizacyjne — przygotujemy i skonfigurujemy środowisko pracy, omówimy także zasady korzystania z kursu i jego cel. Następnie przejdziemy do zagadnienia serwletów — by się dowiedzieć, czym są i jak działają, oraz szczegółowo poznać kontener serwletów Tomcat. Na koniec tego działu zrobimy proste serwerowe „hello world!”. W kolejnej części szkolenia zajmiemy się stronami JSP i tym, co je odróżnia od serwletów. Przyjrzymy się prostej aplikacji bazującej na stronach JSP. Później zajrzymy do środka Tomcata oraz omówimy bardziej skomplikowane serwlety i strony JSP. Sporo czasu poświęcimy Springowi — zaczniemy pisać prawdziwie poważną aplikację w Spring MVC. Dowiemy się, czym jest i gdzie znajduje zastosowanie format JSON. Zapukamy do bazy danych SQL i wreszcie — prawie na koniec — zagłębimy się we wnętrzu samego Springa. Na całkowity, definitywny koniec pracy z kursem wygładzimy aplikację, którą stworzyliśmy w trakcie nauki.

Uwaga — ostrzeżenie!

Programisto Javy, pamiętaj: nigdy, ale to nigdy nie powinieneś używać typów float lub double do wyliczeń pieniężnych! Ze względu na błędy zaokrągleń w systemie binarnym obliczenia przeprowadzone z zastosowaniem double będą odbiegać wynikami od tych, które otrzymasz z kalkulatora lub Excela. A ponieważ błędy „lubią” się kumulować, nie pozostanie to bez wpływu na wysokość raty Twojego kredytu lub kwotę podatku do uiszczenia. Typów double i float używaj tam, gdzie małe różnice w precyzji obliczeń nie mają znaczenia.

„We cannot travel the roads of success without ever crossing the streets of failures”

Venkat Subramaniam

Przegląd