Reklama
vkmama
  • Gdańsk
Popularne
99 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… dobrze zdaną maturę z matematyki

Podobno sam Pitagoras twierdził, że światem rządzą liczby. Nic w tym dziwnego — wszak właśnie tego starożytnego filozofa uznaje się za jednego z ojców matematyki. Królowej wszelkich nauk, tej, od której wszystko się zaczyna i na której wszystko się kończy. Na pewno od niej zaczynają się inne przedmioty ścisłe, bez opanowania jej zasad, twierdzeń i prawideł trudno studiować chemię, fizykę, informatykę, ekonomię, biologię… Świat abiturienta szkoły średniej może się także na matematyce skończyć, aktualnie bowiem znów należy ona do przedmiotów obowiązkowych na maturze. Pozostaje wziąć się do nauki i zdać ten egzamin!

Co jednak robić, gdy ma się braki w podstawach albo nie rozumie się którejś z dziedzin matematyki? Bez paniki — od czego są nasze wideokorepetycje! Opracowane i nagrane przez studenta, pasjonata tematu, który od lat przygotowuje swoich podopiecznych do matury z matematyki. Proponowane przez nas lekcje w przystępny sposób przybliżą Ci tajniki liczb rzeczywistych, podpowiedzą, jak sprawnie rozwiązywać najtrudniejsze nawet zadania z geometrii i stereometrii, obliczać prawdopodobieństwo zdarzeń i wyprowadzać skomplikowane wzory. Ten kurs będzie wsparciem w Twoich przygotowaniach do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym i pozwoli Ci poświęcić więcej czasu innym, równie ważnym dla Twojej przyszłości przedmiotom.

Co dadzą Ci te wideokorepetycje?

W trakcie kursu:

  • Powtórzysz informacje na temat liczb rzeczywistych.
  • Będziesz prowadzić obliczenia na liczbach i wzorach.
  • Przypomnisz sobie, czym są funkcje i jakie są ich rodzaje.
  • Od trygonometrii płynnie przejdziesz do geometrii i stereometrii.

Co więcej…

Opanujesz takie powszechnie stosowane dziedziny matematyki, jak logika, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka.

Kurs Jak zdać maturę z matematyki? Kompleksowe przygotowanie do matury. Poziom podstawowy został pomyślany tak, by mógł z niego skorzystać każdy, kto przygotowuje się do egzaminu dojrzałości. W kolejnych działach nauka zaczyna się od prostych przykładów, tez i obliczeń, następnie poziom skomplikowania zadań rośnie. W efekcie, ukończywszy kurs, będziesz w pełni przygotowany do matury z matematyki na poziomie podstawowym.

Praktyczna strona matematyki

Matematyka wydaje się tym trudniejsza, im bardziej czujemy, że stojąca za nią wiedza jest oderwana od codzienności. Tymczasem matematyczny bon mot Pitagorasa jest prawdziwy: światem rządzą liczby, a nawet więcej: liczby i ich ciągi, wzory i figury, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka… Wiedzą o tym nauczyciele przedszkolni, którzy uczą najmłodszych prostego dodawania i odejmowania na przykładzie cukierków albo jabłek. Wiedzą o tym dobrzy korepetytorzy uczniów szkół średnich, raz po raz odwołujący się w swojej praktyce do sytuacji z życia codziennego. Tak jest i tutaj — ten kurs w przystępny sposób wyjaśnia na przykład różnice między funkcją liniową i wymierną, posługując się dla prostszego zobrazowania zagadnienia nawiązaniami do świata pozamatematycznego.

Przegląd