Reklama
Jak rysować i malować? Kurs video. Rozpocznij przygodę ze sztuką
  • Biała Podlaska
Popularne
79 za osobę(Stała)

Obierz kurs na… sztukę

Działalność artystyczna może być źródłem przyjemności i skutecznym sposobem na intelektualną stymulację. Pozwala na lepsze wyrażanie swoich przeżyć, bywa pomysłem na życie i źródłem zarobku. Wbrew pozorom sztuki plastyczne, takie jak rysunek i malarstwo, są dostępne dla wszystkich. Niezależnie od tak zwanego talentu – predyspozycji, których podobno niektórzy mają więcej, a inni mniej. Każdy może wytrenować umiejętność obserwacji, interpretacji i przekładania na obraz tego, co widzi, myśli, czuje. Jedyne, czego potrzebujemy, by się tego nauczyć, to cierpliwość i praktyka. W efekcie jesteśmy w stanie samodzielnie zmieniać przestrzeń wokół siebie czy też własnoręcznie wykreować prezent dla bliskiej osoby. Rozwinięcie umiejętności plastycznych, wiedzy z zakresu kompozycji i koloru może okazać się przydatne w codziennej pracy – w drobnych projektach graficznych, jak prezentacje cyfrowe i wszelkie inne formy komunikacji wizualnej.

Proponowany kurs video pomaga adeptom rysunku i malarstwa rozpocząć prawdziwą przygodę ze sztuką. Przedstawia kilka wybranych technik wraz z omówieniem potrzebnych materiałów. Przekazuje niezbędną teorię i podaje rozwiązania praktyczne, pomaga wybrać sposób tworzenia odpowiedni do temperamentu oraz predyspozycji uczestnika. W trakcie szkolenia kursant będzie świadkiem powstawania przykładowych obrazów – od szkicu po ostatnie detale – co da mu możliwość obserwowania kolejności działań, techniki, metod łączenia kolorów i budowania kompozycji. Otrzyma też zestaw ćwiczeń i zaleceń, które pomogą sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Z tym kursem video:

  • poznasz podstawy kompozycji i zasady doboru kolorów;
  • dowiesz się, jak się rysuje lub maluje na podstawie zdjęcia, a jak z natury;
  • zdobędziesz wiedzę, która przyda Ci się podczas wykonywania szkiców i w trakcie systematycznego treningu rysunkowego;
  • nauczysz się dobierać technikę tworzenia i narzędzia twórcze do oczekiwanego przez siebie efektu;
  • opanujesz wiedzę dotyczącą materiałów rysunkowych i malarskich.

Co więcej…

…poznasz zasady rysowania ołówkiem i suchymi pastelami oraz malowania farbami akwarelowymi i olejnymi.

Efekty uczestnictwa w szkoleniu Jak rysować i malować? Kurs video. Rozpocznij przygodę ze sztuką są ściśle związane z zaangażowaniem kursanta. Dla uzyskania najlepszych wyników konieczne jest nie tylko słuchanie i oglądanie kursu, ale także praktykowanie na bieżąco zdobytej wiedzy, wykonywanie ćwiczeń, eksperymentowanie i otwartość na przełamywanie własnych ograniczeń.

Relaks, hobby, a może nowy pomysł na życie?

Po ukończeniu szkolenia jego uczestnik będzie w stanie samodzielnie stworzyć rysunek w wybranej przez siebie technice. Jak dalej wykorzysta zdobyte umiejętności, zależy tylko od niego. Wspaniale, jeśli będzie traktował rysowanie czy malowanie jako hobby, sposób na relaks i pobudzenie swojego umysłu do kreacji. A może pomyśli o profesjonalnym tworzeniu dzieł? Wystawianiu ich, a nawet sprzedaży? Wiązać się to będzie z przeorganizowaniem całego życia – osoby zajmujące się zawodowo rysunkiem i malarstwem stale ćwiczą umiejętność obserwacji, interpretacji i sprawność manualną, pozwalającą przełożyć myśl na obraz. Praca zazwyczaj odbywa się w pracowni artystycznej (zaaranżowanej w warunkach domowych lub w osobnym pomieszczeniu), ponieważ często wymaga przestrzeni. Niezbędna jest cierpliwość, tworzenie obrazu nieraz trwa miesiące, a nawet lata. Jeżeli aktywność twórcza ma przynosić zyski, można przyjąć dwa rozwiązania: tworzyć zgodnie z własnym pomysłem, kreując serie obrazów lub rysunków, następnie publikować, organizować wystawy i szukać nabywców albo malować na konkretne zlecenie, na przykład na podstawie zdjęcia. W obu przypadkach konieczna jest autopromocja, marketing – obecnie łatwiejszy dzięki mediom społecznościowym, stronom poświęconym tworzeniu, jak i również galeriom on-line.

Ten kurs to pierwszy krok do świata sztuki. Zrób go, a kiedy odkryjesz przyjemność tworzenia, kolejne przyjdą Ci z łatwością.

Przegląd