Reklama
vtwtf
 • Częstochowa
Popularne
99 za osobę

Obierz kurs na… angielskie teksty formalne!

Czy tego chcemy, czy nie, żyjemy dziś w kulturze tekstowej. Być może w przyszłości świat powróci do swoich obrazkowych źródeł, ale nie nastąpi to zbyt szybko. Nie ma też wielkich szans na to, że język polski zastąpi angielski w kwestiach komunikacji technicznej czy biznesowej z zagranicznymi partnerami. Jedyne, co pozostaje, to skupić się na własnych umiejętnościach doskonałego, bezkonfliktowego porozumiewania się po angielsku. Jest to tym ważniejsze, że słowo pisane coraz częściej zastępuje kontakt twarzą w twarz: poznajemy ludzi przez e-maile, dokumenty, wnioski. Innymi słowy, pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na swoim kontrahencie, jest związane z tym, jakimi słowami zwracamy się do niego w wiadomości tekstowej.

Jak lepiej pisać po angielsku. Kurs video. Teksty formalne, urzędowe i techniczne nauczy Cię pisania dokumentów, tekstów formalnych i technicznych w języku angielskim. Pozwoli Ci poznać konwencje, jakich należy przestrzegać podczas tworzenia mniej i bardziej oficjalnych wypowiedzi pisemnych, żeby czytelnik nie poczuł się zakłopotany czy skonfundowany. Znajdziesz tu także wiele szablonów i wzorów, dzięki którym pisanie uciążliwych tekstów stanie się prostsze. Kurs jest przeznaczony dla osób, których angielski jest na poziomie minimum B1 lub B2. Weź tekst we własne ręce i olśnij nim swoich partnerów!

Czego się nauczysz podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

 • Poznasz różnice między stylami: formalnym, technicznym, naukowym, urzędowym.
 • Nauczysz się pisać jasne instrukcje obsługi.
 • Odkryjesz, jak pisać (z klasą!) oficjalne listy oraz e-maile.
 • Zorientujesz się, jakie podstawowe zabiegi stosuje się w tekstach naukowych.
 • Znajdziesz liczne porady na temat stylistyki danego typu tekstu.
 • Sprawdzisz, jak napisać proposal (wysoce sformalizowany dokument na kształt wniosku, pojawiający się na egzaminach C1 i C2).
 • Opanujesz tworzenie najważniejszych części umowy o pracę i umowy najmu (styl języka umów).

Podczas 17 lekcji przyswoisz podstawową wiedzę o stylistyce i kulturze w tekstach, a także o różnych typach dokumentów. Zobaczysz, czego nie wolno robić w dokumentach technicznych, co dobrze wygląda w liście formalnym, ale nie nadaje się do użycia w pracy naukowej, i gdzie leży granica między tekstami o odmiennym charakterze. Zaczniesz pisać eleganckie zażalenia (bez narzekania i złośliwości) oraz tworzyć atrakcyjne treści marketingowe (z wykorzystaniem stylu reklamy, PR, marketingu). Nauczysz się pisać złożone, zaawansowane teksty o strukturze przyjemnej dla oka. Będziesz używać zwrotów stricte angielskich, a nie dosłownych tłumaczeń, wyglądających tak, jakby przeszły przez elektroniczny translator. Co więcej, po ukończeniu kursu będziesz w stanie identyfikować najczęściej popełniane błędy w tekstach formalnych czy korespondencji i nauczysz się ich unikać.

Jak lepiej pisać po angielsku. Kurs video. Teksty formalne, urzędowe i techniczne pozwoli Ci zyskać niebywałą swobodę poruszania się wśród dokumentów. Obok podstawowych cech konkretnych tekstów pisanych znajdziesz tu także przydatne zwroty używane w określonych kontekstach (wraz z ich omówieniem). Ucz się, szlifuj swój styl i zostań profesjonalistą!

Words, words, words…

Warto pamiętać o tym, że słowa otaczają nas ze wszystkich stron; dobrze napisany tekst może przekonać odbiorcę do Twoich racji, a to pozwoli Ci osiągnąć zamierzony efekt. Słowa mają moc sprawczą… ale musisz je poznać i dowiedzieć się, jak ich używać. W nieodpowiednim kontekście mogą zabrzmieć śmiesznie, a nawet przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego. Dlatego właśnie ten kurs jest nie do przecenienia: dzięki niemu Twoje słowa jasno, klarownie i gładko trafią w samo sedno, niezależnie od tego, czy chcesz napisać list, formalny e-mail, zażalenie, umowę cywilną, proposal, raport, abstrakt, instrukcję obsługi czy tekst marketingowy. Każdy z tych tekstów ma swoją wewnętrzną strukturę, swój rytm, swoje konwencje. I każdy może Ci zaszkodzić albo pomóc.

Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa

Jak lepiej pisać po angielsku. Kurs video. Teksty formalne, urzędowe i techniczne jest szkoleniem dla osób reprezentujących co najmniej poziom B1 lub B2 znajomości języka angielskiego, ale tematyka kursu wchodzi w zagadnienia z wyższego poziomu językowego, czyli C1. Innymi słowy, dzięki temu szkoleniu uda Ci się w zakresie pisania tekstów wskoczyć na poziom zaawansowany. Zaczniesz wychwytywać najróżniejsze niuanse i smaczki związane z używaniem języka, nauczysz się wyrażać znacznie bardziej precyzyjnie i niekoniecznie wprost. Zaczniesz także dostrzegać pośrednie sygnały językowe, odbierać przekaz, jaki niesie ze sobą sama struktura tekstu, i odgadywać ukryte znaczenia. Dowiesz się, dlaczego niektóre konwencje są takie istotne, jak dzięki tworzonym osobiście dokumentom zadbać o swój wizerunek i wykazać się obyciem. Nie popełnisz więcej błędu, jaki przydarza się znakomitej większości ludzi: nie użyjesz języka potocznego do spisania umowy i nie stworzysz tekstu marketingowego, który zamiast zachęcać do czegoś, skutecznie zniechęci nieadekwatną formą. Nie napiszesz także koślawego abstraktu swojego artykułu naukowego czy recenzji. Zaczniesz wreszcie czuć się swobodnie ze swoim angielskim!

Tylko dla wtajemniczonych

Jeśli nie do końca wierzysz w moc słowa pisanego, zastanów się nad tym, ile e-maili dziennie dostajesz i na ile odpowiadasz. Przeciętny pracownik biurowy otrzymuje dziennie średnio 122 e-maile, a wysyła ich około 40. Jeśli planujesz karierę akademicką, musisz wiedzieć, że polski i angielski styl prac naukowych diametralnie się różnią; warto poznać te różnice, ponieważ w innym wypadku trudno będzie Ci umieścić jakikolwiek artykuł w zagranicznym czasopiśmie. Co więcej, forma i styl dokumentu potrafią powiedzieć wiele o Twoim wykształceniu i profesjonalizmie. Jeśli musisz sporządzić instrukcję obsługi, pamiętaj, że nie tylko służy ona do nauki korzystania z danego sprzętu, ale także ma uchronić kogoś przed wypadkiem zagrażającym zdrowiu lub życiu. Każde słowo może być na wagę złota!

Przegląd

Korzyści:

 • Poznasz różnice między stylami: formalnym, technicznym, naukowym, urzędowym.
 • Nauczysz się pisać jasne instrukcje obsługi.
 • Odkryjesz, jak pisać (z klasą!) oficjalne listy oraz e-maile.
 • Zorientujesz się, jakie podstawowe zabiegi stosuje się w tekstach naukowych.
 • Znajdziesz liczne porady na temat stylistyki danego typu tekstu.
 • Sprawdzisz, jak napisać proposal (wysoce sformalizowany dokument na kształt wniosku, pojawiający się na egzaminach C1 i C2).
 • Opanujesz tworzenie najważniejszych części umowy o pracę i umowy najmu (styl języka umów).