Reklama
vgulp
  • Jarosław
129 za osobę

Obierz kurs na… przyspieszenie we frontendzie

Życie jest zbyt ciekawe, by tracić je na wykonywanie na piechotę czynności, które można zautomatyzować i przyspieszyć! Z taką (prawdopodobnie) myślą do prac nad swoim frameworkiem przystąpił Eric Schoffstall i oto w 2013 roku świat otrzymał Gulpa, task runnera, darmowy i otwarty zestaw narzędzi do budowania aplikacji bazujących na JavaScripcie. Jako system strumieniowego przetwarzania plików Gulp wydajnie wspomaga tworzenie produktywnych wersji aplikacji i stron internetowych.

Jeśli jesteś frontendowcem i szukasz sposobów na to, by pracować szybciej, wydajniej i z mniejszym zaangażowaniem własnym – cóż, Gulp będzie dla Ciebie po prostu idealny. Korzystając z dostępnych w nim narzędzi, faktycznie przyspieszysz swoją pracę. Pomoże Ci on zautomatyzować sporą część zadań i pozwoli działać efektywniej. Brzmi dobrze? Jeśli tak, to nie czekaj, tylko odpal ten kurs i dowiedz się, jak łatwiej i szybciej budować i modyfikować kod aplikacji internetowych przy użyciu języka JavaScript.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Dzięki proponowanemu przez nas kursowi:

  • Dowiesz się, jak zainstalować Gulpa
  • Poznasz zasady instalacji pluginów htmlmin i gulpify
  • Opanujesz podstawy skryptów Gulp
  • Utrwalisz umiejętności związane z JavaScriptem
  • Przyjrzysz się JavaScriptowi od strony programowania obiektowego
  • Zdobędziesz wiedzę o preprocesorze Sass
  • Nauczysz się automatyzować powtarzające się zadania

Co więcej…

  • W trakcie szkolenia zobaczysz, jak można używać Gulpa w praktycznych projektach o różnej złożoności

Gulp. Kurs video. Automatyzacja pracy na froncie jest przeznaczony dla osób, które znają już język JavaScript i rozumieją, czym jest frontend. Ukończywszy szkolenie, będziesz w stanie pracować wydajniej i efektywniej – nie tracąc czasu na ręczne wykonywanie czynności, które z dobrym skutkiem można automatyzować.

Gulp oznacza automatyzację

Od strony technicznej Gulp to rodzaj modułu uruchamiania zadań bazujący na Node.js i npm. Korzysta się z niego do automatyzowania takich zadań jak minifikacja, konkatenacja, pomijanie pamięci podręcznej, testowanie jednostkowe, linting i optymalizacja. Gulp nie jest jedynym frameworkiem, który to potrafi, jednak w przeciwieństwie do podobnych mu bibliotek nie posiada uproszczonego pliku konfiguracyjnego. Z jednej strony to gorzej, bo by zdefiniować zadanie, jakie ma wykonać Gulp, trzeba znać JavaScript. Z drugiej – lepiej, z użyciem Gulpa bowiem proces budowania aplikacji można prościej dostosować do własnych potrzeb.

Przegląd