Obierz kurs na… przyspieszenie we frontendzie
Życie jest zbyt ciekawe, by tracić je na wykonywanie na piechotę czynności, które można zautomatyzować i przyspieszyć! Z taką (prawdopodobnie) myślą do prac nad swoim frameworkiem przystąpił Eric Schoffstall i oto w 2013 roku świat otrzymał Gulpa, task runnera, darmowy i otwarty zestaw narzędzi do budowania aplikacji bazujących na JavaScripcie. Jako system strumieniowego przetwarzania plików Gulp wydajnie wspomaga tworzenie produktywnych wersji aplikacji i stron internetowych.
Jeśli jesteś frontendowcem i szukasz sposobów na to, by pracować szybciej, wydajniej i z mniejszym zaangażowaniem własnym – cóż, Gulp będzie dla Ciebie po prostu idealny. Korzystając z dostępnych w nim narzędzi, faktycznie przyspieszysz swoją pracę. Pomoże Ci on zautomatyzować sporą część zadań i pozwoli działać efektywniej. Brzmi dobrze? Jeśli tak, to nie czekaj, tylko odpal ten kurs i dowiedz się, jak łatwiej i szybciej budować i modyfikować kod aplikacji internetowych przy użyciu języka JavaScript.
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia
Dzięki proponowanemu przez nas kursowi:
- Dowiesz się, jak zainstalować Gulpa
- Poznasz zasady instalacji pluginów htmlmin i gulpify
- Opanujesz podstawy skryptów Gulp
- Utrwalisz umiejętności związane z JavaScriptem
- Przyjrzysz się JavaScriptowi od strony programowania obiektowego
- Zdobędziesz wiedzę o preprocesorze Sass
- Nauczysz się automatyzować powtarzające się zadania
Co więcej…
- W trakcie szkolenia zobaczysz, jak można używać Gulpa w praktycznych projektach o różnej złożoności
Gulp. Kurs video. Automatyzacja pracy na froncie jest przeznaczony dla osób, które znają już język JavaScript i rozumieją, czym jest frontend. Ukończywszy szkolenie, będziesz w stanie pracować wydajniej i efektywniej – nie tracąc czasu na ręczne wykonywanie czynności, które z dobrym skutkiem można automatyzować.
Gulp oznacza automatyzację
Od strony technicznej Gulp to rodzaj modułu uruchamiania zadań bazujący na Node.js i npm. Korzysta się z niego do automatyzowania takich zadań jak minifikacja, konkatenacja, pomijanie pamięci podręcznej, testowanie jednostkowe, linting i optymalizacja. Gulp nie jest jedynym frameworkiem, który to potrafi, jednak w przeciwieństwie do podobnych mu bibliotek nie posiada uproszczonego pliku konfiguracyjnego. Z jednej strony to gorzej, bo by zdefiniować zadanie, jakie ma wykonać Gulp, trzeba znać JavaScript. Z drugiej – lepiej, z użyciem Gulpa bowiem proces budowania aplikacji można prościej dostosować do własnych potrzeb.
Przegląd
- Kategoria : Internet
- Czas trwania szkolenia : 7:30:12
- Termin rozpoczęcia : Nabór ciągły
- Kliknij i zapisz się na szkolenie